Як обшити баню всередині вагонкою. Як обшити баню вагонкою недорого і заощадити на обробці

31

Як обшити баню всередині вагонкою. Як обшити баню вагонкою недорого і заощадити на

Мало хто прагне викидати гроші даремно. Дбайливий господар попередньо прорахує,у що йому обійдеться обробка лазні вагонкою, складе кошторис, зважить плюси і мінуси альтернативних варіантів. І тільки після цього прийме остаточне рішення.

Поради, як здешевити обробку лазні вагонкою

 • використовувати різні породи деревини. Наприклад, впредбаннике і мийної віддати перевагу більш дешевої вагонці з хвойнихпород. Також і в парній можна комбінувати листяну і хвойну вагонку.наприклад, місця, де буде відбуватися контакт тіла і деревини (стіна возлеполкі, лежака, кам’янки) використовувати тверду деревину вагонки лиственнихпород. В інших місцях застосовувати хвойну;
 • у мийної використовувати альтернативні варіанти, наприклад, пластикову вагонку або кахель;
 • варіювати не тільки породи, а й сорти деревини.наприклад, в парну купити вагонку вищого гатунку, в передбанник більш нізкогосорта. У передбаннику умови експлуатації більш гуманні, а наявність сучків іразлічіе в кольорі і тонах додадуть приміщенню певний колорит;
 • комбінована обробка вагонкою (поєднання панелей різнойдліни). Комерційна довжина вагонки коливається в межах від 1,5 до 3 м.чим довше ламелі, тим вони дорожче. Можна істотно заощадити, якщо при обробці комбінувати вагонку різної довжини;
 • утеплення. Безумовно, початкові витрати на утеплення будинку понести доведеться. Зате, в процесі експлуатації можна по достоїнству оцінити користь утеплення, коли будуть знижені витрати на опалення лазні;
 • вартість робіт з вагонкою. Професіонали дорого оцениваютсвой працю, а ті, хто призначають низьку ціну, не можуть гарантувати достойноекачество, і ще невідомо у скільки обійдеться переробка (реконструкція).хоча, це все суб’єктивно. Тому, найпростіший і надійний спосіб – сделатьмонтаж вагонки в лазні своїми руками. А дана покрокова інструкція по обшивкедеревянной вагонкою, стане гарною підмогою для новачків в будівництві.

Чим обшити баню всередині крім вагонки. Краща деревина для обробки лазні

Чим обробити стіни в лазні, щоб дотримати естетику і не погіршити якість пара? натуральна деревина, що має естетичний зовнішній вигляд, низьку теплопровідність, приємну текстуру і чудовий аромат, — найпопулярніший оздоблювальний матеріал. Але варто пам’ятати, що підійде не кожна порода дерева.

Особливо уважно потрібно ставитися до вибору деревини для обробки лазні в парній, де постійно тримається висока вологість і температура повітря.

Через перепади температури і вологості в кімнаті відпочинку, парній і передбаннику, для кожного з приміщень підходить певний оздоблювальний матеріал.

Яку ж деревину використовувати для лазні і чому віддати перевагу — листяним або хвойним породам?

Краща деревина для» серця ” лазні – парної — листяні породи деревини без смоли і сучків (при нагріванні випадають з дошки), тому на обшивку парної набувають вагонку високого класу.але і канадський кедр, що пройшов попередню обробку, теж підійде для парної. Найчастіше застосовується липа, вільха, осика і екзотична деревина — абаш.

Липа має естетичний зовнішній вигляд. Вона не темніє з часом, має низьку теплоємність і щільністю. Дерево швидко нагрівається, але не обпалює тіло при торканні.

Осику традиційно використовували жителі сибіру. Цю міцну деревину важко розколоти або розщепити, тому вона придатна для тривалої експлуатації. Крім того, осика має бактерицидні властивості.

Вільха має водовідштовхувальні властивості. Вона красива і приємна на дотик, видає легкий ненав’язливий аромат.

Абаш відмінно підходить для виготовлення полків, оскільки не нагрівається надмірно навіть при сильному жарі, а при зіткненні з людським тілом приймає його температуру. Словом, забезпечує абсолютний комфорт.

