Про Греції та будівництві. Чесно і без прикрас

381

Привіт! Сьогодні у мене буде невеликий пост, присвячений Греції. Так вже вийшло, що я про цю країну досі на блозі не писав. І ось, нарешті-таки вирішив сьогодні цей інформаційний пробіл ліквідувати. Тим більше, що сьогодні з’явився привід для розмови про цій країні.

Таким приводом для мене стала заява заступника міністра культури і туризму Греції Анжели Гереку про те, що Греція зацікавлена в максимальному спрощенні процесу видачі віз для росіян. Про це заяві, зробленій грецьким чиновником, написав сьогодні портал «Правда.ру».

«Зрозуміло, ми перебуваємо в рамках Шенгенської угоди, проте ми шукаємо способи, щоб Греція могла організувати особливий підхід у порівнянні з іншими країнами Євросоюзу стосовно росіян», — заявила Гереку.

Нагадаю, що в даний час у консульстві Греції в Москві візи видають протягом 48 годин, а в Санкт-Петербурзі протягом доби. А Греція пропонує зараз російським туристам пляжний відпочинок, організацію конгресів і паломницький туризм.

Хочу зауважити, що Греція, хоча і сильно постраждала від фінансової кризи, не втратила своєї привабливості для російських туристів і відпочити тут можна комфортно і різноманітно. Тому росіяни і громадяни країн СНД, які склали у 2009 році 80% іноземних покупців нерухомості в Греції, набувають грецьку нерухомість саме з метою відпочинку. І сьогодні, коли забудовники йдуть на безпрецедентні знижки, квартиру в Греції можна придбати, наприклад, всього за 80 тис. EUR. Причому ця квартира часто не потребує додаткових вкладень: можна відразу в’їжджати і жити.

Структура попиту на нерухомість в Греції серед росіян і жителів СНД, за даними дослідження, проведеного міжнародним агентством нерухомості Gordon Rock спільно з провідним грецьким забудовником Sea-Номеѕ Real Estate & Constructions, розподілилася за ціновими сегментами наступним чином: 60% запитів припадає на економ-клас (до 150 тис. EUR), 30% — на бізнес-клас (від 150 до 350 тис. EUR), 10% — на елітний (від 350 тис. EUR). В даний час у росіян і громадян країн СНД найбільшою популярністю користуються одно – і двокімнатні квартири вартістю до 150 тис. EUR.

Основні причини придбання нерухомості в Греції у покупців з Росії та країн СНД такі: 75% — будинок для відпочинку на морі, 15% — за сімейних причин, отримання мультивізи і виду на проживання, 10% — інвестиції для отримання доходу.

Однак, мій блог є будівельним, а в статтях, публікуються на блозі, я багато уваги зазвичай приділяю питань роботи будівельників за кордоном, тому я не можу не торкнутися цього питання і зараз, розповідаючи про Греції.

Так от, що стосується роботи будівельників в Греції, то ситуація з будівництвом у цій країні в даний час склалася прямо-таки аховская. Ну, а щоб ви змогли це відчути, я процитую зараз лист, отримане мною три місяці тому від нашого колишнього співвітчизника, відпрацьованого 16 років на будівництвах Греції і має громадянство Євросоюзу.

«Тут є робота, але дуже мало, так як всі закриваються. Наша професія тримається на обробці магазинів, офісів, барів (автор займається гіпсокартонної обробкою. — Прим. Stroika24.eu), але їх зараз ніхто не хоче оновлювати. Все поступово закриваються, тому я вирішив, що треба звідси їхати.

В цілому, в Греції будівництво впала на 90%. По суті, це катастрофа. Є тільки маленькі роботи на приватних об’єктах: 10 днів працюєш, 20 днів сидиш. Великі об’єкти все тормознули, раніше місцевий цементний завод «ТИТАН» працював 24 години на добу, зараз він працює 16 годин, та й працює він тільки на Албанію.

Хоча будівництво завжди була в Греції прибутковою галуззю. Наприклад, з 2000 по 2008 рік будівництво йшло тут повсюдно, будували навіть в горах. Я не знаю, як в інших країнах називають кризу, але у Греції криза проявилася в тому, що підприємці просто кинули один одного і відразу все закрилося.

Наприклад, ми працювали у фірмі, в якій було 60 осіб: гідравліки, електрики та гіпсокартонщики. Оборот фірми був від 3 млн. до 8 млн. ЄВРО в рік. На фірмі висів кредит на 9 млн. EUR, так от вони запросили у банку кредит ще на 5 млн. EUR. Банк дав 3 млн. EUR, а в понеділок вранці фірма оголосила себе банкрутом. Ось тобі і криза. Керівництво фірми урвало 3 млн. EUR плюс 6 млн. з обороту. Загальна: вони мали 9 млн. EUR, а ми бігаємо зараз туди-сюди. І так зробили багато фірми в Греції.

Загалом, їхати сюди, в Грецію, я не раджу нікому. Тут зараз працюють тільки жінки, при цьому роботодавці, наймаючи на роботу, відбирають тільки «бабусь», ігноруючи чоловіків і жінок більш молодого віку.»

Ось такий лист я отримав з Греції три місяці тому. Я не впевнений, що за минулі три місяці щось в цій країні могло кардинально змінитися. Таким чином, незважаючи на спрощення процесу видачі росіянам грецьких віз, Греція з точки зору працевлаштування будівельників залишається на найближчий час безперспективним місцем.

На закінчення я звертаюся до будівельників з традиційною проханням. Якщо ви зараз працюєте на будівництві і хотіли б поділитися з читачами блогу Stroika24.eu думками з приводу своєї роботи, ситуації в країні, де ви працюєте, або просто у вас виникло бажання написати про «наболілим», пишіть на мейл: stroika24(at)list.ru — Будівельникові. Всі цікаві листи будуть мною обов’язково опубліковані.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?