Чому вам варто встановити на вікна саме ролети, а не звичайні решітки?

374

За підтримки: ролети

Сісти за написання цієї статті мене спонукала подія, що сталася в неділю в Пермі. Там при пожежі в дерев’яному житловому будинку по вулиці Севанская в цей день загинули дві дівчини, практично ще дівчатка, яким було тільки 15 і 16 років. Вірніше, старшою в цей день виповнилося 17, але так вже вийшло, що день її народження, яке вона відзначила напередодні, майже збігся для неї з днем смерті.

Пожежа почалася в прибудові будинку, де знаходився газовий котел. Причиною загоряння стала несправність в газовому котлі (тут відео і подробиці). Пожежу помітила господиня, встигнувши відкрити вхідні двері, вона вискочила на вулицю, але в будинку залишилися дві дівчини (одна з них дочка господині, друга — її подружка, яка прийшла на день народження). Вогонь перегородив дівчатам вихід через двері, а на вікнах в будинку були глухі грати — рік тому господарів пограбували, і вони вирішили таким чином убезпечити себе. Прибулі на місце події пожежники зірвали решітки з вікон тросом, прив’язаним до машини, але дівчата до цього часу вже були мертві.

Таким чином, причиною загибелі людей при пожежі в Пермі в черговий раз виявилися винні решітки, встановлені на вікнах. Зазначу, що я написав про «черговий раз» аж ніяк не для красного слівця. На жаль, глухі решітки, встановлені на вікнах, щорічно стають причиною загибелі під час пожежі тисяч людей по всьому світу. Зрозуміло, що сучасне суспільство стає все більш і більш кримінальним, люди намагаються захистити себе від нього з допомогою решіток і в результаті стають жертвами цієї своєї обережності.

І тут, природно, виникає цілком закономірне питання. А чи можна якось уникнути такої трагічної розв’язки при встановлених на вікнах решітки? Відповідь моя буде лаконічним — так, можна. Для цього особам, встановлює решітки на вікна, але не бажають потрапити в пастку при пожежі, слід встановлювати у своїх домівках не глухі грати, як це повсюдно відбувається зараз, а розпашні та рулонні (піднімаються).

З розпашними, я думаю, все ясно і у вас особливих питань не виникне, а от про рулонних або піднімаються решітках я, напевно, розповім трохи детальніше. До речі, рулонні (піднімаються) решітки мають спеціальну назву — «рольставні», що походить від англійського «roll», що означає рулон, і російського «віконниці», поєднання яких означає рулонні віконниці, або віконниці, заматывающиеся в рулон. Мовою професіоналів їх ще називають «ролети» (інша назва — «ролети» або «захисні жалюзі»).

Принцип дії ролетів простий: полотно ролети вертикально піднімається і скручується в захисний короб, розташований над вікном або дверима. Ролети намотуються на вал, звільняючи або закриваючи доступ у віконний або дверний проріз, а по боках у вертикальній площині полотно ролет, набране з пластин, фіксується напрямними, по яких полотно рухається вниз і вгору.

Ролети — дуже невибагливі в експлуатації, легко очищаються від вуличного бруду, не вимагають спеціального обслуговування протягом довгих років, будь-яке механічне пошкодження ролет легко усувається шляхом заміни пластин або напрямних. У разі небезпеки пожежі ролети, на відміну від стаціонарних грат, легко піднімаються і відкривають шлях для евакуації людей, які перебувають у приміщенні.

Ролети зазвичай виготовляють з екологічно чистих матеріалів, що мають антикорозійне покриття. В даний час на ринку Росії клієнтам пропонуються ролети з алюмінієвого профілю, з роликовою прокаткою і пінним наповненням, а також з екструдованого алюмінієвого профілю, який є найбільш зломостійким. Ролети є одним з кращих засобів захисту приміщень від проникнення сторонніх очей, при цьому вони відмінно захищають приміщення від вітру, шуму, пилу і світла. Ролети, як правило, завжди мають прекрасний зовнішній вигляд і гармонійно вписуються в архітектуру будь-якого об’єкта, бо вони не псують фасад будинку в опущеному положенні і практично не видно в піднятому.

Напевно, варто ще додати і те, що ролети оснащуються різними типами замків і блокіраторів, що виключають підняття полотна зовні. Підйом і опускання ролети, як правило, може здійснюватися з допомогою рукояточного карданного приводу з редуктором або внутривального електроприводу, який при цьому може бути оснащений дистанційним радіоуправлінням, системами автоматики і групового управління.

Таким чином, переваги ролетів перед звичайними віконними гратами, як економічно, так і технічно, очевидні. Ролети здатні забезпечити захист приміщення від проникнення фактично при тих же матеріальних затрат, які несе замовник, який встановлює на вікна традиційні глухі грати. Тому я рекомендую ролети всім, хто вирішив захистити свої вікна від кримінального елементу. Ну, а тим, хто все-таки вирішить вибрати звичайні решітки, я настійно раджу встановлювати на вікна не глухі грати, а орні, що закриваються на замок. Цей вибір допоможе вам у критичний момент зберегти те найдорожче, що у вас є, — Ваше життя!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?