Як уникнути проблем при подобової здачі квартири в оренду?

362

За підтримки: квартири подобово в Мінську

Рік тому я на блозі опублікував невелику статтю, в якій запропонував власникам порожніх таллінських квартир здавати їх подобово прибувають в місто туристам. Не сперечаюся, що ця ідея не була особливо оригінальною, але зате вона була, є і залишається робочою, а головне, що цей вид бізнесу — вже перевірений часом.

Я знаю, що кілька моїх читачів тоді пішли моєю порадою і тепер їх порожні перш квартири приносять їм не збиток, як було раніше, а приносять їм, нехай і не дуже великий, але зате регулярний дохід, який дозволяє їм з оптимізмом дивитися в майбутнє. Але я не хочу, щоб у вас склалося враження про те, що в цьому бізнесі абсолютно немає проблем і що у власників квартир, які здають квартиру у подобову оренду, все і завжди проходить тільки ідеально. Ні, звичайно, проблеми є і в цьому виді бізнесу.

І ось саме про ці проблеми, що виникають при подобової здачі квартир в оренду, а також про те, як ці проблеми вирішити або взагалі уникнути, я і збираюся сьогодні трохи поговорити. Викладати інформацію я постараюся максимально доступно, при цьому робити я це буду зручною схемою, тобто спершу я буду говорити про суть проблеми, а потім відразу ж пропонувати шляхи її вирішення. Зазначу, що я буду пропонувати виключно свої способи рішення цих проблем, які не претендують на ідеальне рішення, тому якщо у когось із читачів знайдеться кращий, на його погляд, спосіб вирішення описаної проблеми, я прошу його про це повідомити способі в коментарях до цієї теми.

1. Ваші Квартири стоять порожніми, так як клієнтів чомусь немає. Не знаю, чи втішить вас це чи ні, але простий квартири — це найпоширеніша проблема для початківців «готельєрів», бо з цією проблемою стикається більшість людей, що тільки почали здавати квартири у подобову оренду. Рішень цієї проблеми — може бути, по суті, тільки два, а ось варіантів втілення цих рішень у життя може бути незліченна кількість.

Одне рішення — це укласти договір з професійним маклером або бюро нерухомості про те, що вони будуть за відсоток і за фіксовану суму підшукувати для вас постояльців. Рішення звернутися за допомогою до професіоналів є зазвичай дуже розумним і я б порадив вдатися до нього тим власникам, у розпорядженні яких знаходиться тільки одна квартира, так як для них простіше буде поступитися частиною майбутнього доходу професіоналам, ніж витрачати «півжиття» на самостійний пошук постояльців, який при наявності однієї квартири просто може не окупитися.

Інше рішення цієї проблеми зводиться до того, що ви особисто починаєте займатися рекламою своєї «квартирно-готельної імперії» і цим шляхом рекомендується скористатися тим власникам, які збираються здавати в оренду одразу кілька квартир. Для втілення цього рішення в життя ви повинні будете дати оголошення про те, що ви пропонуєте, газети рідного міста, а також на інтернет-портали, які розміщують оголошення про пошук та здачі квартир в оренду.

Непогано буде, якщо ви замовите собі спеціальні візитки з описом ваших квартир і вашими реквізитами, і будете роздавати їх таксистам і провідників поїздів, що курсують між вашим містом і світом. Крім провідників і таксистів, роздавати ваші візитки можна стюардесам авіаліній, обслуговуючих ваше місто, водіям міжміських автобусів, екскурсоводам, які працюють з туристами у вашому місті… Всім, кому ви будете роздавати ці візитки, слід сказати прямо, що той, хто порекомендує ваш «готель» своєму знайомому або клієнту отримає від вас після цього зелененьку папірець з одним з штатівських президентів.

Скільки платити за «наводку» — це, звичайно, вирішувати вам, але я думаю, що платити треба стільки, щоб рекомендующему при бажанні вистачило на горілку! 🙂 Соррі за каламбур! Ви зітхнули, почувши слово платити? Заспокойтеся, в цьому випадку, при самостійному пошуку постояльців платити вам доведеться тільки перший час, потім, коли у вас з’явиться постійне коло клієнтів, у вас зникне необхідність постійної фінансової стимуляції збуту.

2. Ваш клієнт вирішив вам не заплатити зовсім і заплатив менше, ніж ви спочатку домовлялися. Щоб такого не сталося, ви повинні взяти собі за правило, з кожною людиною, якій ви здаєте вашу квартиру на будь-який період часу (навіть на одну добу!) ви завжди повинні укладати письмовий договір, в якому повинні бути скрупульозно і навіть нудно описані права та обов’язки кожної із сторін, що підписують цей договір. До цього договору має додаватися детальна карта постояльця, в яку ви повинні внести паспортні дані вашого майбутнього постояльця. В ідеалі я порадив би, крім заповнення карти постояльця і підписання договору, перед заселенням зробити ксерокопії з паспорта постояльця. І повірте, ці нудні, на перший погляд непотрібні бюрократичні формальності зможуть вберегти вас від багатьох проблем у майбутньому.

