Будівельники, пора вже подумати про відпочинок!

375

Вже кінець березня. Наближається літо, а це значить, що наближається час чергової відпустки і пора задуматися про те, де ви проведете ці дві-три тижні свого заслуженого відпочинку. І ось про нього, про заслуженому відпочинку, я і хотів би сьогодні поговорити. Ні, я не буду відмовляти любителів покопатися влітку в грядках на дачі в Тростинках або Іванівці змінити своїм звичкам і поїхати до синього моря. Бо я розумію, що звички і традиції – це святе! 🙂 Але для тих, хто легкий на підйом і хто вже звик щороку відкривати для себе якесь нове містечко для відпочинку, мій сьогоднішній пост буде цікавий. Я збираюся сьогодні трохи поговорити про Чорногорії.

До речі, для тих, хто вирішить дістати атлас, щоб уточнити знаходження цієї країни, поясню. Якщо ваш атлас виданий в одній з європейських країн, або виданий відносно давно, то ви можете такої країни у ньому не знайти. Так як Чорногорія – це нова країна на карті оновленої Європи. Вона відносно недавно стала самостійною державою, відокремившись від Сербії, а ще раніше Чорногорія була частиною Югославії. І в більшості європейських мов назва Чорногорії звучить як «Монтенегро». І так. Чому вам варто вибрати цю країну для відпочинку? Втім, зазначу, ви можете вибрати цю країну не тільки для відпочинку, але і для постійного проживання, але в будь-якому випадку вам перш за все-таки варто в ній побувати.

Для тих, хто так і не зумів знайти Чорногорію на своїй карті, уточню, що країна знаходиться між Хорватією та Албанією і фактично витягнулася уздовж Адріатичного моря. Географічним розташуванням країни зумовлено і те, що головною, хоча зовсім і не єдиною пам’яткою Чорногорії є пляжі, яких тут багато. Досить сказати, що з 290-кілометрового узбережжя пляжі складають чверть, тобто 73 кілометри. І ці пляжі, в основному, піщані, або вкриті дрібною галькою, тобто найбільш привабливі для туристів. І полежати на таких пляжах – це дійсно задоволення!

Втім, якщо ви не любите пляжі, тоді ви можете провести своє літо в горах. Адже Чорногорія – це не тільки пляжі, а ще й гори. Так, так, ті самі — чорні, завдяки яким країна і отримала свою назву. Місцеві гори складені з вапнякових порід, вершини цих гір з часом із-за корозії набули темний, місцями майже чорний, колір, з-за якого італійці, вперше побачили ці гори, і назвали ці гори чорними, а країну, де вони знаходяться, Чорногорією. Гори, що дали назву країні і захищають пляжі від вітру, просто захоплюють бурхливими річками, ущелинами і озерами. Найбільш відоме з озер — Скадарське озеро, яке вважається найбільшим на Балканах і має статус національного заповідника Чорногорії.

Але не тільки пляжі і гори здатні зачарувати людину, яка відвідує Чорногорію вперше. Я кажу про пам’ятки, які в цій країні буквально всюди. У цій країні щасливо поєднуються фантастична краса Адріатики і пишність історичних місць. Здається, що всі народи і цивілізації світу побували тут і тут залишили пам’ять про себе. І це не просто перше враження. Тут дійсно побували багато народів — фракійці та римляни, слов’яни, італійці, турки і австрійці. Багато з них залишили в Чорногорії після себе фортеці, міста і монастирі, зведені ними як в тихих бухтах, так і на неприступних гірських плато.

Місцеві міста — Будва, Котор, Пераст увібрали в себе риси, як італійської готики і ренесансу, так і східних декоративних стилів, хоча їх коріння сягають у глибоку античність. Наприклад, місто Будва вперше згадується ще Софоклом в V столітті до н. е. Не може не захоплювати і знаходження на одній площі в Будві відразу двох церков — православної початку XIX століття, присвяченій Святу Трійцю, і римо-католицької Святого Стефана, побудованої чотирма століттями раніше. Втім, подібне переплетення культур у Чорногорії природно, бо воно відображає непрості історичні колізії тутешніх місць.

Згадаю ще про одну цікаву особливості Чорногорії. Нашу слов’янську душу підкуповує простота спілкування з місцевим населенням, яке традиційно добре налаштоване по відношенню до Росії і росіян. Варто відзначити, що щира привітність чорногорців позбавлена нудотно нав’язливості, характерною для північноафриканських або південно-азіатських країн.

Чорногорці — незалежні і горді, але при цьому по-дитячому відкриті світові і традиційно ліниві. Таке відчуття, що в країні негласно діють заповіді, здатні стати релігією будь-якого сибарита: «Людина народжується втомленою і живе, щоб відпочивати. Відпочивай вдень, щоб вночі спати, а якщо побачиш, що хтось відпочиває — допоможи йому. Всі хвороби — від роботи, але від відпочинку ще ніхто не вмирав!». 🙂 Ця століттями філософія укорінена розміреного життя дозволяє будь-який приїжджає в Чорногорію розслабитися на відпочинок і цим особливо приваблює нас, жителів великих міст, чий побут переповнений непотрібною метушнею.

