Інструкція із застосування марганцівки для городу і правила обробки

30

Перманганат калію, або марганцівка, вважається найсильнішим антисептиком. Садівники і городники використовують водний розчин марганцю для підгодівлі рослин, знезараження грунту і під час боротьби з ураженнями хворобами і шкідливими комахами. При правильному використанні натуральна речовина абсолютно безпечно для рослин, застосовується для обробки насіння і кореневищ розсади. Як ще використовується марганцівка для саду та городу, розберемося далі.

Опис і склад, принцип роботи

марганцівка, по суті, є сіллю марганцевої кислоти. Отримують речовину з однойменної руди, яку спеціально піддають окисленню і отримують марганцевокислий калій. У продаж речовина потрапляє у вигляді дрібного, кристалічного порошку фіолетового або темно-фіолетового забарвлення.

Сіль марганцевої кислоти добре розчиняється в рідинах і є сильним окислювачем, завдяки чому успішно застосовується в якості протигрибкового і антисептичний засіб.

Водний розчин готують, виходячи з його подальшого призначення. При попаданні марганцю в рідину вона забарвлюється від світлих до темних рожевих тонів. Набувають марганцівку в аптеках або спеціалізованих садових центрах.

Важливо! до складу хімічної сполуки входить оксиген, марганець і калій, що дозволяє використовувати його в якості мінеральної підгодівлі для садових, кімнатних і городніх культур.

Призначення

Садівники і городники намагаються мінімізувати застосування шкідливої хімії на своїх присадибних ділянках, тому використовують для обробки грунту і рослин марганцевокислий калій.

Марганцівка характеризується наступними властивостями:

 • знезаражує грунт, насичує його поживними речовинами і вітамінами;
 • використовується для обробки насіннєвого матеріалу, бульб, цибулин і кореневищ розсади перед висадкою в грунт;
 • застосовується для дезінфекції теплиць, садового інвентарю, погребів і підвальних приміщень;
 • допомагає впоратися з грибковими і вірусними ураженнями садових і городніх культур;
 • володіє інсектицидними властивостями, використовується для боротьби з шкідливими комахами.

Дозування і правила використання

При виготовленні робочого розчину необхідно чітко дотримуватися дозування та інструкції по застосуванню препарату. Перенасичення марганцем негативно впливає на смакові і товарні характеристики визрівають плодів, можуть залишатися сильні опіки, як на кореневищах, так і на надземній частині рослин.

При надмірному накопиченні в грунті марганцівка пригнічує інші мінеральні елементи, знищує корисні бактерії, підвищує кислотність грунту, що в результаті призводить до зупинки розвитку і подальшої загибелі рослин.

Рідке добриво на основі натуральної хімічної сполуки застосовують для обробки посадкового матеріалу.

Щоб обробити насіння, цибулини або бульби, необхідно приготувати однопроцентний розчин блідо-рожевого забарвлення. У рідину поміщають насіннєвий матеріал і залишають на 20-30 хвилин. Після закінчення часу насіння промивають під проточною водою, підсушують і використовують для посіву.

Для обробки коренів розсади і саджанців і живців використовують розчин такої ж концентрації.

У теплиці

В закритому просторі теплиць утворюється власний мікроклімат і підвищена вологість. Такі умови благотворно впливають на розвиток патогенних бактерій, грибкових спор і різних вірусів. Щоб уникнути поширення зараження посадок, проводять обробку грунту і приміщення концентрованим розчином марганцю. Заходи призначають на ранню весну, до початку посадочних робіт, або на пізню осінь, після закінчення збору врожаю:

 • стіни теплиць, дерев’яні або металеві конструкції протирають або обприскують з розпилювача;
 • грунт рясно зволожують і поливають концентрованим розчином бордового відтінку.

Дезінфекція грунту

Для знезараження грунту готують двопроцентний розчин перманганату калію.

 • використовують засіб під час посадочних робіт, виливаючи в кожну лунку по 1 л препарату.
 • захід дозволяє захистити садові та городні культури від розмноження патогенних бактерій, більшості грибкових і вірусних уражень, а також від нападу шкідливих паразитів.
 • посадочні роботи починають після просихання грунту.
 • таким же розчином обробляють грунт навколо дерев, чагарників, на квіткових клумбах і в парниках.

Порада! щоб домогтися максимального ефекту, розчин марганцю перед використанням підігрівають до температури 70-75 градусів.

Для кімнатних рослин

Кімнатні рослини ростуть і розвиваються в обмеженому просторі, тому вимагають додаткового харчування і догляду.

При нестачі в грунті марганцю домашні посадки в’януть, частіше хворіють, перестають цвісти. Сигналом про необхідність підгодівлі є зміна кольору листового покриву рослин і прояв на листках яскраво-зелених прожилок.

Щоб заповнити нестачу мінеральних сполук, виготовляють розчин з марганцю і борної кислоти. Для цього в відрі відстояної води розводять по 3 г марганцівки і борної кислоти. Отриманий розчин використовують для обприскування і поливу кімнатних і декоративних посадок.

Обробка грядок

Більшість садових і городніх культур воліють рости, розвиватися і плодоносити в родючому грунті, насиченою корисними і поживними речовинами. Недолік перманганату калію в грунті значно знижує імунітет і опірність рослин до різних поразок і погодних змін.

Щоб уникнути втрати врожаю і активізувати цвітіння декоративних культур, грядки і посадки обробляють однопроцентним або тривідсотковим розчином марганцю.

Розчин для поливу плодових дерев і чагарників виготовляють з розрахунку 10 г марганцю на відро води. Для овочевих культур і садової суниці підгодівлю готують з 5 г препарату на 10 л рідини.

Техніка безпеки

Щоб уникнути опіків і отруєнь, роботи з перманганатом калію проводять в захисних окулярах, масці і рукавичках.

Після закінчення заходів одяг відправляють в прання і приймають душ. При попаданні сухого порошку всередину організму необхідно терміново звернутися до лікаря. Також слід враховувати, що речовина легко запалюється.

Зберігають препарат в темному, прохолодному, недоступному для дітей і тварин місці. Скляний бульбашка з марганцівкою не можна поміщати поруч з продуктами, металевими виробами та іншими хімікатами. Тоді термін придатності буде необмежений.