Жителі Сочі не хочуть працювати в готелях і ресторанах, а пропонують запросити китайців

367

Так вже вийшло, що я сьогодні знову пишу на «олімпійську тему». Вчора я підготував пост, відповідаючи на питання читача, а сьогодні приводом для розмови про Сочі-2014 стала стаття, опублікована пару днів тому в «Независимой Газете». Виявляється, що жителі Сочі абсолютно не бажають працювати в якості обслуги в споруджуваних до Олімпіади-2014 готелях і ресторанах.

А так як потреба в таких кадрах до часу проведення Зимових Олімпійських Ігор 2014 року досягне аж 170 тисяч осіб, то кадрова проблема може підштовхнути організаторів Ігор до досить нестандартним рішенням. Фахівці, наприклад, пропонують організувати роботу обслуговуючого персоналу вахтовим методом. При цьому самі сочинцы переконані, що на час проведення Олімпіади найкраще буде запросити на посади покоївок і офіціантів китайців.

У середу на цьому тижні, як пише газета, в Москві обговорювалися проблеми з підготовкою кадрів для обслуговування Універсіади-2013 в Казані і зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі. Ректор Московського державного університету сервісу Олександр Федулин говорить, що загальна потреба олімпійських об’єктів в Сочі становить близько 140 тисяч осіб.

Причому потрібні туди не стільки керівні кадри (хто б сумнівався! 🙂 ), скільки так званий лінійний персонал – покоївки, прибиральниці, офіціанти, швейцари і т. п. Однак можливості ринку праці в Сочі дуже обмежені.

Проблема з кадрами загострюється, за словами Федулина, не тільки внаслідок обмеженості людських ресурсів міста-курорту, але і з-за своєрідною психології жителів, які вважають неприйнятним для себе працювати в якості рядового обслуговуючого персоналу. Багато сочинцы запевняють, що кадровий голод слід задовольнити за рахунок іноземних робітників – найкраще китайців, запросивши потрібну кількість гастарбайтерів з Піднебесної на час Олімпіади-2014.

Втім, визнає Федулин, гостра кадрова проблема властива всім великим містам Росії. Більшість готелів Москви і Петербурга комплектує штати, головним чином, за рахунок приїжджих. Власники деяких готелів спеціально відводять готельні корпуси під гуртожитку для іногородніх співробітників. Аналогічна ситуація складається в Сочі. І чим ближче буде Олімпіада-2014, тим гостріше буде відчуватися дефіцит кадрів у сфері послуг.

Торкнулася «Независимая газета» і кадрових проблем, існуючих в підрядних організаціях, що працюють на будівництві олімпійських об’єктів в Сочі. Сьогодні на олімпійських будівництвах працюють до 15 тисяч приїжджих – гастарбайтери з країн СНД, а також жителі інших російських регіонів. До кінця поточного року їх кількість перевищить 30 тисяч, а в подальшому, в пікові роки, чисельність приїжджих будівельників може виростати до 50-70 тисяч осіб.

Щоб укомплектувати до початку Олімпіади персоналом всі готелі, ресторани і кафе, що належить набрати десятки тисяч нових співробітників. Газета нагадує, що в даний час Сочі має 34 тисячами місць в готелях класу дві-три зірки. А всього до Олімпіади потрібно буде мати 42 тисячі місць у готелях. Крім того, потрібно звести готелі на 8 тисяч місць категорії чотири-п’ять зірок в Імеретинській низовині, три готелі категорії п’ять зірок і один готель чотири зірки в центрі Сочі. Кілька нових готелів «чотири зірки» з’являться в Червоній Поляні.

Бажаючих працювати в них треба не тільки знайти в інших регіонах, зацікавити переїздом в Сочі, але попередньо відповідним чином підготувати – навчити хорошим манерам, іноземної мови та прищепити хоча б мінімальний набір професійних навичок. Без такої школи покоївка не впорається з прибиранням номери, а офіціант не утримає тарілки на підносі.

За два-три місяці професійно натаскати 170 тисяч новачків фізично неможливо. Потрібен системний підхід, який, на думку Федулина, відсутня. Організатори Ігор обмежилися розсилкою інформації у внз про набір волонтерів серед студентів, які виявлять бажання попрацювати на Олімпіаді-2014. Однак програм підготовки волонтерів до сих пір не створено, і немає ясності, чи з’являться вони взагалі. Втім, в Росії це біда не тільки олімпійська, але і всієї індустрії туризму та готельного бізнесу. «Ми не знаємо, кого готуємо, яка потреба в кадрах. У нас немає стандартів освіти», – визнає Федулин.

Він не сумнівається, що в країні вистачить політичної волі і економічних можливостей провести Ігри-2014 у Сочі на належному рівні, проте важлива не стільки сама Олімпіада, скільки проблема так званого олімпійського спадщини. Дійсно, незрозуміло, хто буде працювати в розкішних готелях і модних ресторанах, якщо персонал – російські студенти або китайські покоївки – роз’їдеться по домівках, відразу після того, як згасне олімпійський вогонь.

Ось така чергова російська олімпійська історія. Зголосилася Росія Олімпіаду проводити, а виходить, що без китайців і таджиків їй не впоратися ні з будівництвом олімпійських об’єктів, ні з їх обслуговуванням. В країні безробіття, а організатори Олімпіади плачуться, що там працювати нема кому. Ось я і думаю, що, може бути, вони погано шукають або взагалі не шукають працівників.

Адже здається, що може бути простіше, ніж дати в ЗМІ оголошення з приблизно таким змістом: «На роботу в Сочі потрібні покоївки з досвідом! На роботу в Сочі потрібні портьє з досвідом! На роботу в Сочі потрібні офіціанти та бармени з досвідом! На роботу в Сочі потрібні кухарі з досвідом! Для тих, у кого немає досвіду, господарі готелів та ресторанів готові організувати навчання!» Невже, такі оголошення росіяни не відгукнуться? Або простіше все-таки сподіватися на китайців?

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?