Збірка стіни каркасного будинку відразу на місці без підняття. Порядок складання стіни

52

Збірка стіни каркасного будинку відразу на місці без підняття. Порядок складання стіни

2) поєднуємо їх лежачи поруч, перевіряємо що довжина однакова, робимо розмітку відразу на двох, де будуть стояти стійки

3) збиваємо прямокутник, в торець дошки за правилами каркасного будівництва, по одному цвяху на 50мм , так як у мене дока 50х150, три цвяхи, я використовував 3.5х90мм

4) перевіряємо щоб зійшлися діагоналі

5) врезаем укосини, але не прибиваємо, якщо передбачається обшивка жорстким плитним матеріалом, наприклад osb/осп або фанерою, то можна поставити тимчасові укосини, так значно швидше і простіше в подальшому утеплювати, як врізати укосіни на лежачій стіні розповім в наступній статті, ця і так виходить надмірно довгою.

6) ставимо стіну, на цокольне перекриття краще прибити дошки щоб вони не дозволили стіні зісковзнути, капелюшки не утапливать, щоб потім можна було витягти обценьками.

Підняття каркасної стіни, зліва тимчасові укосіни – фіксатори.

Підняття каркасної стіни, зліва тимчасові укосіни – фіксатори.

Після підняття стіни, виставити нижній лежень по нитці, уздовж цокольного перекриття.

Прибити нижній лежень (головне щоб стіна в цей момент не впала, хтось повинен страхувати, або поставити тимчасові укосіни), я використовував цвяхи 4х120мм. До лобової дошки і до лагам і бриджингам.

Дуже важливий момент, пробити всі стійки кувалдою, осадити стіну, так як при підйомі неминуче утворюються зазори.

Перевірити що стіна стоїть за рівнем, якщо необхідно – поправити

І тільки після вищеописаних дій прибити укосіни

Так як я будую будинок не з струганої дошки, розміри її трохи гуляють, так 150я дошка, може бути від 145 до 155мм.

Щоб не було проблем з обшивкою, при складанні стіни лежачи треба хоча-б одну сторону робити рівною, я робив зовнішню, так як потім зручніше де треба рівняти електро рубанком зсередини, стоячи на підлозі. Ніж на вулиці на будівельних лісах на восьми метровій висоті.

Там де підуть внутрішні стіни, треба збирати п-подібну конструкцію з трьох дощок, від долоні на малюнку піде стіна, так можна буде нормально підшити зсередини пароізоляцію, брусок, осп, гіпсокартон ітд. Єдиний момент, при обробці фасаду, з вулиці треба утеплити.

Стикування блоків може проводитися по п-образної конструкції або через подвійну дошку, в цьому випадку зазор необхідно пропінити, щоб уникнути продувань. Зчленування пробиваємо цвяхами в шаховому порядку з кроком 20-25см

Стикування каркасної стіни подвійною дошкою через піну .

Стикування каркасної стіни подвійною дошкою через піну .

Щоб в кутах можна було підшити, робиться так званий “теплий кут”, додається третя дошка

Щоб пропінити теплий кут по стику дощок, дошку треба відсунути сокирою, щоб рухалося на етапі складання в крайній дошці по одному цвяху замість трьох, після піни пробити до сусідньої стіни і зверху через верхню обв’язку до стійки два відсутніх цвяха.

Гризуни в каркасному будинку. Каркасний будинок і миші. Міф про проблему з гризунами.

Поради бувалих мишоловів.

  • уникайте зайвих залишків води. Якщо є протікання сантехніки-неодмінно виправте. Насухо витирайте підлогу після прийняття ванни. Зберігайте сухий посуд у шафах.
  • не залишайте залишки їжі у вільному доступі, в тому числі у тварин. Не кидайте сміття біля прибудинкової території.
  • якщо помітили найменшу присутність мишей в будинку-розкладіть мишоловки і приманки, клейові пастки. Якщо використовуєте отруйні речовини, переконайтеся, що вони недосяжні для дітей і домашніх тварин. А головне, пам’ятайте, що загибель ворога може бути не швидкої і закінчитися у вас під підлогою з погано пахнуть наслідками.
  • реально незамінною буде допомога вусатих-смугастих, тільки не ледачих і не декоративних.
  • ну і наостанок, скористайтеся відомою мишачої залежністю від алкоголю – можна їх просто заспівати.

Вузол кріплення сітки від гризунів в каркасних будинках

Сподіваюся, всі зрозуміли, що сьогоднішня стаття носила жартівливий характер. Звинувачувати каркасний будинок у великій кількості мишей-це скоріше причіпка. На озброєнні будівельних компаній є різні способи захисту від гризунів, плановані ще на етапі проекту, з урахуванням особливостей місцевості та архітектури будинку. В якості самого вагомого аргументу проти міфічної зв’язку каркасного будинку і кількості мишей ми наведемо той факт, що в більшості будинків перекриття підлоги, поверхів і покрівля конструюються також за каркасною технологією із застосуванням утеплювача. Мета мишей-тепло і прожиток, а не руйнування вашого житла.

