Складні шпалери для огірків

26

Привіт шановні майстри і просто любителі що-небудь зробити власноруч!напевно найпопулярніша овочева культура в нашій країні, у наших садівників-городників, звичайно, після картоплі — це звичайно ж огірки. Огіркові стебла можуть виростати довжиною до 2-х метрів, так само на них є вусики за допомогою яких вони можуть чіплятися за все що завгодно, обплітаючи при цьому все, до чого змогли дотягнутися. Напевно вони природою так “запрограмовані” щоб постійно прагнути вгору, до сонця. Дані рослини не маючи який-небудь підпори можуть так сильно розростатися, що доставляють серйозні проблеми сусідять поруч з ними культурам, забираючи у них життєвий простір і промені цілющого сонця. Тому, щоб такого не відбувалося, можна побудувати шпалери для них, завдяки яким огірки будуть плестися тільки по ним, не доставляючи незручності городникам і сусідам по грядці. В цьому році я теж виготовив для дружини такі шпалери в кількості 2-х штук. Та й набридло щороку вирубувати якісь гілки, встромляти їх в землю і т. Д.

Для виготовлення шпалер мені знадобилися:-циркулярна пила,-електролобзик,-шуруповерт,-шліфувальна машинка,-ушм з обрізним диском,-деяка кількість фарби,-кисті.

Для виготовлення цієї саморобки був узятий обрізок дошки, що залишився від ремонту підлоги. За допомогою циркулярної пилки я розпустив її на смуги товщиною в 1,5 см.кількість таких смуг буде залежати від того, наскільки довгою буде ваша шпалера. Саме клопітно у виготовленні цього проекту була його шліфування і фарбування. Ті місця, де дошка була пропілену відшліфував машинкою. Верхня ж частина дошки, де спочатку була статева фарба, я залишив без змін. Оскільки там лакофарбове покриття трималося дуже міцно, то прибрав тільки там, де фарба трохи відшаровувалася. Решту ж залишив без змін. Потім малярською стрічкою обмотав всі отримані смуги і фарбував бічні частини одним махом. Після цього пофарбував вже інші частини. Кінці планок фарбувати поки не став, офарблю після остаточної збірки, тим більше що вони будуть ще підганятися за розміром, але вже в зібраному стані. Шпалери я вирішив не робити стаціонарними, нехай вже краще після садово-городнього сезону вони будуть забиратися куди-небудь під навіс, або в інше затишне місце до наступної весни. Потім виникло питання-а, власне куди прибирати такі речі? вони ж будуть об’ємними і досить великими. Після недовгих роздумів прийшла “мисля” зробити їх складними, а ніжки знімними. Ось від цього вже і танцював.

Розпускаю наступну дошку на чотири заготовки, але вже більш достовірніше і товстіший попередніх. У верхніх і нижніх частинах висвердлив і випиляв прорізи, в які будуть вставлятися дерев’яні сітки шпалер. Нижні частини злегка загострені, щоб вони легше входили в грунт. Потім все дуже добре фарбував, особливу увагу приділяючи нижнім частинам, тому що вони будуть перебувати в землі, умовах спочатку не дуже добре впливають на збереження деревини.

Підготовчий етап, найдовший і найбільше не улюблений напевно не тільки мною, а й іншими майстрами, закінчений. Пора приступати до складання вироби. Між собою планки я збирав за допомогою болтів. Розклавши заготовки на рівній поверхні, за допомогою шаблону почав виставляти однакову відстань між планками. Потім висвердлював отвори і вставляв туди болт. Зі зворотного боку підкладалася звичайна шайба, а зверху граверна, щоб гайка не послаблювала натяг. Під капелюшок болта так само була встановлена шайба. Так, по черзі прикручуючи деталі між собою зібрав дві решітки. Все, що виявилося зайвим — обрізав і добре фарбував. Болти виявилися занадто довгими і стирчали зі зворотного боку, загрожуючи подряпинами як при установці шпалер, так і при обробці рослин і збірці врожаю. Тому болгаркою обрізав все виступаюче, але не під саму гайку, а з запасом в 3-5 мм.потім щоб приховати ці травмонебезпечні обрізки, прикупив ковпачкові гайки. З їх допомогою і сховав обрізки болтів.

Ось так виглядає сама сітка в складеному стані. Місця займає зовсім не багато, в порівнянні зі своїм розкладеним видом.

Завершальний етап-установка ніжок на конструкцію. У заздалегідь зроблені прорізи вставив верхні і нижні планки сіток. У виступаючих кінцях виконав отвори. Це щоб вставити в них шканти і зафіксувати сітки.ну ось і все! мої шпалери готові.

Як на мене, то переваги дуже навіть очевидні! по-перше, батоги нікуди не розповзаються, не лізуть, по-друге, дуже зручно поливати рослини. Вода відразу доноситься до коренів. Так само в подальшому було зручно збирати урожай. Все на виду і плоди до того ж чисті. Десь тиждень, може трохи більше тому витягнув їх із землі. Перевірив ніжки-фарба як була, так і залишилося. Гнилі поки не спостерігалося. А коли в процесі експлуатації вони зіпсуються, то це не проблема, заміню на нові. Так що я отриманим результатом задоволений. Розібрав, склав і прибрав на горище!

На цій оптимістичній ноті закінчую свою розповідь! якщо у кого – то залишилися якісь питання-ласкаво прошу, задавайте, або в коментарях, або в повідомленнях на пошту через даний сайт. Всім добра і всього самого найкращого!

Ставайте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.