Найкрасивіші зимнецветущие кімнатні рослини: продовжуємо собі літо

29

Це:

  • 1. Азалія
  • 2. Гіппеаструм
  • 3. Гузманія, гусманія
  • 4. Зигокактус, декабрист, шлюмбергера
  • 5. Камелія
  • 6. Клівія
  • 7. Цикламен
  • 8. Стреліція і такка
  • 9. Орхідеї: фаленопсис, цимбідіуі, пафіопеділюм, фрагмипедіум, онфідіум, мільтонія та ін.

1. Азалія

Це, напевно, найкрасивіші кімнатні рослини, квітучі в зимовий період. Великі квітки азалій можуть бути від білого, рожевого до насичено-червоного, а також оранжевого і рідко жовтого кольору, не буває тільки синіх тонів. Існують і строкаті сорти, з крапом в зіві або на нижніх пелюстках.

Цвітіння азалії

Дрібнолисті і дрібноквіткові сорти азалій — ідеально підходять для формування бонсай і штамбової форми.

Детальніше про секрети вирощування азалій читайте в нашому матеріалі>>>

2. Гіппеаструм

Багаторічна цибулинна рослина з ремневіднимі, шкірястими листям і яскравими великими квітками до 18-22 см.є сорти з махровими квітками. Забарвлення від білого до темно-вишневого, кремового, помаранчевого, однотонне або зі штрихами, з окантовкою іншого кольору.

Цвітуть гіппеаструми в кінці зими і навесні.

Цвітіння гіппеаструма

3. Гузманія, гусманія

Трав’янисті епіфітні рослини з розеткою подовжених шкірястих листя і яскравим колосовидним суцвіттям. Цвітуть один раз в житті: після цвітіння материнське рослина дає розетки, а саме гине.

Гузманії вельми теплолюбні і круглий рік потребують високої вологості повітря.

Цвітіння гузманії

4. Зигокактус, декабрист, шлюмбергера

Саме радянське з усіх радянських кімнатних рослин! колись в грудні цвіло практично на кожному вікні. В даний час виведено багато нових сортів з компактною формою росту і яскравими квітками різноманітного забарвлення.

5. Камелія

Чагарник або невелике деревце, квітуче взимку і на початку весни (ранні сорти зацвітають в кінці грудня, пізні — в березні) красивими великими яркоокрашеннимі квітками. Камелії традиційно використовуються для прикраси офісів і зимових садів. У культурі близько 1000 сортів і форм, які варіюють за розмірами квітки (4,5–15 см), його забарвленням (біла, рожева, темно-червона) і махровості.

Цвітіння тривале, кожна квітка цвіте до 3 тижнів.

Камелія mount noko (camellia transnokoensis)

6. Кливия

Трав’яниста рослина з мечоподібними листям і великими воронковидними квітками на високому безлистому квітконосі. У кімнатних умовах найчастіше вирощують кливию помаранчеву (clivia miniata). Вона стійка в кімнатних умовах: краще цвіте на яскравому, але розсіяному світлі. Влітку її можна виносити на вулицю, але притіняти від сонця.

Увага! листя кливии при надломі виділяють отруйний молочний сік.

Цвітінні клівії ранньою весною в оранжереї

7. Цикламен

Взимку цвіте цикламен перський (cyclamen persicum) – рослина з бульбоподібно-потовщеним кореневищем і яскравими квітками різного забарвлення діаметром до 5 см.тривалість цвітіння однієї квітки — до 10 днів. Зрізані квітки довго зберігаються у воді.

Цвіте всю зиму до весни. Під час періоду спокою скидає листя.

Цикламен перський

8. Стреліція, геліконія і такка

Ми об’єднали ці три рідкісні екзоти в одну групу. Їх найчастіше вирощують в оранжереях (рослини досить великі), але можна спробувати виростити і в кімнатних умовах, якщо дозволяють розміри кімнати. Стреліція, геліконія і такка – досить світлолюбні і теплолюбні.

Стреліція і геліконія

Такка або чорна кажан

9. Орхідеї: фаленопсис, цимбідіум, пафіопеділюм, фрагмипедіум, онцидіум, мільтонія і ін.

Втім це зовсім інша історія, вирощування орхідей і про них ми розповімо окремо.

Орхідея-онцидіум

10. Пуансеттия

Багато хто здивується, побачивши, що зірці різдва відведено останнє 10-е місце. А все тому що, вся краса у неї не в кольорах, як у інших перерахованих тут рослин, а в листі, точніше в приквіткових листках. Квітки у неї дрібні і непоказні, а ось листя буває всіх кольорів і відтінків: біла, жовта, кремова, рожева, двоколірна або мраморноокрашенная. Також спостерігається велике розмаїття форм приквіткових листя. Втім, в останні роки завдяки старанням селекціонерів, листя теж стала міняти зовнішній вигляд: виведені сорти з темно-зеленими або окантованими білою смужкою листям.