Підвісні стелі. Натяжні стелі. Який стеля вибрати?

530

За підтримки: натяжні стелі в Мінську

Майже перед кожним, хто приступає до капітального ремонту в своїй квартирі або будинку, виникають питання: «Що робити з стелями? Який стеля вибрати?» Особливо непрофесіоналові важко робити вибір між підвісними стелями і натяжними стелями. Для того, щоб полегшити вам це завдання, я і вирішив підготувати і опублікувати цей пост. Я збираюся сьогодні скрупульозно і, як кажуть, по пунктах перерахувати плюси і мінуси кожного типу стелі. Хочу звернути вашу увагу на те, що з метою зручності користування інформацією я вирішив звести свої аргументи у вигляді таблиці, справедливо вважаючи, що в такому вигляді, сравниваемую інформацію вам буде легше сприймати.

Відразу хочу підкреслити, що я не збираюся нікому нав’язувати свої уподобання або агітувати вас на користь того чи іншого типу стелі, бо вважаю, що вибір типу стелі в кожному конкретному випадку залежить від конкретних обставин, у тому числі залежить від того, на скільки високі стелі у квартирах або будинках зараз, які ваші естетичні уявлення про стелю, як по конструкції, так і за кольором, яка «товщина» вашого гаманця і які суми ви готові витратити на пристрій стель у вашій квартирі або будинку. А так як я не знаю, що у вашому конкретному випадку є визначальним або особливо важливим, то і порекомендувати вам щось, не знаючи всіх обставин, я просто не можу. І тому свій вибір типу стелі ви повинні зробити виключно самі.

Властивості Підвісні стелі Натяжні стелі
01 Конструкція

Підвісна стеля являє собою гіпсокартонний лист, спеціальні стельові панелі або алюмінієвий профіль, закріплені до металевого каркасу, закріпленому на базовому стелі і складається з головних і поперечних направляючих, кутових елементів і підвісів. Регульовані підвіси (стрижні, кронштейни, товста дріт) дозволяють змінювати відстань між підвісною і базовим стелею. Підвісні гіпсокартонні стелі можуть бути дворівневими і багаторівневими.

Натяжна стеля являє собою тонку плівку або тканину, щільно закріплену в багет по всьому периметру приміщення. Багет в свою чергу закріплюється на базовій стелі або по периметру стін, і, відповідно, може бути видимим або прихованим. При влаштуванні натяжних стель зазвичай використовується полівінілхлоридна плівка (ПВХ) або поліефірна тканина. Каркас натяжної стелі виконується зазвичай з ПВХ, але тільки більш жорсткого, ніж сама плівка, або з алюмінію.

02 Мінімальна відстань до базової стелі

15-20 див. Саме таке хв. відстань потрібно для монтажу каркасу і саме на таку висоту стеля в кімнаті стає нижче.

3 див. Саме таке хв. відстань потрібно для установки багета.

03 Вологостійкість

Підвісні стелі з гіпсокартонних плит бояться води і можуть бути пошкоджені в результаті затоплення приміщення, але підвісні стелі, виконані, наприклад, із спеціального алюмінієвого профілю води не бояться.

Натяжні стелі витримують до 100 літрів на кожен м2 і здатні тільки провиснути під вагою води. Для ліквідації потопу фахівцям досить відкріпити один кут полотна, злити воду, висушити тепловою гарматою базовий стелю і повернути натяжна стеля на місце.

04 Вогнестійкість

Підвісні стелі вогню не бояться і є у зв’язку з цим щодо вогнестійкими.

Натяжні стелі не тільки бояться вогню, але навіть бояться простого підвищення температури в кімнаті, яке здатне викликати їх провисання.

05 Стійкість до холоду

Підвісні стелі не бояться мінусових температур і не змінюють своїх властивостей при морозі.

При температурі нижче нуля матеріал натяжних стель стає твердим і крихким, хоча він починає руйнуватися тільки при морозі нижче 40 градусів.

06 Звукоізоляція

Підвісні стелі (особливо з гіпсокартону) є відмінною звукоізоляцією і можуть бути використані з метою звукоізоляції приміщення.

Натяжні стелі звукоізоляційними якостями практично не мають

07 Екологічність

Підвісні стелі не пахнуть і не виділяє ніяких речовин.

Натяжні стелі з ПВХ мають специфічний запах. Правда, натяжні стелі з тканини цього запаху не мають.

