Як зробити трубогиб для гнуття під прямим кутом без заминань

34

Зігнути трубу під прямим кутом не зім’явши її внутрішній діаметр без спеціального верстата дуже складно. Дулове звуження від вигину небажано, особливо якщо мова йде про монтаж систем опалення, водопроводу. Якщо ви прокладаєте трубопровід, тоді зробіть цей простий, але ефективний трубогиб.

Матеріали:

  • труби різного діаметру;
  • швелер;
  • велосипедна зірочка;
  • болти м10 – 2 шт.

Процес виготовлення трубогиба

Необхідно підібрати трубу, в яку можна з мінімальним зазором вставляти трубку для вигину. Цю заготовку потрібно зігнути під прямим кутом.

Без верстата це вийде, якщо зробити надпили болгаркою по вигину, а після заварити ці шви.

Отримана деталь коротшає, і розрізається уздовж.

Одну половину потрібно проварити по надрізів ще й всередині, а потім зачистити шви. Це потрібно, щоб заготівля не розігнулася під навантаженням. До посиленої деталі в центр приварюється трубка. Таким чином, отримуємо штовхач.

До другої половинки потрібно приварити 2 трубки по краях. Для цього вони з одного кінця зрізаються навскоси, і наварюються на відрізок смуги. Потім вже до отриманого кріплення приварюється половинка коліна. У підсумку отримуємо підпір.

Поєднання штовхача і упору, розміщених під пресом, дозволяє гнути труби, але злегка мнучи їх. Якщо така якість неприпустимо, тоді можна трохи змінити конструкцію, і замість жорсткого упору зробити поворотний механізм.

Для виготовлення механізму потрібно розрізати уздовж трубу довжиною 30 мм.до половинок знизу приварюються тонкі поперечні трубки.

Далі відрізаємо шматок швелера. Вставляємо в тонкі трубки болти з втулками, і наживляємо гайки. Потім потрібно приварити на швелер втулки і гайки. Половинки на трубках при цьому зможуть провертатися. Для збільшення жорсткості, потрібно приварити перемичку між гайками, наприклад, відрізок велосипедної зірочки.

Такий поворотний підпір при стисненні штовхачем труби змінює кут, тому коліно виходить взагалі ідеальним без вм’ятин, як в попередньому варіанті. Обидві конструкцію дозволяють робити вигини достатньої якості для трубопровідних систем, але в другому випадку воно вище.

Дивіться відео