Орендувати або купувати будівельну техніку?

403

За підтримки: Будтехніка — Оренда екскаватора в СПб

Орендувати або купувати будівельну техніку, обладнання чи інструмент? — це питання рано чи пізно виникає у будь-якого підприємця, який займається будівельним бізнесом. Стояв подібне питання неодноразово і переді мною.

Так що можна сказати, що певний досвід у мене зараз є. І саме цей досвід дає мені моральне право на написання сьогоднішнього посту. А призначений сьогоднішній мій пост тим, хто зараз роздумує над питанням, купувати йому екскаватор (кран, бульдозер, самоскид. відбійний молоток і т. д.) чи варто все-таки взяти все це в оренду.

Я не буду сьогодні нікого вмовляти і агітувати, а просто перерахую основні плюси і мінуси обох варіантів вирішення даної проблеми. Ну, а саме рішення все одно залишиться за вами, бо це ваш бізнес, а не мій, а значить, і рішення проблем цього бізнесу — виключно ваша прерогатива.

Плюси покупки будівельних механізмів та будівельної техніки::

1. Ваша техніка працює виключно на вас і завжди знаходиться виключно у вашому розпорядженні, тому вам не треба тижнями чекати, коли необхідний вам для робіт екскаватор або кран звільняться.

2. Ви відчуваєте гордість, обходячи свої володіння і милуючись, якою кількістю потужної сучасної техніки обзавелася ваша фірма. Правда, варто обмовитися, що це почуття гордості здатне виникати тільки тоді, коли ваша техніка ударно трудиться на ваших будівельних об’єктах, а от огляд простоювання техніки навпаки здатний увігнати в депресію навіть самого закінченого оптиміста. 🙂

Мінуси покупки будівельних механізмів та будівельної техніки::

1. Всі витрати з ремонту і обслуговування вашої техніки лежать виключно на вас, а це значить, що вам постійно доводиться витрачатися на купівлю запчастин, масло, паливо, зарплату механіків та слюсарів, а також витрачати чимало часу (свого або ваших співробітників) на пошук потрібної вам запчастини чи деталі (мій досвід показує, що, як правило, виходить з ладу та запчастину, якої в даний момент немає не тільки на складі, але навіть у вашій країні).

2. Всі витрати з оновлення парку вашої техніки теж лежать виключно на вас, а це означає, що перед вами рано чи пізно постає питання, що робити з ще працюють, начебто бульдозером, який тим не менш не встигає впоратися з тим завданням, які перед ним стояла, а це значить, що вам треба терміново і з мінімальними збитками продати стару техніку і купити нову.

3. При наявності власної техніки перед вами постійно стоїть питання — кого саджати за важелі цієї техніки? Спершу ви шукаєте тих, хто буде працювати на цій техніці постійно, потім ви шукаєте тих, хто буде підміняти ваших постійних працівників на час відпустки або хвороби.

4. Постійно буде актуальне для вас питання, де зберігати вашу техніку і як її охороняти в ті періоди, коли вона не буде задіяна на об’єктах, бо вам необхідно місце, де вона буде захищена від вандалів і погодних катаклізмів.

5. Майже постійно стоїть на порядку денному і питання, що робити з вашою технікою в той час, коли ця техніка не використовується у вашому власному будівельному бізнесі. Очевидне рішення цієї проблеми у вигляді здачі цієї техніки в оренду іншим, на жаль, втілити в життя не завжди просто і найчастіше така ситуація, коли ваша техніка потрібна іншим, тоді вона потрібна і вам, коли ваша техніка у вас простоює — вона в цей час не потрібна і іншим.

Таким чином, основна проблема, що виникає при купівлі техніки, зводиться по суті до одного — ваша техніка заробляє для вас гроші тільки тоді, коли вона працює, та «жере» ці ж самі гроші зі страшною силою, коли простоює.

Плюси оренди будівельних механізмів та будівельної техніки:

1. Всі витрати по ремонту і обслуговуванню використовуваної вами техніки лежать виключно на фірмі, яка здала вам цю техніку в оренду, а це означає, що вам НЕ треба постійно витрачатися на купівлю запчастин, масло, паливо, зарплату механіків та слюсарів, а також НЕ треба витрачати «півжиття» на пошук яка полетіла запчастини або деталі, а всі ваші проблеми зі сломавшимся у вас на об’єкті механізмом вирішуються дзвінком в фірму, у якої цей механізм був узятий в оренду, та проханням замінити зламаний механізм на справний.

2. Всі витрати з оновлення парку вашої техніки лежать виключно на фірмі, у якій ви берете цю техніку в оренду. При цьому, якщо якась фірма не встигає йти в ногу з часом і своєчасно оновлювати свій парк, ви завжди можете легко змінити фірму на іншу.

3. При оренді у вас НЕ стоїть питання — кого саджати за важелі цієї техніки! І вам Не треба шукати тих, хто буде працювати на цій техніці постійно, і НЕ треба шукати тих, хто буде підміняти ваших постійних працівників на час відпустки, хвороби або звичайного запою.

4. При оренді техніки у вас не болить голова, де зберігати цю техніку і як її охороняти в ті періоди, коли вона не задіяна на об’єктах, якщо вам техніка більше не потрібна — ви просто дзвоните в фірму, у якій ви цю техніку орендували і просто просіть їх забрати.

5. При оренді на порядку денному не стоїть питання, що робити з технікою в той час, коли вона своє завдання на об’єкті виконала. Ви просто беретеся за телефон і робите дзвінок у фірму, у якій ви цю техніку орендували, після цього ви про цю техніці благополучно забуваєте до того моменту, коли вам знову знадобиться.

Таким чином, основний плюс оренди в тому, що техніка заробляє для вас гроші, коли вона працює, і вона абсолютно не «жере» ваші гроші і займає ваші думки, коли вона вам не потрібна.

Мінуси оренди будівельних механізмів та будівельної техніки:

1. Вам тижнями, а іноді й місяцями, припадає чекати, коли необхідний вам для робіт екскаватор або кран звільняться у попередніх орендарів. І часто ця техніка звільняється, коли всі терміни для виконання робіт вже пройшли, а штрафні санкції за зрив цих строків вже перевищують вашу можливу прибуток на цьому об’єкті.

Такі мої думки з приводу оренди та купівлі будівельної техніки. Ну, а ваші висновки після прочитання цього матеріалу ви маєте зробити самостійно! 😉

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?