Що таке — фатрафол?

435

Всім привіт! Закінчилася зима … у всякому разі, вона закінчилася з календарем. Сьогодні вже 1 Березня, тобто перший день весни. Настрій стало трохи краще … І я вирішив уявити сьогодні вашій увазі невеликий пост про нові технології в будівництві. Я збираюся поговорити сьогодні про фатрафоле (fatrafol). Чули про такому матеріалі? Для тих, хто ще про нього не чув, поясню, що фатрафол використовується в будівництві при пристрої покрівель та гідроізоляції, а це значить, що моя сьогоднішня інформація буде корисна тим підприємцям, хто займається гідроізоляцією і пристроєм покрівель, а також тим, хто спеціалізується на ландшафтному дизайні і будівництві штучних водойм. Отже, якщо ви відносите себе до числа таких підприємців, тоді я рекомендую вам натиснути лінк «Детальніше», ну, а якщо не відносите, тоді, я думаю, вам варто перейти до іншої статті мого блогу … 🙂

І так, мій сьогоднішній пост присвячений чеської компанії «Fatra», що спеціалізується на виготовленні фатрафола та інших матеріалів для потреб будівництва. Головний офіс і основне виробництво компанії «Fatra» знаходяться в столиці Чехії — Празі.

Основна продукція компанії «Fatra» — це фатрафол. Втім, самі виробники фатрафола воліють назвати свій продукт більш ємко і довго — гідроізоляційна система FATRAFOL, або ізоляційна мембрана FATRAFOL. Зізнаюся, що особисто мені офіційна назва матеріалу здається занадто довгим, тому надалі я буду називати цей матеріал просто фатрафолом.

Що таке — фатрафол?

Фатрафол — це плівка. В залежності від виду фатрафола — це може бути плівка з пластифікованого полівінілхлориду PVC-P, або плівка з поліетилену високої щільності PE-HD, або плівка з модифікованого поліолефіну, вироблених суспільством FATRA. Ширина полотна плівки зазвичай становить від 1,1 до 1,3 метра, товщина — від 1,2 до 3,0 мм.

Де застосовується фатрафол?

Фатрафол широко використовується в будівництві, при цьому він використовується, як при зведенні нових об’єктів, так і при реконструкції вже існуючих. Зазначу, що фатрафол був створений у далекому 1956 році і на сьогоднішній день цей матеріал пройшов таким чином вже багаторічну перевірку на практиці.

Сфери використання фатрафола:

— гідроізоляція покрівлі — FATRAFOL-S

Плівка FATRAFOL-S призначена для виготовлення гідроізоляційних покриттів для всіх типів будівель з плоскою або скатної дахом на будівництві житлових, громадських, комунальних, промислових, сільськогосподарських, спортивних і т. д. підходить для всіх конструкційних рішень дахів, тобто для дахів з одним і двома шарами з вентиляцією і без, з теплоізоляцією під і над покриттям, зі схилом і без схилу, для дахів з можливістю експлуатаційної навантаження і без неї, з можливістю використовувати насипні баласти галькою або землею, з декоративними насадженнями, з водою і т. д.

FATRAFOL-S можна укладати при дотриманні певних умов на всі найпоширеніші типи підстав (бетон, бетонні напівфабрикати, полегшений бетон, дерево, пінопласт і поліуретан, мінеральні волокнисті дошки, асфальтове покриття і т. д.), на новобудовах, при ремонту, реконструкції і модернізації старих об’єктів.

— гідроізоляція фундаментів будівельних об’єктів — FATRAFOL-H

Плівка FATRAFOL-H призначена для створення ізоляційних покриттів для охорони будівель від ґрунтової вологи, ґрунтових і підземних вод, інших рідин, а також радону. Призначена для створення ізоляційного покриття всіх типів нижніх частин житлових, громадських, адміністративних, промислових, сільськогосподарських, спортивних та інших споруд. Плівку можна використовувати практично для всіх типів середовища з різним ступенем біологічної та хімічної агресивності і постійною температурою від -20 °C до +40 °C.

* гідроізоляція штучних водойм, включаючи водосховища — AQUAPLAST

Плівка AQUAPLAST призначена для вистилання дна штучних водойм з метою перешкодити просочуванню води з водойми в грунт. Плівка використовується для ізоляції ставків, пожежних резервуарів, дрібних водних резервуарів, зволожувальних резервуарів і т. п. Зазначу, що плівка AQUAPLAST — повністю безпечна для риби і водних рослин.

У чому основні переваги фатрафола?

Переваги використання фатрафола:

* Покриття для дахів завжди складається з одного шару фатрафола завтовшки, як правило, лише 1,5 мм.
* Відносно невисока ціна фатрафола і відповідно майже ідеальне співвідношення ціни та якості.
* Тривалий термін служби фатрафола (гарантія на фатрафол — 25 років, хоча, як уже показала практика, навіть 55 років для фатрафола — не термін, бо він добре витримує вплив погодних умов і ультрафіолетове сонячне випромінювання, зберігаючи при цьому більшість своїх якостей навіть через півстоліття.
* Гнучкість і хороша зварюваність фатрафола, що дозволяє успішно використовувати його для гідроізоляції великих площ і конструкцій складної форми.
* Легкість фатрафола (навантаження на покрівлю при використанні фатрафола — мінімальна і не перевищує 3,2 кг на 1м2 покрівлі , що дає можливість використовувати при будівництві даху більш легкі, а значить і менш матеріаломісткі, несучі конструкції).
* Простота в експлуатації покрівель, створених з використанням фатрафола, бо така покрівля не вимагає ніякого спеціального догляду.
* Можливість використання фатрафола при створенні особливих «зелених дахів» з вегетаційним шаром, які так популярні останнім часом в Європі.
* Можливість укладання фатрафола (на базі ТПО) прямо на стару бітумну покрівлю, що є, як ви розумієте, великим і незаперечним перевагою фатрафола при його використанні в ході реконструкції старих покрівель.

Які ще матеріали, крім фатрафола, виробляє компанія «Fatra»?

Компанія «Fatra» не стоїть на місці і її виробництво постійно розвивається, постійно пропонуючи споживачеві нові матеріали. До числа останніх новинок, освоєних і випускаються нині компанією, відносяться, наприклад, панелі FATRAROOF Solar, що дозволяють в мінімальні терміни перетворити дах вашого будинку в невелику електростанцію.

Де можна купити фатрафол та іншу продукцію компанії «Fatra»?

Фатрафол можна придбати у виробника — чеської компанії «Fatra» або у дистриб’юторів компанії. В даний час дистриб’ютори компанії OOO FATRA є в Росії, Словаччини, Болгарії, Польщі, Україні, Молдові та Великобританії. Адреси дистриб’юторів та їх контактні дані ви зможете знайти на сайті компанії «Fatra» — http://www.fatrafol.cz/ru/ .

Особливо відзначу, що естонські, латвійські, литовські та фінські фірми, зацікавлені в закупівлях фатрафола, можуть звертатися за подробицями до мене, тобто до автора цього блогу. Саме для них нагадаю, що мій контактний мейл залишився поки колишнім — [email protected] .

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?