Лічі з кісточки

35

Моє знайомство з лічі як з фруктом почалося в далекому таїланді. Там я вперше його спробувала і полюбила, і навіть привезла додому цілу гілку цих плодів. Через кілька років, а точніше в січні 2021 р, в магазині свого міста (а живу я в західному сибіру) я побачила ці плоди і сміливо їх купила побільше, на що навколишні громадяни реагували з великим інтересом і численними розпитуваннями: “а що це? а смачно? а як це є?”

З’ївши улюблені плоди, мені захотілося їх посадити і виростити своє дерево лічі. Я прочитала, що це цілком можливо. І тепер хочу розповісти вам свій невеликий досвід і те, що я дізналася.лічі

Опис рослини

У домашніх умовах дерево лічі виростає до 2 м і може плодоносити при правильному догляді. Листя коли молоді-червоні, потім поступово зеленіють і це дуже цікаво. Ростуть листя відразу парою і виходять з стебла попереднього листа. Якщо з якоїсь причини лист зів’яв, наступний виросте майже на цьому ж місці. Росте рівно вгору, поки не гілкується. Але це перший рік, що буде далі — поки не знаю))) листочки тоненькі і ніжні спочатку, потім стають трохи щільніше.

лічі

Умови вирощування рослини

Кісточки я помістила у вологу тканину і поставила до батареї. Обприскувала в міру висихання. Через тиждень з 13 насіння проросли всі! навіть самі страшні і непоказні, чого я ніяк не очікувала і тепер не знала що з усією цією купою робити)) довелося садити все по 2-3 шт. На горщик, так як горщиків було мало. Так як рослина південне, треба враховувати ряд умов.

любить:

  • тепло
  • притінення
  • помірний полив (раз на тиждень)

не любить:

  • протяги, холодний вітер
  • прямі сонячні промені
  • надмірний полив або пересихання грунту

Посадка, пересадка і розмноження

Грунт я взяла без торфу — гумус. У ній лічі відчуває себе відмінно.посадивши кісточки в землю, стала чекати, і вже через тиждень з’явилися паростки червоного кольору, відразу з 4-ма листами. Червоне листя через дня 3 поступово позеленіли і зміцніли.

перші листя лічіперші листьяобично завжди говорять, що пересаджувати можна після 5-го листа, але тут ситуація трохи інша, адже ми відразу маємо 4 листочка)) після цього виходять по 2 листа з середини. Я чекала, коли вийде приблизно 12 листя, якщо вважати все, щоб пересадити.пересадку маленькі рослини переживають погано, а ось ті, що побільше і зміцніли вже краще. Корінь довгий, стрижневий, тому краще садити відразу в щось довге, наприклад, в пляшку 2 л з відрізаним верхом. На перших порах можна поставити опору-паличку, але потім рослина зміцніє і не буде в ній потребувати.

Полив і підгодівля

Лічі не любить, коли земля довго суха — в’яне, але не любить і коли його сильно заливають. Помірно поливати раз в тиждень і дивитися по листочках його настрій))поки нічим не підгодовувала.так як у мене виросла ціла плантація лічі, довелося їх роздавати по друзям. Але собі залишила парочку. Скоро буде вже рік моїм рослинам, і вони вже 30 см у висоту. Оберігаю їх від яскравого сонця і протягів і сподіваюся коли-небудь побачити на них улюблені плоди. Але навіть вже зараз я дуже рада присутності такого незвичайного рослини в моєму будинку!сподіваюся, мій досвід буде корисний і іншим любителям екзотичних рослин.