Гризуни-хитрі, плідні, відмінно пристосовуються до самих різних умов проживання шкідники, вони вміють виживати практично скрізь, від мегаполісів до дикої природи. Але каркасні будинки будують у всіх точках земної кулі і благополучно живуть в них десятиліттями.

Внутрішні стіни каркасного будинку. Чим відрізняються стіни каркасних будинків

Основною відмінністю стін каркасного будинку від інших, є звичайно ж наявність в них каркаса. Наприклад в звичайній стіні з цегли, блоку, або бруса, ніякого каркаса немає.

Які переваги дає застосування каркаса

Каркас приймає на себе всі несучі навантаження, що передаються на стіни. За рахунок цього, інші функції, такі як утеплення, звукоізоляція, естетична привабливість і т.д., можна робити іншими будівельними матеріалами, більш придатними для цих цілей.

Наприклад, порівняємо каркасну стіну з цегляною:

В цегляній стіні: один і той же матеріал (цегла) несе на собі навантаження, є утеплювачем в стіні, він же звукоізоляція, і естетичну привабливість фасаду так само надає цегла.що в результаті маємо. Цегла поганий як утеплювач, тому стіну роблять (принаймні в центральній частині росії) товщиною в 2,5 цегли (приблизно 65 см). При цьому несуча здатність в сотні разів перевищує необхідну, для існуючих навантажень досить було б і пів цегли.

таким чином, щоб всі пред’являються до стіни вимоги витримати, у випадку з цеглою, доводиться вдатися до великої витрати матеріалу, а це, і товсті стіни, і велика питома вага, в рази підвищує вимоги до фундаменту, відповідно і ціна будівництва.

У каркасній стіні основні функції розподіляються між різними матеріалами. Так:

  • несучі навантаження забезпечує каркас. При цьому він забезпечує необхідний опір навантаженням, без надлишку як у цегли, за рахунок чого конструкційних матеріалів (пиломатеріалу) потрібно набагато менше.
  • утеплення та звукоізоляція забезпечуються за рахунок базальтових, мінераловатних, або інших типів утеплювача. У всіх утеплювачів теплопровідність набагато нижче ніж у конструкційних матеріалів, тому і товщина потрібна менше.
  • естетична привабливість надається стінам за рахунок оздоблювальних матеріалів

Всіх характеристик, властивих для стін будинку, перераховувати не буду, зверну лише увагу на наступний факт:

загальний обсяг матеріалів, необхідних для каркасної стіни, набагато менше ніж у безкаркасних стін, відповідно товщина стін, їх маса, а так само собівартість теж нижче. 2.як зробити перегородки в каркасному будинку. Каркасно-щитові перегородки

Ці перегородки-найдешевший спосіб зробити міжкімнатні стіни. Спорудити їх дуже просто і ви цілком впораєтеся без сторонньої допомоги. Каркасно-щитові перегородки збираються за принципом конструктора.

Як зрозуміло з назви, конструктивно вони складаються з каркаса і щитів. Каркас можна зробити з будь-яких дерев’яних дощок перетином 5 на 10 сантиметрів, які будуть виступати в ролі вертикальних опор. Як обв’язки можна використовувати дерев’яну балку, змонтовану горизонтально.

Для щитів підійдуть будь-які дошки з параметрами 4 на 15 сантиметрів. Їх кріплять до каркасу.

Каркасно-щитові перегородки можуть складатися з двох або трьох шарів :

  • двошарові каркасно-щитові перегородки . Конструкція таких стін передбачає, що щити будуть розташовуватися вертикально і в два шари.
  • тришарові каркасні перегородки . Один шар щитових дощок розташовують за тим же принципом, що і в попередньому варіанті, а другий шар, що складається з дощок тонший, можна розташувати в горизонтальному положенні.

Їх фіксують за допомогою пазів в стелі і підлозі кімнати. Як кріплень використовують звичайні цвяхи. Є свої вимоги і до монтажу щитових дощок. Їх потрібно класти так, щоб не утворювалося наскрізних щілин. Тобто, шов одного шару повинен перекриватися другим шаром дощок.

Оскільки товщина таких стін незначна, важливо зробити правильну звукоізоляцію . З цими функціями впораються руберойд, пінополістирол, картон і будь-які інші ізоляційніМатеріали, які потрібно укласти в простір між щитами.

Стіни після монтажу вимагають додаткової обробки. Їх або штукатурять в два шари, або обшивають гіпсокартоном або панелями з дсп.