Як вибрати декоративні чагарники: основні критерії, популярні різновиди

15

Серед ландшафтних рослин особливою популярністю користуються декоративні чагарники. Багато чагарники відрізняються невибагливістю у догляді, привабливим зовнішнім виглядом і різноманітністю сортів. Декоративні насадження можуть бути як головним акцентом на прибудинковій ділянці, так і брати участь у створенні групових композицій.

Критерії вибору

В даний час існує велика кількість різних декоративних чагарників. При виборі таких чагарників необхідно враховувати наступні критерії:

 1. площа присадибної ділянки.
 2. освітлення.
 3. розміри і тривалість життя чагарнику.
 4. особливості догляду.
 5. грунт і кліматичні умови.
 6. поєднання чагарнику з іншими рослинами.
 7. переваги власника.

Якщо власник ділянки бажає створити ландшафтний парк, в цьому випадку слід вибирати розкішні і розлогі чагарники. Для ділянок невеликої площі підходять більш компактні насадження, які добре переносять обрізку і можуть прийняти відповідну форму.

Різновиди чагарників

Серед декоративних чагарників виділяються наступні популярні різновиди:

 1. морозостійкі. Такі чагарники не вимагають укриттів і можуть легко переживати період холодів. До таких чагарників відносяться дерен білий, спірея, снежноягодник, гортензія.
 2. тіньолюбиві. Ці чагарники необхідно висаджувати на ділянці, який висвітлюється сонцем 3-4 години в день. Серед тіньолюбних декоративних чагарників-бересклет, рододендрон, горобина.
 3. квітучі. Такі декоративні чагарники зазвичай мають дивовижний аромат і дозволяють створити унікальний ландшафтний дизайн. Їх часто використовують при створенні живоплоту і різних комбінацій. До квітучих чагарників відносяться азалія, буддлея, деревоподібний півонія, троянда, клематис.
 4. вічнозелені. Ці чагарники нерідко служать прикрасою ділянки протягом усього року. До даного виду відносяться самшит, аукуба, ладанник.
 5. ряболисті. Дані чагарники відрізняються оригінальним забарвленням, завдяки чому виглядають дуже ефектно. До них відносяться падуб, ліщина, скумпія.
 6. плодові. Такі чагарники здатні не тільки прикрашати ділянку, але і давати плоди. Однак подібні насадження вимагають більш ретельного догляду. Серед такого роду чагарників виділяються шипшина, глід, барбарис.

Вибираючи декоративні чагарники, важливо звертати увагу не тільки на їх зовнішній вигляд, але і на інші особливості. При правильному догляді насадження радують своєю красою як досвідчених садівників, так і новачків.