Бляхар? А хто це?

618

Згадайте, наприклад, скільки разів вам зустрічалися в газетах і в інтернеті повідомлення, типу таких: «ТОВ «Позитив-Буд» реалізує оцинкований лист відмінної якості», «Компанія «Пупкін і партнери» продає нержавіючий лист», «ЖЕК № 129 терміново і дешево розпродає покрівельне залізо»? Я впевнений, що ви бачили подібні повідомлення десятки, сотні, а, може бути, навіть тисячі разів. А це означає тільки одне — з металевим листом (чорним, оцинкованим, фарбованим, нержавіючим і будь-яким іншим) зараз в Росії проблем немає. Але зате явно намітилася інша проблема, пов’язана з цим самим горезвісним листом … Кадрова! Бо повсюдно явно намітився дефіцит фахівців, що працюють з бляшанкою. І ось саме про цю проблему я і має намір сьогодні поговорити.

Так, так, хутровий звірок по імені «песець» підкрався, як завжди, до нас непомітно, але все в Росії, та й не тільки там, тихо йде до того, що традиційний і такий «улюблений» усіма автомобілістами «День бляхаря» в Росії та інших країнах колишнього СРСР доведеться незабаром … ні, не скасувати, бо, на жаль, проти примх погоди не попреш, а перейменувати! Ви запитаєте, чому? Відповідь проста! Бляхарі, як професія, в прискореному темпі «вимирають» на теренах колишнього СРСР, як динозаври та мамонти … І на сьогоднішній день проблема дефіциту бляхарів стосується не тільки Росії, але і повною мірою вона стосується й України, Литви, Латвії, Естонії, Білорусії, тобто стосується майже всіх країн, які колись входили в той союз, який називався радянським.

Реалії наших днів такі, що старе покоління бляхарів в наших країнах йде, а от молодих цієї професії майже ніде не навчають … Курси, які іноді стихійно виникають то тут, то там, на жаль, вирішити за великим рахунком проблему дефіциту бляхарів не можуть. І в результаті скоро ми про професії «бляхаря» зможемо прочитати тільки в енциклопедіях і словниках російської мови. Втім, зараз, напевно, було б доречно, в першу чергу, для наших молодих дати визначення «бляхаря», а то, я боюся, що вони навіть зараз не розуміють, про кого я веду мову.

Нагадаю, що Великий тлумачний словник дає таке визначення слову «бляхар»:

БЛЯХАР, -а; м.
Майстер, який виготовляє вироби з жерсті, працюючий по жерсті. Ж. робив чайники і миски. Ж. виправив вм’ятину на крилі машини.

Незважаючи на кризу, вакансії бляхаря, наявні заявлені багатьма підприємствами Росії, України, Литви та інших країн, як і раніше, залишаються незаповненими. Особливо великий дефіцит бляхарів відчувається зараз у Москві. У всякому разі, за інформацією «Загальноросійського банку вакансій — Робота в Росії» професія — бляхар в Москві — явно дефіцитна, хоча вона там і добре оплачується: за останні два місяці підприємствами Москви було оголошено про 175 вакансії з зарплатою від 60 тисяч до 10,5 тисяч рублів на місяць. Всього ж по Росії в цілому кількість вакансій бляхарів за останні два місяці склало 1211 місць, при цьому максимальну зарплату — 60 тисяч рублів бляхарів пропонували в Москві — 60 тисяч рублів, мінімальну зарплату — 4330 рублів жестянщику пропонували в Іваново.

При цьому бляхарі Росії потрібні різні — бляхар з вентиляції (або бляхар-вентиляционщик), бляхар-покрівельник, слюсар-бляхар, бляхар-маляр, авто-бляхар. Однак, як я вже писав, робота бляхарем сучасну молодь явно не приваблює, бо ця робота не передбачає використання улюбленого молоддю комп’ютера, так і опанувати ази цієї професії — дуже і дуже непросто … Одним словом, оголошень типу «Вакансії бляхаря», «Потрібно бляхар»і «Шукаю бляхаря» в Росії в даний час явно більше, ніж оголошень «Бляхар шукає роботу».

До речі, виниклим дефіцитом бляхарів в ряді областей Росії вже спробували скористатися всюдисущі китайці, які стали організовувати там власні автосервіси і заповнювати всі вакансії в них майстрами з Китаю, що в свою чергу викликало сплеск невдоволення серед місцевих майстрів. Наприклад, зараз в Омську проходить збір підписів проти залучення громадян КНР на роботу в автосервіси. Ініціатори звернення прямо пишуть, що вони незадоволені зростанням числа «китайських СТО», і вважають, що іноземці демпінгують, не забезпечують потрібної якості і позбавляючи роботи місцевих майстрів. Група вимагає від міністра праці і соціального розвитку та міністра економіки Омської області відмовити в задоволенні заявок на залучення громадян КНР для робіт по авторемонтним спеціальностями, в тому числі і за спеціальністю «бляхар».

Але, як я вже писав, проблема дефіциту бляхарів не є проблемою суто російською. Доказ цього — ситуація на ринку праці Литви, де в кінці квітня налічувалося небагато-немало — 324 000 безробітних, що становить 15,05 відсотків від усього працездатного населення країни. При цьому в Литві зареєстровано також 2,5 тисячі вільних робочих місць, бо в країні, як і раніше, залишається потреба у швеях, кухарів, почтальонах, водіїв великовантажних машин, менеджерів з продажу, жестянщиках і бетонників. Подібна ситуація з жерстянщиками склалася на Україні, де вакансії бляхарів теж найчастіше залишаються незаповненими.

Іншими словами, я б порадив нинішнім російським і литовським безробітним серйозно посидіти-подумати і, може бути, поки ще не пізно, піти і напроситися в учні бляхаря до знайомого дядька Льоші-жестянщику, поки той ще не встиг піти на пенсію. Мені чомусь здається, що бляхар, майстерно оволодів своєю спеціальністю, ніколи не залишиться без роботи. У всякому разі, поки на наших будинках є даху з оцинковки, а по нашим дорогам їздять автомобілі, робота у бляхаря буде завжди, а це означає, що у нього буде і хліб, і масло на цей хліб … Ну, а в особливо спритних зверху завжди буде трохи і чорної ікри … Адже за любий дефіцит люди у всі часи були готові платити теж дефіцитом! Так що, може бути, поки наші центри по навчанню кадрів «туплять», нам варто подумати і почати самим навчатися потрібне нам спеціальностями?

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?