3. Ваш клієнт затопив (ненавмисно, або спеціально) квартиру сусідів, що знаходяться нижче, і тепер у вас неприємності. Якщо ви не хочете компенсувати ремонт у квартирі сусіда з власної кишені і цим самим надовго загнати ваш майбутній бізнес в мінус, ви повинні укласти відповідний договір зі страховою фірмою. При цьому укладення договору, краще відразу чесно зізнатися в тому, що свою квартиру ви збираєтеся саме здавати, а не жити там особисто. Подібне визнання зробить ваш щомісячний платіж по страховці трохи вище, але зате, будучи прописаним в договорі страхування, воно не дасть можливості страхової фірмі ухилитися від виконання своїх зобов’язань у разі, якщо затоплення квартири реально відбудеться, під приводом, що ви не попередили їх про те, що ви будете здавати квартиру у подобову оренду.

4. Ваш клієнт розплатився і з’їхав, а після його вибуття вам прийшов запаморочливий рахунок з телефонної фірми за дзвінки в далеку країну або по розважальним номерами. Щоб уникнути подібної напасті в своєму бізнесі, ви повинні: по-перше, при підписанні договору з майбутнім чоловіком брати з нього невеликий аванс у рахунок оплати майбутніх телефонних рахунків; по-друге, перед тим, як справите з вашим мешканцем остаточний розрахунок і він остаточно покине вашу квартиру, а, може бути, і місто, ви повинні обов’язково зробити дзвінок у телефонну компанію і дізнатися, скільки саме наговорив ваш постоялець за час проживання у вашій квартирі.

5. Ваш клієнт відмовляється платити, погрожуючи вам, що піде і розповість про вашому бізнесі податковим інспекторам. Щоб раз і назавжди уникнути загрози такого «наїзди» з боку майбутніх постояльців і «добрих сусідів», я настійно рекомендую вам зареєструватися у податковому департаменті в якості підприємця-фізичної особи. У цьому випадку ви не тільки забезпечите себе на майбутнє від наїздів постояльців, сусідів або просто конкурентів, але й зможете не тільки декларувати дохідну частину свого бізнесу, але списувати на витрати її видаткову частину, а так як платити прибутковий податок у більшості європейських країн необхідно тільки з прибутку, а не з загальної суми, отриманої від постояльця, то я не виключаю такої ситуації, що в перший рік існування вашого квартирно-готельного бізнесу вам нічого не доведеться платити держави, бо прибутку у вас в перший рік просто не буде.

6. Все ваше вільний час йде на прибирання в квартирах, що здаються. Якщо у вас здається в подобову оренду відразу декілька, з яких постійно виїжджають і заїжджають постояльці, то рано чи пізно ви зіткнетеся з ситуацією, що ви нічого вже просто не встигаєте зробити — не встигаєте забрати квартири, не встигаєте змінити білизну і туалетні приналежності, не встигаєте просто елементарно відпочити. Якщо ви відчуваєте, що у вашому бізнесі настав саме такий момент, це означає одне — ви повинні взяти на роботу покоївку, тобто людину, яка буде в подальшому замість вас робити прибирання в квартирах і змінювати там білизну. Повірте, що ті гроші, які вам доведеться заплатити цій людині, здадуться вам дуже незначними порівняно з тим полегшенням, що ви негайно відчуєте, зваливши з себе цей нелегкий вантаж збиральних зобов’язань.

7. За той рік, що ваша квартира здається в подобову оренду квартира неабияк «пообтрепалась», але грошей не тільки на капітальний, але навіть на санітарний ремонт, у вас немає. Щоб такого з вами не сталося і не сталося, ви повинні мати в бюджеті вашого бізнесу спеціальний ремонтний фонд, в який я рекомендую надсилати щомісяця не менш як однієї десятої частини від тих сум, які надходять від здачі квартири в оренду. Якщо ви візьмете ці щомісячні відрахування платежів собі за правило, то у вас ніколи не вознинет ситуація, коли квартира потребує ремонту, а грошей на цей ремонт у вас немає.

Я дуже сподіваюся, що ці нехитрі поради, які я сьогодні дав, допоможуть вам уникнути проблем у майбутньому, а значить, не дадуть розчаруватися в цьому виді бізнесу. І ще … на закінчення невелике повідомлення для любителів копипайста. Я нагадую, що розміщення цієї статті, як і будь-яких інших статей з цього блогу, на вашому сайті або блозі можливо тільки в якості анонсу та з обов’язковою установкою активного посилання на блог Stroika24.eu в якості першоджерела. Спасибі за увагу! Якщо є питання — задавайте, я завжди буду радий на них відповісти. 🙂

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?