Секрети вирощування садових гортензій в горщиках в саду і вдома

72

Серед сортів крупнолистной гортензії є як чисто кімнатні рослини, так і досить зимостійкі екземпляри. Але що ж робити, якщо ви все-таки хочете виростити сорт гортензії, що не підходить для вирощування в саду? у цьому випадку є два рішення: вирощувати в якості кімнатної культури або як контейнерну в саду.

Плюси вирощування гортензій в контейнерної культурі

  1. можна виростити рідкісні і незимостійкі сорти гортензії.
  2. легко і швидко можна прикрасити сад квітучими рослинами.
  3. гортензія раніше зацвітає і довше зберігає декоративний вигляд.
  4. простіше підтримувати потрібну забарвлення квіток гортензії крупнолистной.

Вирощування гортензії крупнолистной в контейнерній культурі

У контейнері гортензія крупнолистная прекрасно себе почуває і відмінно цвіте.

Синя садова гортензія крупнолистная вирощена в контейнерної культурі.

Контейнери для гортензій

Для будь-яких чагарників контейнери повинні бути досить великими і з широкою основою, щоб забезпечити розвиток кореневої системи рослин і стійкість. Найчастіше використовують глиняні, бетонні, пластикові або дерев’яні кашпо.

Металеві ємності можна використовувати тільки в якості зовнішнього декоративного елемента: вони швидко перегріваються на сонці і пошкоджують кореневу систему рослин.

Для вирощування гортензій добре підходять глиняні горщики: вони не гріються, дихають і досить стійкі.

Грунт для гортензій

Гортензії висаджують в горщики відповідного обсягу в суміш, складену з рівних частин садової землі, полуперепревшего хвойного опаду і торфу (важливо, щоб вона була пухкої і мала кислу реакцію).

Готові суміші для гортензій можна придбати в спеціалізованих магазинах і садових центрах. Це зручно, так як виробники обов’язково пишуть на пакетах рівень ph. Для гортензій блакитного кольору він повинен становити 5,5.

Режим утримання гортензій крупнолистних в горщиках

З весни до осені

У березні горщики дістають з льоху, проливають з добривом, мульчують товстим шаром хвойного опаду, обрізають, видаляючи слабкі пагони, у кущів старше 5 років – старі гілки (докладніше дивіться главу по обрізку), при необхідності додатково ще й пересаджують. В одному і тому ж горщику гортензія може рости до 5 років.

В кінці квітня контейнери виставляють на вулицю, прикриваючи від весняних заморозків спанбондом. Гортензії не люблять прямих сонячних променів: там квітки вигорають і покриваються плямами.

Навесні їх тримають зі східної або південно-східної сторони будівель, а коли бутони забарвляться, ставлять під навіс або в сад. Поливати рослини потрібно м’якою дощовою водою, в спекотні дні щодня і рясно. До середини серпня кущі підгодовують органічними добривами раз в 7-10 днів.

З осені до весни

Після цвітіння все суцвіття гортензії зрізають до першої пари сильних бруньок. Кущі сортів з великою побегообразующей здатністю проріджують. Пагони пов’язують, і горщики з гортензіями відправляють зимувати до невеликих заморозків, коли листя після морозів пожухнет і опаде. Тримати горщики краще в погребі в повній темряві при температурі 0…+5 °с.при підсиханні грунту рослини поливають або кладуть сніг. Коливання температури в межах від -5 до + 10 °с не є небезпечними для рослин у великих контейнерах, їх можна залишити на утепленій веранді. В таких умовах пагони і коренева система не пошкоджуються.

Вирощування крупнолистной гортензії будинку

Багато сортів гортензії крупнолистной продаються якраз для вирощування в кімнатних умовах. Взимку кімнатну гортензію тримають не в підвалі, а в темному кутку лоджії. Якщо такого місця у вас немає, то ставлять на підвіконня, під яким немає батареї.влітку горщик тримають на світлому, але не сонячному підвіконні. Але так як для рясного цвітіння рослині потрібна прохолодна температура, то, як правило, кімнатну гортензію вивозять в сад або виставляють на зовнішнє підвіконня.

Безумовно, гортензії крупнолистние, вирощені в кімнатних умовах дуже корисні, але зміст їх в будинку несе чимало проблем.

Проблеми змісту крупнолистних гортензій в квартирах

Гортензії в кімнатних умовах в основному пов’язані з небезпекою ураження куща попелиць і павутинним кліщем. Крім того, при поливі звичайною водопровідною водою від надлишку вапна може з’явитися хлороз.

Секрети вирощування волотисте гортензії в кашпо

Волотисте гортензію, на відміну від крупнолистной, вирощують в кашпо не більше 3-4 років. Рослини старше цього віку висаджують в грунт, а в кашпо висаджують новий молодий саджанець.

Режим утримання волотистих гортензій в кашпо в саду

З весни до осені

Навесні волотисте гортензію потрібно пересадити в контейнер більшого обсягу і зробити обрізку «на цвітіння». При пересадці додайте добрива пролонгованої дії, так як з огляду на обмеженого обсягу землі кущах потрібно посилене харчування.

Полив щоденний, в спекотні дні поливати можна і два рази: вранці і ввечері. Для кращого утримання вологи в грунт можна додавати почвоулучшітелі: гідрогель, перліт або вермикуліт.

Для вирощування волотистих гортензій горщики потрібно підбирати більші, ніж для крупноцветкових, так як самі рослини, як правило, більші і вище.

З осені до весни

Контейнери з волотисте гортензією на зиму краще закопати в саду врівень з землею. Найкраще для цього підійдуть городні грядки, з яких ви до цього часу вже приберете урожай. Це бажано зробити до листопада, поки не почалися постійні нічні заморозки.

Компактні сорти волотистих гортензій для посадки в кашпо: bobo, bombshell, dart’s little dot, littlelime, pastelgreen та інші.

Цвітуть волотисте гортензії тільки в другій половині літа, тому в нижній ярус можна підсадити будь-які літники, краще ампельні. Вони збільшать термін декоративності контейнера з гортензією.

Особливості підгодівлі гортензій при вирощуванні в кашпо

Будь-яким рослинам в контейнері потрібні більш часті підгодівлі, ніж в грунті: їх необхідно підгодовувати не рідше одного разу на 10 днів. Краще використовувати готові спеціалізовані комплексні добрива в рідкому вигляді. Однак для» ледачих «або» розумних ” придумали повільно діючі добрива, які одноразово вносять при посадці. Оболонки гранул поступово розчиняються, і поживні речовини протягом усього сезону рівномірно надходять до коріння. Правда, діяти добриво починає через 2-3 тижні після внесення.

В цей час гортензії потрібно підгодовувати раз в тиждень комплексними добривами невеликої концентрації: сильно концентрований розчин може обпалити коріння. Підживлення проводять тільки при вологому субстраті.

Сезонне використання гортензій крпунолістних в оздобленні міста, це теж по суті контейнерна посадка, яка проводиться за тими ж правилами.

Особливості поливу гортензій в кашпо

Гортензії дуже вимогливі до поливу. Але не у всіх дачників є можливість поливати їх серед тижня. Вихід кожен знаходить самостійно: прибирає всі контейнери в тінь, просить поливати сусідів або використовує сучасні методи і встановлює мікрокрапельний полив. Завдяки цій технології знімається єдине обмеження на активне використання контейнерної посадки для гортензій.