Яка температура потрібна кімнатним рослинам?

36

Яка температура потрібна тропічним і субтропічним рослинам взимку

Зазвичай, купуючи кімнатні квіти, ми орієнтуємося тільки на їх зовнішній вигляд. Але перед покупкою варто познайомитися з рослиною ближче, і в першу чергу дізнатися, звідки воно родом. Справа в тому, що різним видам взимку потрібно різна температура, і залежить вона від місця їх проживання:

  • тропічні рослини , як правило, нормально себе почувають при +18…+20°с, а ось види, що походять з субтропічних районів, потребують більш прохолодному повітрі – від +8 до +16°с.звичайно, деякі рослини можуть пристосуватися до нехарактерних для них умов. Наприклад, тропічні монстера ласа і фікус каучуконосний перезимують і при +14…+ 16°с.
  • субтропічні (наприклад, аспидистра , плющ і циссус ) непогано перенесуть зимівлю при температурі вище 20°с.але це винятки.

у міській квартирі важко створити оптимальні умови саме для субтропічних рослин. Мало хто погодиться взимку підтримувати вдома температуру +14…+16°с.раніше можна було присунути невеликі рослини ближче до віконного скла або розмістити їх в скляному акваріумі, притуленому до вікна, тим самим забезпечивши їм прохолоду. Але сучасні склопакети позбавляють нас цієї можливості. У виграші будуть власники утеплених лоджій і балконів, прохолодних холів – туди і слід виставити субтропічні види.

Залежність освітлення і температури

Дуже тепле повітря взимку, при нестачі світла, шкідливий не тільки субтропічним, але і тропічним рослинам. Висока температура стимулює зайвий ріст пагонів. При поганій освітленості вони витягуються, листя дрібнішають, і рослина втрачає декоративність. Звичайно, її можна буде відновити завдяки більш сильною весняної обрізку, але це небажано. Між температурою повітря і освітленістю існує дуже тісний зв’язок.

Якщо немає можливості взимку знизити температуру в приміщенні, доведеться досвечивать рослини. І навпаки, щоб створити рослинам відповідні умови при нестачі світла, доведеться максимально знизити температуру. Тобто чим темніше, тим холодніше. При цьому потрібно пам’ятати, що для більшості тропічних рослин температура все-таки не повинна опускатися нижче +18°с.

Зимові умови утримання кімнатних рослин

Ірина бочкова, доцент кафедри декоративного рослинництва мгул, радить:

  • зверніть увагу на види, однаково добре розвиваються як при високих, так і при низьких температурах, – монстеру, хлорофітум, пасифлору, циссус антарктичний і ромболістний, фатсію, фатсхедеру.
  • щоб створити кімнатним рослинам взимку комфортні умови, доведеться принаймні двічі на рік робити “перестановку”. Південне вікно , на якому влітку стояли кактуси та інші сукуленти , звільніть для теплолюбних тропічних видів – їм в цей час необхідно якомога більше світла. Деякі орхідеї, наприклад плейоне , цибулинні і види, що втрачають на зиму листя, в зимовий період не потребують великої кількості світла – їх краще переставити в більш темне місце зі зниженою температурою. Тоді вони будуть відмінно цвісти на наступний рік. Кактуси не цвітуть, а суцвіття клівії таке коротке, що його не видно через листя? значить, вони повинні зимувати в більш холодному приміщенні.
  • не варто купувати камелію , мирт , лавр , якщо немає можливості забезпечити їм взимку відповідну температуру повітря. У той же час на прохолодній лоджії можна створити “їстівний” зимовий сад, вирощуючи фікус карика (інжир) , гранат, фейхоа, цитрусові , або змусити зацвісти камелію, гарденію, азалію, цикламен .