08 Термін експлуатації

Для підвісних стель не існує стандарту, обумовлює термін їх служби, тому кожна компанія-виробник встановлює свою гарантію. Виняток становлять металеві і вологостійкі модулі, термін служби яких зазвичай становить 10 років. Однак деякі компанії-виробники гарантують, що при правильній експлуатації їх підвісні стелі можуть прослужити 20-25 років, не вимагаючи ремонту або заміни.

Термін експлуатації натяжної стелі значно перевищує гарантійний і становить близько 25 років.

09 Спеціальний догляд під час експлуатації

Спеціальний догляд не потрібно. Досить вологого прибирання.

Спеціальний догляд не потрібно. Досить вологого прибирання.

10 Установка світильників

Конструкція підвісних стель дає можливість використовувати будь-які варіанти освітлення: люстри, або вбудовані точкові світильники.

На натяжні стелі може також встановлюватися будь освітлення, але слід пам’ятати, що полотно стелі має знаходитися від базової стелі на відстані вісім сантиметрів. Практично всі види люстр встановлюються і на натяжні стелі, при бажанні люстри можна замінити на точкові джерела світла. Єдиним обмеженням при установці освітлення на натяжних стелях є галогенові лампи, які досить сильно нагріваються при включенні, тому при використанні галогенових ламп відстань від них до натяжної стелі має бути не менше п’ятнадцяти сантиметрів, інакше стеля може просто розплавитися від високої температури.

11 Монтаж стелі

Пристрій підвісних стель не вимагає спеціального обладнання та спеціальних навичок, тому може бути виконано самостійно, без залучення фахівців.

Хоча за часом натяжна стеля монтується в три рази швидше, ніж підвісний пристрій натяжних стель вимагає спеціального обладнання і спеціальних навичок, тому може бути виконано тільки фахівцями.

12 Дизайнерські рішення

Підвісні стелі припускають меншу різноманітність варіантів, ніж натяжні, однак не виключають цікаві ексклюзивні рішення. Наприклад, рейкові стелі мають кілька видів фактурної поверхні — матові, глянцеві, металік, дзеркальні, фактурні (під дерево), кольорові, і з їх допомогою можна скласти геометричний малюнок або створити різнорівневий стелю, якого можна досягти шляхом комбінування панелей різної товщини, кольору, а також напрями візерунків. Цього ж можна досягти і при влаштуванні стель із спеціального алюмінієвого профілю.

За багатством дизайнерських рішень виграють натяжні стелі, бо існує безліч кольорів і різних фактурних рішень натяжних стель — глянсові, матові, «сатинові», «мармурові», «металік», напівпрозора стельова тканина (дозволяє розташувати систему освітлення над полотном, що створює ефект світиться стелі), при цьому можна створювати рівні і асиметричні площині, переходи рівнів, арки, хвилі і вигини, купольні і шатрові форми.

13 Характер приміщення

Деякі види підвісних стель, володіють відмінною вологостійкістю і морозостійкістю, відмінно підходять для використання поза приміщенням. Зручніше встановлювати підвісні стелі, які легко розбираються, і в приміщеннях, де може знадобитися доступ до межпотолочному простору. В цілому, підвісні стелі буде більш доцільно використовувати для обробки громадських і офісних будівель.

Натяжні стелі підходять більше для обробки елітних інтер’єрів, але при цьому із-за морозів їх абсолютно не можна використовувати поза приміщень. Небажано використовувати натяжні системи і в приміщеннях, де може знадобитися доступ до межпотолочному простору. В результаті, натяжні стелі буде краще використовувати для обробки житлових приміщень.

14 Рівень цін

Підвісні стелі за рівнем цін є більш дешевим варіантом, ніж натяжні, однак деякі види підвісних конструкцій, наприклад, рейкові, тим не менш можуть бути порівнянні за цінами з натяжними стелями.

Натяжні стелі за рівнем цін — це більш дорогий варіант, ніж підвісні стелі.

Я сподіваюся, що сьогоднішній матеріал виявився для вас корисним і тепер ви знаєте, який стеля вибрати, затіявши у себе будинку капітальний ремонт, а це значить, що я не даремно витратив сьогодні свій час. На закінчення нагадаю, що свої питання для мене ви можете надсилати на електронну адресу: stroika24(at)list.ru .

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?