Як виготовити пальник на гранулах (для печі)

25

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення невеликої пальника, за допомогою якої автор опалює піч. Пальник ця оснащена бункером, в нього завантажуються паливні гранули. У міру прогорання гранули самим просуваються все нижче, тим самим досягається економія і тривалість роботи системи. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: – профільні труби;- листова сталь; – болти і гайки.

список інструментів: – зварювальний апарат;- дриль;- болгарка 125; – косинець, маркер.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Виготовлення колосників насамперед виготовимо колосники, це найважливіша частина саморобки. Саме в колосниках будуть горіти паливні гранули, тому тут важлива якісна подача повітря. Автор узяв сталеву пластину, розмітив і насверлив отворів. Ну а далі за допомогою болгарки в листі стали нарізаються щілини. Для колосників потрібно використовувати або нержавіючу сталь, або товсту чорну, так як тут будуть високі температури. На завершення згинаємо пластину, обварюємо прутками і листової сталі. У підсумку повинна вийти коробочка з щілинами, в ній і будуть згоряти гранули.

крок другий. Зварюємо корпус корпус печі являє собою конструкцію у вигляді літери “т”, все зварено з профільної труби. На виході з пальника приварюється сталева пластина, яка грає роль обмежувача. Зі зворотного боку приварюються гайки, це будуть петлі, за допомогою яких завішується дверцята піддувала.

Встановивши всередину колосники, автор завантажив в бункер гранули і вирішив випробувати пальник. Імітацію тяги в печі здійснює вентилятор. Розпалюються гранули пальником, після включення вентилятора на виході отримуємо полум’я, воно і буде прогрівати піч.

крок третій. Фінальні штрихи і установка на піч на завершення автор виготовив і приварив кріплення для кріплення пальника до печі. Також шарнірно була прикріплена дверцята піддувала, з отвір по центру. Дверку потрібно піднімати при розпалюванні гранул за допомогою пальника, ну або навіть паперу, при хорошій тязі.

Пальник готовий і встановлений на піч. При бажанні бункер можна зробити і побільше, тим самим можна значно збільшити тривалість горіння пальника. Звичайно, в конструкції було б непогано поставити повітряну заслінку для регулювання інтенсивності горіння. На цьому проект завершено, удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне.