Як вибрати фасадну фарбу

10-15-2021

Види фасадних фарб для зовнішніх робіт

Зовнішній вигляд будинку-візитна картка господарів. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Красива кольорова фасадна фарба поліпшить вигляд будівлі. При виборі складів орієнтуватися в широкій лінійці лфм складно, важливо враховувати експлуатаційні характеристики фарбувальних сумішей, вологостійкість, морозостійкість та інші показники. Тоді ремонтом фасаду не доведеться займатися часто.

Зміст

  • фарби для фасаду – в чому їх особливості
  • різновиди фасадних фарб за складом
  • яка фасадна фарба краще і чому
  • як вибрати фасадну фарбу для зовнішніх робіт в залежності від типу поверхні
  • відео: як вибрати фасадну фарбу

Фарби для фасаду — в чому їх особливості

Фасад піддається впливу опадів, ультрафіолету, вітрового навантаження. На поверхню потрапляє бруд, дрібні камінці. Фарба для зовнішніх робіт повинна оберігати стіни від усіх напастей відразу, забезпечувати захист на тривалий термін. У лфм повинні бути хороші характеристики міцності. Важливий фактор-привабливий зовнішній вигляд. У фарбувального шару повинен бути гарний колір, бажаний вибір: блиск або матовість.

Виробники задовольняють будь-які споживчі запити, сучасні фарби для фасадів будинків дивують різноманітністю, представлений широкий вибір текстур, різноманітна колірна гамма.

Визначальні властивості фасадних фарб

Склади для зовнішніх робіт по дереву, цеглі або бетону відрізняються ступенем адгезії, хімічним складом. Мова не про це. Будь-яка суміш повинна володіти набором якостей, важливим для фасадних покриттів:

  • висока еластичність важлива при різких коливаннях температури. При звуженні і розширенні на жорстких покриттях виникають тріщини через що виникають внутрішніх напружень. Еластичні матеріали залишаються недоторканими;
  • стійкістю до стирання характеризується збереженням товщини шару під механічним навантаженням;
  • плівка лфм фасадних складів розрахована на контакт з опадами, пов’язаними з вітровим навантаженням. Пофарбована поверхня повинна відштовхувати воду, що подається під тиском;
  • морозостійкі суміші випускають для кліматичних районів з суворими кліматичними умовами. Плівка фарби зберігає пластичність при негативних температурах, не розтріскується;
  • стійкість до ультрафіолету характеризує фарбувальний пігмент. Деякі барвники під впливом світла розкладаються, інтенсивність забарвлення поступово знижується.

Як будь-які фарби, лфм для зовнішніх робіт повинні швидко висихати, легко наноситися, володіти хорошим зчепленням з фарбується поверхнею.

Багато виробників вказують допустимий температурний діапазон проведення малярних робіт. До експлуатаційних характеристик показник відношення не має. Морозостійкість вказується словом, а не цифрами.

Різновиди фасадних фарб за складом

Довговічність лакофарбового шару залежить від правильності вибору лфм. Фарби розрізняються за компонентним складом, сполучною основі, призначені для нанесення на різні поверхні.

Силікатні

Для основи використовується рідке скло, що утворює при висиханні аморфну структуру. Мінеральні фарби містять загусники, пластифікатори. Основна перевага утвореної плівки-хороша пластичність в широкому температурному діапазоні. Шар не деформується під впливом зовнішніх факторів. Біологічно стійкий склад не схильний до наростання цвілі, дрібні пори не дають накопичуватися конденсату.

Силікатні суміші токсичні, при роботі з ними варто використовувати засоби захисту. Необхідно дотримуватися обережності: краплі фарби погано видаляються з будь-яких поверхонь, пошкоджують шкіру.

Вапняні

З назви зрозуміло, що така фарба для фасаду будинку робиться на основі гашеного вапна. Паронепроникний шар фарби дихає, не пліснявіє. Очевидні мінуси-вологостійкість у вапна низька, небажаний контакт з опадами. Покриття з часом біліють, покриваються розлученнями через утворення солей, легко брудняться, не очищаються.

Цементні

На таких фарбах фасадних для зовнішніх робіт зазвичай є напис:»для бетону”. Завдяки портладнцементу високої марки забезпечується пристойна вологостійкість, хороше зчеплення з плитами. За зовнішнім виглядом цементні покриття схожі з вапняними, тільки сіре. Чорний колір склад набуває при введенні сажі. Покриття використовуються в основному для обробки нижніх поверхів промислових будівель різного призначення.

Акрилові

Завдяки органічним смолистим компонентам суміші на водній основі утворюють щільну плівку, не схильну до впливу опадів. У білій фарбі для зовнішніх робіт розчиняється пігменти, можна колеровать лфм в будь-який колір. Еластичні, стійкі до стирання покриття малопористі, погано дихають. Це єдиний мінус.

Силіконові

Коли в складі водоемульсійних фарб міститься силікон, фасаду не страшні навіть тропічні зливи. Плівка добре відштовхує воду, не схильна до забруднення, розтріскування. По еластичності силіконові барвники незначно поступаються акриловим, цінуються за універсальність, прекрасно утримуються на будь-яких поверхнях.

Гумові

Самі пластичні покриття утворюють технологічні латексні суміші. Відрізняються низькою витратою, хорошими характеристиками міцності. Фасадну вологостійку фарбу випускають в основному зарубіжні виробники, конкурують на ринку, пропонуючи широку палітру кольорів від світло-бежевого до ультрамарина. Основна перевага латексу поєднується зі стійкістю до стирання, здатністю відштовхувати воду і забруднення. Єдиний мінус-дорожнеча.

Яка фасадна фарба краще і чому

У рейтингу іноземних виробників верхні рядки займає фірма marsall (туреччина), на другому місці німеччина з брендовою продукцією компаній alpina і dufa. У третьому рядку списку бренд beckers (швеція). За відгуками користувачів серед вітчизняних фарб виділяються суміші з маркуванням empils і tikkurila, вироблені за західною технологією. Фасадні продукти лідерів рейтингу відрізняються стійкістю до вицвітання, тривалим терміном експлуатації.

Як вибрати фасадну фарбу для зовнішніх робіт в залежності від типу поверхні

Для різних стін потрібні певні склади, що забезпечують хорошу адгезію. На штукатурку однаково добре лягають суміші на водній і органічній основі. Для дерева потрібні склади з антигрибковими компонентами. Піноблоки покривають лфм, що утворюють товсту вологонепроникну плівку.

На банку завжди вказується, для яких поверхонь призначений склад.

Для дерев’яної

У складі акрилової фарби для вуличних робіт є антисептики, використовувані для деревних просочувальних рідин. Дерево бажано покривати вологостійкими прозорими сумішами, через які добре видно структуру деревини.

З піноблоків

Піноблочні стіни бояться вологи, краще вибрати силіконові або гумові покриття.

Особливу увагу звертають на закладення швів, щоб не було містків холоду.

Бетонної

Неоштукатуреним бетон буває рідко, зазвичай його утеплюють. Коли потрібно пофарбувати голі панелі, краще застосовувати акрилові, силіконові або гумові покриття.

Цегляної

Майстри радять силікатна цегла покривати силікатними сумішами, керамічний-акриловими або гумовими з латексом. Потрібні паропроникні покриття, на яких не виникає висолів.

Широке застосування фасадних покриттів спонукало виробників до розробки нових вологостійких покриттів з хорошою декоративністю. При виборі фарби потрібно враховувати ступінь зчеплення матеріалу з фарбується поверхнею.