Як обшити стару баню вагонкою. Оздоблення лазні зі зрубу. Обшивка стін парилки вагонкою

Внутрішнє оздоблення лазні, а зокрема, має велике значення. Чи не зробивши це, не можна розраховувати на довговічність самої будови. Адже втрати тепла, особливо в парній, не додадуть задоволення від її відвідування. Тому наявність теплоізоляції стін є необхідною умовою при.

Все це в повній мірі відноситься до не бревенчатим будовам. А що ж робити, якщо лазня являє собою дерев’яний зруб, матеріал якого отже є відмінним природним утеплювачем? спробуємо разом розібратися з цим.

  Чи треба обшивати баню з дерев’яного зрубу?

  Це питання задають собі багато власників лазні зі зрубу. В ідеалі таку баню утеплювати і обшивати вагонкою немає сенсу. Адже дерево саме по собі є незамінним природним утеплювачем. До того ж доведено, що парилка з дерев’яними стінами– пар від печі-кам’янки відбивається від них без ударної хвилі, створюючи більш сприятливе внутрішнє середовище.

  Важливе значення має і корисна площа парилки. Хочемо ми того чи ні, але обшивка приміщення неминуче спричинить за собою зменшення її площі. Та й фінансові витрати мають певне, а часто і основне значення.

  Якщо все ж ви вирішили утеплити і обшити парну вагонкою, то рекомендується врахувати наступні теплоізоляційні характеристики стін з колоди в залежності від його діаметра:

 • 200 мм і більше-утеплення не потрібно;
 • 150 мм-утеплення можна не робити, але прогрів парної займе значний час;
 • 100 мм – утеплення обов’язково.

У будь-якому випадку приймати рішення вам. Все залежить від індивідуальних переваг – комусь подобається традиційний стиль російської лазні, а комусь до душі доведеться сучасний дизайн.

А про способи кріплення можна прочитати в статті про те,.

Необхідний інструмент і пристосування

 1. електродриль з набором свердел по дереву.
 2. електричний лобзик.
 3. ножівка по дереву.
 4. набір рашпілів по дереву.
 5. молоток.
 6. топірець.
 7. киянка.
 8. меблевий степлер з набором скоб.
 9. пристосування для розпилювання брусків під кутом.
 10. рівень.
 11. рулетка.
 12. вимірювальна лінійка.
 13. столярний кутник.
 14. лінійка для викреслювання контуру зрубу.
 15. схил.
 16. мотузка.
 17. металеві кляймери для вагонки.
 18. олівець.

Додаткові матеріали по інструменту можна подивитися.

Підбираємо матеріали для обшивки

Решетування під вагонку в парній. Решетування в парильні

Монтаж обрешітки під вагонку в парній істотно відрізняється. Найголовнішим є підроблений матеріал. Найкраще для цього підходить будівельна фольга. Така підкладка ефективно утримує пар, захищаючи поверхню стін в парильні від впливу вологи.

Екстремальні умови для деревини каркаса, примушують використовувати більш надійні кріплення для рейок підстави. Класичним варіантом є використання більш грунтовного бруска. Такий матеріал послужить чудовою основою для дощок менших розмірів, ніж основа, – вони згодом будуть вмонтовані в підготовлені поглиблення.

Від постійного впливу вологи решетування під вагонку може піддаватися деформації. Щоб уникнути появи дефектів великі балки, до яких кріпляться рейки каркаса, скріплюються спеціальними куточками, це значно підсилює конструкцію, дозволяючи витримувати відхилення і залишатися стійкою. До того ж дані методи сприяють утворенню проміжків в просторі між підлогою і стійками, що в значній мірі підвищить вентиляцію в порожнинах споруди.

Важливим буде те, що після того, як лати під вагонку своїми руками буде здійснена, необхідно її просочити водовідштовхувальною емульсією.

Відмінною рисою підстави під вагонку в парильні є необхідність використання більш дорогого матеріалу.

Але застосування такої сировини послужить гарантією того, що ваш виріб прослужить вам довго, без деформацій і зі збереженням естетично приємного зовнішнього вигляду, без додатково ремонту.

Відео внутрішнє оздоблення лазні: обшивка (монтаж) лазні вагонкою