Три способи укрити виноград

42

На календарі вже середина листопада, холоднішає, листя майже не залишилося в саду. Пора приступати до підготовки винограду до зимівлі. Я вирощую виноград не так давно, у мене три кущі смачного великого винограду. Всі три я вкриваю різними способами.

підготовка винограду до зими

Починаємо підготовку з обрізки і обробки кущів. Насамперед збираю всю опале листя і обрізаю все зайве. Батоги, які обрані для плодоношення на майбутній рік, я обрізаю на певну кількість нирок. На кожному рукаві залишаю по два визріли втечі, оскільки мої виноградні кущі ще дуже молоді, намагаюся їх не перевантажувати. Залишаю сучок заміщення, він знаходиться ближче до основи куща і повинен бути міцним. Обрізаю його на дві-три нирки. Другу батіг обрізаю на вісім-десять нирок.

готуємо виноград до обрізки

обрізка

Після обрізки обробляю свої кущі препаратами, які на даний момент є в наявності. Багато радять обробляти восени залізним купоросом, а також бордоською сумішшю. Звичайно, є велика кількість препаратів, якими слід проводити обробки перед зимою. Отже, розводимо обраний препарат за інструкцією і обробляємо кущі винограду з усіх боків. Я намагаюся проводити обробку і укриття в один день, щоб кущі добре просохли перед укриттям. Отже, приступаємо до укриття.

обробка винограду

перший спосіб користуюся цим способом з самого заснування мого виноградника. На просторах інтернету почула тоді, що краще укриття для винограду — це земля. Всіх своїх малюків я вкриваю саме так. На оброблені і просохлі батоги я одягаю мішки від цукру, щебінки — дивлячись які є. Обмотую гарненько мотузкою, щоб мішки добре трималися. Притискаю їх до землі і зверху засинаю все землею рівномірно, шаром не менше 25 см.з таким способом укриття виноград відмінно зимує, звичайно, великі кущі укрити таким способом проблематично фізично.

перший спосіб укриття, молодого винограду

другий спосіб після будівництва будинку у нас залишилися дерев’яні тумбочки, збиті для фундаменту. І в цьому році вони послужили каркасом для ще одного мого молодого винограду. Всього на каркас знадобилося три штуки. У одній з них я зняла одну боковину, поставила її над центром куща. З боків від центру розмістила ще по одній дерев’яній конструкції, протягнувши в них обережно рукава винограду. Зверху всю цю конструкцію накрила геотекстилем. Матеріал дуже щільний і відповідний для укриття не тільки винограду. Краї притиснула трубами по периметру всієї конструкції.

другий спосіб укриття

третій спосіб останній спосіб дістався найбільшому моєму кущу. Вкриваю його так щороку, зимує він цілком добре. Всі залишені батоги пов’язую між собою, під рукава кладу дошки, щоб він менше стикався з землею. Обмотую батоги лутрасилом і фіксую мотузкою. По всій довжині встановлюю дуги, намагаюся ставити їх хрест-навхрест. Зверху натягую два шари лутрасила 60. По периметру укладаю обважнювачі.

третій спосіб укриття

Осінніх турбот вистачає в саду, але так приємно усвідомлювати, що всі твої улюблені рослини готові до майбутньої зимівлі. І ми спокійно можемо чекати настання весни, не турбуючись про своїх підопічних.