Людина на будівництві. Є у нього права?

351

Міжнародна правозахисна організація «Human Rights Watch» з обуренням пише про тяжке становище трудових мігрантів на олімпійських будівництвах в Сочі. У доповіді організації «Олімпійські антирекорди: експлуатація трудових мігрантів в ході підготовки до зимової Олімпіади — 2014», опублікованому на сайті організації, міститься висновок про те, що трудові мігранти в Сочі стають «жертвами обману і експлуатації».

Правозахисники «Human Rights Watch», як повідомляє портал top.rbc.ru, склали свій 67-сторінкову доповідь на основі опитування будівельників, проведеному співробітниками організації на ключових об’єктах майбутньої Олімпіади — Центральному стадіоні, в основній Олімпійському селі і Головному Медіа-центрі.

В результаті опитування з’ясувалося, що роботодавці систематично не виплачують зарплату будівельникам, відбирають паспорти і змушують працювати по 12 годин на день. Про-про-про-х..еть! Правда, якщо все описане і є чимось незвичайним, таким воно може бути, на мій погляд, хіба тільки в очах горезвісних західних правозахисників, а не тих, хто вже давно працює на будівництві і, як кажуть, перебуває «в темі», бо для них все вищеперелічене давно вже стало своєрідною рутиною, здатної викликати у слухача хіба що позіхання, при цьому рутиною — не виключно російською …

Не приховую, мені особисто смішно читати вимога авторів доповіді до Росії і до Міжнародного олімпійського комітету про необхідності забезпечення ретельного моніторингу прав людини на будівництвах Олімпіади. Я згоден, що порядок на російських олімпійських будівництвах — це, звичайно, справа потрібна, але в той же час мені хочеться уточнити у авторів доповіді, а як нам бути з іншими країнами, де на будівництвах твориться практично те ж саме, що в Росії, але влада і правозахисники цих країн майже не звертають на це жодної уваги, але зате бачать ці проблеми в Росії … Втім, права людини на будівництві і їх неухильне дотримання — це аж ніяк не єдина проблема російської олімпійської будівництва в даний час …

Наприклад, там набагато гостріше стоїть інша проблема — це гостра нестача тих самих «людей» … Так, на російській олімпійській будівництві останнім часом явно позначився дефіцит робочої сили. В статті навіть зазначається, що минулого тижня на засіданні держкомісії з підготовки та проведення Олімпійських ігор в Сочі керівники визнали, що на олімпійських будівництвах гостро відчувається нестача робочих рук, потрібних для зведення спортивних об’єктів та об’єктів готельного фонду. Вже підраховано, що для виконання плану будівництва, на олімпійські будівництва терміново потрібно знайти ще 22,5 тисячі будівельників.

До речі, нагадаю, що загальна вартість підготовки до Олімпіади в Сочі на сьогоднішній день вже перевищила 1,5 трлн руб., що майже в п’ять разів більше початкового кошторису (314 млрд руб.). А ви уявляєте, яка сума набереться в підсумку до 2014 року? Мені чомусь здається, що «бабусі», вкладені в олімпійські об’єкти, якщо і вдасться відбити, то станеться це років так через сто …

Загалом, в цьому місці я, напевно, мав би підтримати західних правозахисників, обуритися підлими російськими роботодавцями і затаврувати їх ганьбою на сторінках свого блогу. Так, звичайно, можна було б перевести всі стрілки» на Росію і звинуватити виключно її в порушенні прав людини на будівництвах, але … на жаль … відкрию вам Америку — все майже те ж саме діється і на будівництвах зовні благополучної Європи …

Але панове правозахисники, що лунали гнівним доповіддю з приводу Росії, чомусь скромно мовчать про те, що в подібному становищі перебувають не тільки російські будівельники, але і багато будівельники, що працюють на будівництвах зовні благополучних країн, як Фінляндія і Естонія.