У Чорногорії життя спокійна і размеренна. Тут можна легко і невимушено переходити від одного бутика до іншого, від базарних прилавків до магазинних, торгуючись, пробуючи, оцінюючи і приміряючи. Зазвичай Нам щиро імпонує майже сільська невибагливість цих розкладених гір овочів і фруктів, цих діжок з різноманітними оливками. До речі, особливо славиться Чорногорія своїми сирами — коров’ячими, козячими, овечими, копченими. Я настійно раджу вам їх спробувати. Впевнений, що ви про це не пошкодуєте!

Але на ринках в Чорногорії можна купити не тільки фрукти і овочі, які тут просто чудові. До речі, один мій знайомий, який знає в овочах толк, стверджував, що таких смачних помідорів, як в Чорногорії, він не пробував більше ніде. На ринку легко купити свіжовиловлену рибу і морепродукти, а потім їх самому приготувати. Так, так, у більшості приватних готелів у Чорногорії є кімнати та апартаменти, обладнані кухонними плитами. Але, втім, якщо ви не любите готувати, то готувати самому зовсім не обов’язково, бо у вас завжди є прекрасна можливість спробувати все це в численних кафе і ресторанах, розташованих всюди на узбережжі.

Кухня місцевих ресторанчиків поєднує в собі західний вишукування з східним різноманітністю і, незважаючи на скрупульозне дотримання європейських кулінарних традицій і відчутною натуральності вихідних продуктів, аж ніяк не б’є туриста по кишені, як це часто буває в розвинутих країнах. І звичайно, в кожному творінні місцевого кухаря легко вгадується вплив національної кухні найближчих сусідів — Греції, Туреччини, Болгарії, Італії. І при цьому кожен з подивом може відзначити, що смак свіжозготовленої кави в Чорногорії нічим не гірше, ніж в Італії, а піца з цієї печі в Цетіньє здатна конкурувати з піцою, яку ви пробували в Неаполі.

Чорногорія здатна зачарувати і підкорити будь-якого, хто шукає гармонію злиття людини з природою, тому зовсім не дивно, що людям хочеться туди постійно повертатися. Багато з тих, хто побував у цій країні, зізнаються, що починають нудьгувати по Чорногорії вже в літаку, що летить на батьківщину. І, напевно, зовсім не здається дивним, що багато хто з наших співвітчизників вирішили обзавестися тут нерухомістю.

Втім, за покупкою нерухомості в Чорногорії, як правило, не тільки ностальгія про дні, проведених у цій країні. На думку знаючих людей, будинок або квартира в Чорногорії – це ще й хороша інвестиція в майбутнє. При цьому розглядати цю інвестицію можна з двох точок.

По-перше, можна поглянути на покупку квартири в Чорногорії, як на інвестицію у власний відпочинок, бо відпочивати в Чорногорії – дійсно здорово. По-друге, ціни на квартири в Чорногорії постійно зростають. Наприклад, за останні десять років вони зросли в три рази. А це означає, що, купивши сьогодні квартиру у Чорногорії за однією ціною, через кілька років її можна буде продати вже за іншою ціною. А це значить, що і з точки вкладення грошей покупка квартири в Чорногорії – це справа варта уваги.

До речі, людина, яка вклала гроші в нерухомість в Чорногорії або створив там підприємство, має право отримати посвідку на проживання в Чорногорії. У всякому разі, кілька моїх знайомих московських підприємців квартири в Чорногорії купили і про це аж ніяк не шкодують.

Ви також при бажанні можете легко купити квартиру в Чорногорії, тим більше що пропозицій про це в інтернеті більш ніж достатньо. У тому, що пропозицій про продаж квартир в Чорногорії вистачає, ви легко можете переконатися самі, набравши в пошуковику слова » продаж квартир Чорногорії «.

На закінчення додам, що громадянам Росії, що збираються провести на території Чорногорії менше 30 днів, віза не потрібна, а для в’їзду в країну буде цілком достатньо запрошення або туристичного ваучера. Якщо громадянин Росії збирається перебувати в Чорногорії більше 30 днів, тоді йому необхідно звернутися в посольство Чорногорії та оформити візу терміном на 3 або 6 місяців. Втім, продовжити дозвіл на перебування можна і безпосередньо в Чорногорії. Для цього треба звернутися у відділення поліції за місцем проживання, до офіцера з питань міграції.

Громадяни країн Європейського Союзу, Албанії, Андорри, Австралії, Боснії та Герцеговини, Білорусії (до 30 днів), Болгарії, Куби, Ізраїлю, Ісландії, Канади, Ліхтенштейну, Македонії, Монако, Норвегії, Новій Зеландії, Румунії, Сан-Марино, США, України (до 30 днів), Хорватії, Швейцарії, Японії можуть відвідувати Чорногорію без візи, якщо у них немає планів затримуватися там на термін більше 90 днів. Громадянам інших країн необхідно отримувати візи в дипломатичних представництвах Чорногорії.

Так що думайте, майбутні відпускники, думайте! І я щиро сподіваюся на те, що хтось з вас дійсно вирішить провести свій нинішній відпустку в Чорногорії, а це значить, що я розповів вам про цю країну, витратив свій час не даремно!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?