Навіщо потрібні інженерно-геологічні вишукування?

349

Ще років двадцять тому я б навіть у найстрашніших своїх снах не зміг би уявити, що мені доведеться комусь доводити важливість і необхідність виробництва інженерно-геологічних вишукувань на місці майбутнього будівництва. Однак поступово, щодня спостерігаючи за тим, що діється на будмайданчиках, та й просто на вулицях наших міст, я прийшов до думки, що нагадати ще раз про те, що ж таке — інженерно геологічні вишукування і для чого вони потрібні, напевно, все-таки варто було б. Бо, на жаль, у наші дні багато хто з тих, хто зараз працює на будівництві, про це вже грунтовно забули, а деякі, втім, напевно, ніколи й не знали …

Напевно, багато хто з вас бачили по телевізору репортажі про нових будинках і дорогах, які чомусь якось раптом провалилися під землю. До речі, на моєму блозі є навіть відповідний фоторепортаж на цю тему і ви можете ці подивитися фотографії (одне фото з цього фоторепортажу я розмістив на початку сьогоднішнього поста). Звичайно, цей фоторепортаж з Китаю і про китайських будівельників, але тим не менше проблема провалилися новобудов, на жаль, є досить актуальною і для нас з вами, тобто для Росії, України, Естонії і так далі за списком … Будівлі провалюються навіть у Москві, не кажучи вже про міста в російській глибинці. А ви знаєте, чому саме це відбувається?

А це відбувається тому, що деякі будівельники і замовники в наш час забули про те, що перед початком проектування і будівництва на місці майбутнього об’єкта слід провести інженерно-геологічні вишукування і відповідно з’ясувати, що за грунт в місці майбутнього будівництва, немає там підземної річки і чи можна взагалі будувати в цьому місці, якщо все-таки будувати можна, то що все-таки слід зробити в ході проектування і будівництва для того, щоб побудоване вами будівля набула під собою міцний фундамент і не завалилася через рік-другий після урочистої здачі.

У колишні часи, тобто в часи СРСР, виробництво інженерно – геологічних вишукувань перед початком робіт було суворо обов’язковим і за дотриманням цього суворо стежили відповідні органи нагляду і було просто неможливо розпочати будівництво без інженерно-геологічних вишукувань. Втім, хоча я і не заглядав зараз у відповідний розділ російського законодавства, я впевнений, що вимоги про його необхідності там прописані і зараз, але …

Ох, вже це горезвісне «але» … але тим не менш в наш час деякі недобросовісні представники контролюючих органів на місцях за енну кількість зелених папірців з портретами американських президентів здатні закрити очі на те, що інженерно-геологічні вишукування на місці майбутнього будівництва не виконувалися зовсім (щоправда, подібне зустрічається все ж рідко) чи були виконані чисто формально, поверхово і, як кажуть, для галочки, а ось це порушення, я впевнений, зустрічається на російській будівництві досить часто.

Чому ж це відбувається? А відбувається це з дуже простої причини. По-перше, в наш час існує явний дефіцит фахівців, здатних якісно виконати геологічні вишукування. По-друге, якісна робота та залучення висококваліфікованих фахівців завжди коштували і коштують грошей.

Відповідно, одна частина замовників і будівельників не знає, де знайти фірму, яка якісно виконає для них інженерно-геологічні вишукування, а інша частина свідомо вибирає найдешевшу пропозицію, розраховуючи на це здорово заощадити. Але … так-так, знову «але» … як ви розумієте ці люди забувають в цей момент істину про те, що скупий завжди платить двічі.

Ви запитаєте, про що це я? А я про те, що якщо ви недостатньо якісно проведете інженерно-геологічні вишукування на місці вашого будівництва і внаслідок цього побудоване вами потім будівлю: а) дасть тріщину і вам доведеться потім його розселяти, щоб зміцнити, б) просто завалиться, поховавши під своїми уламками тих, хто буде в ньому в даний момент знаходитися, то заплатити вам доведеться в цьому випадку набагато більшого, ніж вам вдалося заощадити на інженерно-геологічних вишукуваннях. А якщо ще при обвалі вашого будинку ще загинуть і люди, тоді вам точно доведеться на кілька років змінити свої будинок або квартиру на тісноту тюремної камери. Так що думайте … Потрібна вам економія, досягнута такою ціною? Я особисто в цьому не впевнений.

Ну, а тим, хто все-таки вже перейнявся важливістю вибору виконавця на виробництво інженерно-геологічних вишукувань і хотів би знайти собі компанію або організацію, яка якісно виконає для нього ці роботи, хочу порекомендувати організацію МОСГЕОПРОЕКТ. Зазначу, що ця організація, що володіє великим досвідом проведення геологічних вишукувань в центральному окрузі Росії, проводить всі види інженерно-геологічних досліджень для проектування та будівництва різноманітних будівель і споруд. Додам також, що більшість співробітників МОСГЕОПРОЕКТа пройшли вищу школу Російського державного геологорозвідувального університету (РГГРУ, раніше МГРИ) — «Альма матер» російських геологів.

Ви зможете зв’язатися з представниками МОСГЕОПРОЕКТ, скориставшись наступними контактними даними:

Телефон: 545-21-47 Факс: 335-07-44
Адреса: Москва, Профспілкова вул., 93 А ЦНИИЭП Гражданстрой
E-mail: [email protected]

На закінчення додам, що більш детальну інформацію про організації МОСГЕОПРОЕКТ зацікавлені особи завжди зможуть знайти на її сайті за адресою — http://www.geoda.ru.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?