Так, так! Майже весь горезвісний набір дискримінаційних порушень, в яких західні правозахисники звинувачують виключно Росію, на жаль, майже в повному обсязі присутній на будівництвах Фінляндії і Естонії, ну, хіба що, виключаючи тільки таку специфіку, як вилучення паспортів.

Ну, а тепер, щоб не бути голослівним, тягну, як кажуть, «факти в студію» …

Почнемо з Фінляндії. Новину під кричущим заголовком «У Фінляндії знущаються над приїжджими робітниками з Естонії» опублікував вчора на своїх сторінках портал «Робота в Євросоюзі», використавши інформацію, розміщену днем раніше на фінському порталі Yle.

У статті, розміщеній на порталі, прямо пишеться про те, що у Фінляндії регулярно принижують приїжджих робітників, задіяних в будівельному і транспортному секторах. До речі, заробітна плата європейських «джамшутов і равшанів» теж вельми далека від фінської і зазвичай становить всього лише пару євро в годину. Фінська профспілка «синіх комірців» і фінський інфоцентр біржі праці підтвердили журналістам, що за останні два роки в країні почастішали випадки неправомірного поводження з приїжджими робітниками.

«Робітникам платять лише половину від того, що покладено за колективним договором», — розповів представник профспілки Раймо Похьяла, додавши, що іноді приїжджі будівельники навіть живуть прямо на будівництві посеред будівельного сміття. У статті наголошується, що найчастіше знущаються над болгарами, косоварами та естонцями.

Неодноразово приїжджих робітників примушували з допомогою загроз працювати понаднормово. «Найбільшою проблемою є маленька зарплата і понаднормова неоплачувана робота, а також нелюдські умови проживання», — з сумом констатував представник фінської профспілки.

До речі, на порталі «Робота в Євросоюзі» є й інші цікаві історії на тему того, як трудові мігранти стають у благополучній Фінляндії «жертвами обману і експлуатації». Ось, наприклад, ще одна історія, яка опублікована на порталі тиждень тому з посиланням знову-таки на фінський портал yle.fi:

Прибиральниця-естонка працювала у Фінляндії по 21 годину на добу

У Фінляндії стали все більше зловживати іноземної робочої силою. Наприклад, прибиральниця-естонка працювала в дитячих садах і школах по 20 годин на добу.

Мянд поїхала до Фінляндії працювати прибиральницею навесні 2011 року. Глава естонської фірми по прибиранню розмістив жінку в офіційних приміщеннях фірми у Еспоо, де жив і він сам. Гроші за житло він брав готівкою.

працювала 262 години в місяць, тобто переробка становила 153 години. Перший вихідний жінці дали після 41 робочого дня.

Глава фірми не дозволяв прибиральникам говорити кому-небудь про те, як організовано житло. Насправді їм взагалі ні про що не можна було говорити з сторонніми.

прибирала в школах, дитячих садах і будинках піклування. «Робочий день тривав від трьох годин до 21 години. Ми працювали рівно стільки, скільки було потрібно», — розповіла вона.

Обідніх перерв та кава-пауз у працівників не було. Працювали вони майже весь час, що спали. «Зазвичай було так, що після довгого робочого дня ми йшли спати, щоб вранці о 6 годині знову бути на роботі».

Глава фірми не платив за переробку, бонуси за роботу у вихідні теж не були виплачені.

«Інші жінки працювали там вже давно — 7-8 місяців або рік», — сказала Мянд, яка пропрацювала в тій фірмі всього три місяці.

Зараз жінка з допомогою адвоката намагається домогтися від колишнього роботодавця недоотриману зарплату.

За словами представників фінської профспілки працівників сфери обслуговування, у сфері прибирання експлуатація працівників зросла і стала більш жорсткою, ніж раніше. Часто за цим стоїть торгівля людьми.

