Що таке енергоаудит і для чого він потрібен?

434

За підтримки: енергетичний паспорт будівлі

З 1-го березня в Талліні знову підвищуються ціни на тепло — на цей раз ціни збільшаться з нинішніх 787,70 крон за мегават-годину до 831,93 крон за мегават-годину. Таким чином, менше ніж через місяць тепло для більшості жителів Талліна подорожчає на 5,6 відсотків. І хоча рахунки за опалення з урахуванням нових цін городяни отримають лише в квітні, оголошене підвищення цін, як ви розумієте, ні в кого особливої радості не викликало, бо зайвих грошей в країні, значна частина населення якої зараз є безробітною, давно вже просто немає.

У той же час Союз квартирних товариств Естонії, тобто організація, яка покликана захищати інтереси городян, а отже, яка мала б виступити з протестом з приводу оголошеного серед зими підвищення ціни на тепло, замість цього вустами свого керівника Андреса Яадла початку невиразно бурмотіти про необхідність проведення енергоаудиту і утеплення фасадів, які (на їх думку) допоможуть мешканцям будинків впоратися з новими цінами на опалення.

Загалом, повний маразм! Бо не треба бути семи п’ядей у лобі, як і не треба бути інженером-будівельником, щоб зрозуміти очевидну істину, а саме зрозуміти те, що взимку утепленням фасадів будинків не займаються, навіть якщо в якихось будинках і є на це гроші (у чому я особисто дуже сумніваюся!), а це означає, що пом’якшити чергове підвищення цін на опалення цієї зими вже точно ніяк не вдасться!

Але тим не менш, як вже повелося, знайшлися легковірні, які взяли мова головного «квартирного товариша» на віру і почали телефонувати, а також розсилати мейли, задаючи по суті тільки одне питання, як за допомогою енергоаудиту зменшити ціни на опалення і де цей самий енергоаудит видають. Отримав кілька подібних мэйлов і я. І саме тому мій сьогоднішній пост і покликаний відповісти на важливе питання: «Що таке енергоаудит і для чого він потрібен?»

І так … Що таке енергоаудит? Енергоаудит – це аналіз енергоспоживання будівлі, що спирається на проведені вимірювання та зібрані дані, проведений підприємством, що має ліцензію на проведення енергоаудитів. Іншими словами, енергоаудит — це процедура, за допомогою якої можна з’ясувати, як використовується енергія в будівлі, які існують заходи по її економії і як можна зменшити споживання енергії будинком, в якому проводився енергоаудит.

Для чого потрібен енергоаудит і що він дає? Енергоаудит дає огляд технічного стану будівлі і дає огляд втрат енергії цією будівлею. В процесі енергоаудиту можна виявити пріоритетні роботи з реновації будинку і зробити розрахунки по їх окупності. В цілому, енергоаудит можна розглядати як частину експертизи будівлі, метою якої є з’ясувати технічний стан будинку та ефективність споживання будинком енергії.

Потім на підставі звіту з енергоаудиту можна скласти записку про енергетичної ефективності будівлі, виписати енергетичний сертифікат або присвоїти будинку відповідний клас енергоспоживання.

У підсумку результат енергоаудиту — це складений перелік заходів та засобів для досягнення економії енергії. Прийнявши ці заходи, як можна значно знизити витрати на споживану будинком енергію, так і зменшити інші статті витрат. Проведений енергоаудит часто буває умовою з боку банку при ходатайствовании про одержання банківського кредиту на реновацію будівлі.

Кваліфікований енергоаудит будівлі повинен включати в себе наступні дані:

— дослідження втрат тепла в системах водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції і кондиціонування;
— дослідження втрат тепла через елементи конструкції будинку;
— дослідження систем електропостачання і автоматики.

Звіт з енергоаудиту має складатися з таких частин:

— опис будівлі;
— технічні будівлі;
— технічний стан будівлі;
— звіт по споживанню будівлею енергії;
— таблиця рекомендованих заходів щодо економії енергії з вартістю робіт і термінами їх окупності.

Розрахунок необхідних заходів щодо економії енергії зазвичай починається з визначення параметрів утримання, споживання і витрати тепла. Для кожного проекту визначаються характерні місцеві кліматичні умови (градус-дні) і приймаються до уваги будівельні стандарти, таким чином результати аудиту корригируются параметром, який обчислюється виходячи з реального споживання будівлею енергії. Після отримання усереднених даних і введення поправки обчислюється потенційна економія. Така процедура проводиться 4 рази — для вентиляції, водопостачання, електрики і зовнішніх факторів. Результатом є вихідні дані для енергетичного балансу.

Отримані дані енергетичного балансу вводяться в спеціальну програму, в результаті чого розраховується вартість рекомендованих робіт і період їх окупності. Якщо останній перевищує оптимальний термін окупності, то шляхом підбору компонентів розрахунку досягається прийнятний для замовника рішення і складається список заходів по заощадженню енергії.

Енергоаудиту зазвичай супроводжує термографія будівлі. Мета термофотографирования будинку — виявити витоки тепла і перевірити якість стиків панелей, вікон і т. п. З допомогою термокамери (тепловізора) можна також виявити мости холоду всередині стін. Якщо в будинку холодно, а рахунки за тепло великі, тоді при складанні плану реновації будівлі доцільно зробити термоэкспертизу його зовнішніх конструкцій. Важливо відзначити, що точна локалізація витоку тепла допоможе в майбутньому уникнути повної теплоізоляції будинку, а значить — зберегти фінанси.

Результатом робіт є рапорт, який містить як інфрачервоні фотографії витоків, так і дигітальні фото зовнішніх конструкцій, що дозволяють уточнити місця витоків. Кожне місце витоку тепла описується із зазначенням рекомендованих заходів щодо реновації. Рапорт зазвичай надається на папері і в дигитальном вигляді.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?