Економне опалення

345

Всім привіт! Тема мого сьогоднішнього посту — економне опалення. Як не дивно звучить таке поєднання слів, воно теж виявляється можливо, але про це трохи пізніше … 🙂 А поки, за традицією, кілька телефонних номерів, які, може бути, вам знадобляться. Я рекомендую киянам, хто вирішить заощадити на опаленні в своєму будинку, встановивши з цією метою ґрунтовий тепловий насос, дзвонити за телефонами: +38-044-2295569 або +38-096-3333008. Це телефони ТОВ «Теплові насоси», яке допоможе кожному киянину вибрати, придбати і змонтувати тепловий насос, а також дасть докладні рекомендації по його ефективному використанню. Втім, телефонувати за цими телефонами можна з будь-яких регіонів України, так як фірма обіцяє допомогти, як словом, так і ділом, усім, хто до неї звернеться.

Вже від себе додам, що світовий досвід використання подібних систем показує, що правильно вибраний ґрунтовий тепловий насос дозволяє господареві істотно скоротити витрати на опалення свого будинку і заощадити до 75 % коштів, при цьому (що теж дуже важливо!) не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. І хоча тепловий насос, безумовно, не зможе окупити всі витрати з його придбання і монтажу в перші два-три місяці, як іноді обіцяють недобросовісні продавці, тим не менш витрати господаря будинку на опалення вже в ці перші місяці зменшаться в кілька разів менше. Чим не гідний аргумент на користь теплового насоса, правда? 😉

І так, мешканці України, які зацікавилися тепловими насосами, можуть телефонувати в ТОВ «Теплові насоси», ну, а жителі Естонії, яких теж хвилюють проблеми пошуку альтернативних джерел опалення для свого будинку, в тому числі, цікавить і питання придбання теплового насоса, можуть писати мені … Мій електронну адресу мається на блозі — нагорі, в правому куті. На жаль, треба визнати, що тема опалення для більшості жителів Естонії є дуже болючою, а зумовлено це передусім тим, що виробники тепла в Естонії останнім часом добряче «зажерлися», користуючись своєю «безальтернативністю».

На жаль, але іншого слова, крім слова «зажерлися», я «обізвати» нинішня поведінка естонських виробників тепла просто не можу, бо ціни за опалення в багатоквартирних будинках Талліна в останній опалювальний сезон просто зашкалювали, а от можливості відмовитися від такого «опалювального щастя» у мешканця стандартної квартири (при цьому, найчастіше безробітного!), знаходиться в стандартній багатоповерхівці, як не було раніше, так і немає досі. Бо відмову від центрального опалення в нинішніх умовах законодавством Естонії не передбачений, про це теплові монополісти своєчасно подбали.

Тому все, що залишається жителям Естонії в нинішніх умовах, якщо вони не хочуть працювати виключно тільки на кишеню монополістів — це перебиратися з багатоповерхівок у власне житло, а, переїхавши у власний будинок, відразу ж шукати альтернативні можливості для його опалення. І такі можливості, звичайно, існують. І відразу скажу, що це не тільки пічне опалення. 🙂 Нагадаю, що я вже писав у цьому блозі про «теплих підлогах», які, незважаючи на те, що ціна електрики в Естонії постійно зростає, як і раніше залишаються більш вигідними в економічному плані, ніж центральне опалення.

Але по справжньому реальною альтернативою центрального опалення в наш час є паливні насоси, які поки, на жаль, не набули ще достатнього поширення і гідної оцінки з боку споживачів в Естонії, хоча це обов’язково відбудеться в найближчому майбутньому. Принцип опалення ґрунтовим тепловим насосом заснований на зборі насосом тепла з природного середовища і передачі зібраного тепла в систему опалення (або гарячого водопостачання) будівлі. Для збору тепла незамерзаюча рідина протікає по трубах, розташованих в грунті або водоймі біля будівлі, до теплового насосу. Тепловий насос відбирає тепло і, відповідно, охолоджує рідину приблизно на 5 °С, після цього відібрані тепловим насосом градуси віддаються системі опалення та/або на підігрів гарячої води та/або басейну… Рідину ж знову тече по трубі в грунті або воді, відновлює свою температуру, а потім знову надходить до теплового насосу.

Особливо важливим я вважаю те обставина, що вже існуючі в будинку радіаторна система опалення або «тепла підлога» в будь-який момент можуть бути відносно легко адаптовані до роботи з тепловим насосом, що дозволить в подальшому отримувати тепло для опалення будинку з свердловини, пробуреної на ділянці, заритого в землю горизонтального колектора або довколишнього водойми. Важливо і те, що в даний час виробляються ґрунтові теплові насоси, здатні задовольнити будь-які потреби в теплі і працювати в поєднанні з різними системами опалення. На практиці це означає, що покупець завжди може вибрати для себе саме таку комбінацію систем опалення, яка забезпечить їй максимальну економію коштів. На закінчення додам, що витрати з придбання та монтажу теплового насоса зазвичай окупаються протягом п’яти років, але це по максимуму, бо зазвичай «відбити» витрати вдається вже через три-чотири роки …

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?