Ось така сумна історія. Ну, і де ваші обурені крики про порушення прав людини у Фінляндії, панове західні правозахисники? Ні, ніякого обурення! Повна тиша і благодать! Втім, справедливості заради, мушу визнати, що владі і профспілкам Фінляндії подібна ситуація не подобається, але вони не намагаються її «замовкнути», а навпаки — надають розголосу і прагнуть виправиться положення …. на відміну від Естонії, де теж зовні панують повні тиша і благодать, а на ділі давно твориться те ж саме …

Так, так, в Естонії є все з перерахованого … і систематична переробка, є і систематичні затримки зарплати, є дискримінація за віком і за національністю … все є! Повний набір! Немає тільки одного — совісті у влади, які не хочуть всього цього визнавати!

Втім, дещо естонські власті змушені іноді визнавати … наприклад, вчора вони в особі свого представника — Трудової інспекції визнали, що «праця в Естонії — смертельно небезпечний для працівника»

:

Праця в Естонії — смертельно небезпечний для працівника

За 2012 рік Идаская Інспекція праці перевірила більше п’ятисот підприємств на території Іда – і Ляяне-Вирумааского повітів на відповідність умов праці вимогам безпеки і охорони праці на робочих місцях, а також на дотримання норм трудового законодавства. Було виписано 390 приписів та накладено штрафів на загальну суму 7813 євро.

Проблемою в Естонії в галузі трудових відносин проблемою є ненормированый робочий день працівника і його понаднормова робота, за яку роботодавець не доплачує і не відшкодовує вільним часом. За словами інспектора праці-юриста Ідаської Інспекції праці Тер’є Пюрг від ненормованого робочого часу найбільше страждають працівники промислових підприємств. Неоформлені трудові відносини за минулий рік превалювали в будівельному секторі, на підприємствах громадського харчування та на транспортних підприємствах.

Особливу увагу за минулий рік інспектора приділили будівельному сектору, оскільки саме у цій сфері діяльності присутня найбільша небезпека падіння з висоти. За 2012 рік тільки на території Іда – і Ляяне-Вирумааского повітів було прийнято 57 новобудов.

Крім пожвавлення будівельного сектора в регіоні за минулий рік відзначалася тенденція ділової активності у виробництві та металообробці. Використання устаткування і засобів праці, які не відповідають вимогам безпеки є досить поширеною проблемою. «Одна з причин порушення вимог щодо використання засобів праці пояснюється тим, що після простою підприємства не приділяють належної уваги механізмам при відновленні роботи», — пояснила інспектор-праці Ідаської Інспекції праці Тетяна Крушевська. За минулий рік в 154-х випадках було заборонено використання засобів праці і в 31-му випадку припинена робота.

За 2012 рік в Идаскую Інспекцію праці за отриманням безкоштовної юридичної консультації звернулися 1014 осіб. В основному звернення були пов’язані з затримкою заробітної плати і неоформленими трудовими відносинами.

На закінчення свого сьогоднішнього поста мені хочеться нагадати панам міжнародним правозахисникам одну стару російську приказку про те, що хтось «у чужому оці порошинку бачить, а в своєму — колоди не помічає» … Мені чомусь здається, що в даному конкретному випадку ця приказка буде більш ніж доречна … Мені особисто не подобається «наеб..ово» незалежно від того, де вона відбувається, а ось багато «міжнародні борці за справедливість» бачать цю саму несправедливість і порушення прав людини виключно тільки за кордоном своїх країн і в упор не помічають того, що коїться у них, як кажуть, під власним носом …

До речі, в цих постійних спробах західних політиків «зазирнути за паркан до сусіда я особисто бачу тільки одне — бажання переконати себе і власних громадян, що в їх країні все ще«.бись», бо у сусіда справа йде набагато гірше! Саме тому на сторінках естонських газет останнім часом з’являється все більше і більше статей, що розповідають про те, як «ху.» у Фінляндії, в яку вже виїхали на ПМЖ десятки тисяч жителів Естонії, а ще кілька десятків тисяч эстоноземельцев запланували свій переїзд в «фінку» на найближчий час, а поки вони там працюють за вахтовим методом, щотижня мотаючись з Естонії до Фінляндії і назад …

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?