Пошлемо комунальників на «три букви» і замінимо ледь теплі батареї на «теплі підлоги»?

319

Тиждень тому я вже писав на блозі про те, що з 1-го березня в Талліні знову підвищаться ціни на тепло – на цей раз вони збільшаться з нинішніх 787,70 крон за мегават-годину до 831,93 крон за мегават-годину, плюс до ціни додасться ще 20%-ий податок з обороту. Таким чином, менше ніж через місяць тепло для більшості жителів Талліна подорожчає на 5,6 відсотків.

Чесно кажучи, я не знаю, що думають наші «батьки міста», санкціонуючи посеред зими підвищення ціни на тепло у місті, третина населення якого є безробітними, але мені чомусь здається, що думають «батьки міста» явно не головами, а дечим іншим. Бо рахунок за опалення двокімнатної «хрущоби» загальною площею 36,60 м2 уже вилився для мене в цьому місяці на суму в розмірі 1857,37 крон.

Зауважу при цьому, що рахунок за тепло приходить мені безпосередньо від фірми Таллінна Кюте, тому версію про жадібних посередників, накрутивших свої відсотки на рахунок виробника і цим задравших рахунок до захмарних небес, в моєму випадку можна виключити. Загалом, весь цей тепло-цінове свавілля місцевих монополістів змусив мене серйозно задуматися на тему пошуку альтернативних джерел для обігріву власного житла.

У пошуках цих самих альтернативних джерел я і потрапив на сайт російської компанії «Національний Комфорт». Для тих, хто не в курсі, поясню, ця компанія входить до складу виробничого холдингу «Спеціальні системи і технології» (ССТ), а теплі підлоги марки «Національний Комфорт», які вона виробляє, продаються в даний час в 250 містах Росії, в Україні, Білорусі та Казахстані.

Я з’ясував на сайті, що в даний час компанія «Національний Комфорт» випускає декілька видів теплих підлог, у тому числі:

Тепла підлога для укладання в стяжку. Цей варіант укладання теплої підлоги вважається класичним і при ньому кабельна секція «Національний Комфорт» укладається під шар цементно-піщаної стяжки (3-5 см). У разі комфортного обігріву (ефект «теплої підлоги») досить 3 см стяжки; а у випадку основного обігріву приміщення — не менше 5 див. Стяжка в даному випадку грає роль акумулятора тепла. Відповідно, чим ця стяжка товщі, тим довше остигають підлоги, і тим економічніше і ефективніше система обігріву.

Застосування: Найчастіше тепла підлога в класичному виконанні використовується в приміщеннях, де стяжка ще не зроблена. Наприклад, багато людей використовують класичний тепла підлога для додаткового обігріву лоджій, зимових садів, приміщень в окремо розташованих будівлях (на дачах, у лазнях).

Тепла підлога для укладання без стяжки. Тонкі теплі підлоги «Національний Комфорт» призначені для укладання безпосередньо під підлогове покриття (плитку, керамограніт і т. п.) Головний елемент системи – нагрівальний мат являє собою спеціально розроблений тонкий кабель, закріплений на склосітці з однаковим кроком.

Застосування: Нагрівальні мати ідеально підходять для приміщень, де немає можливості зробити стяжку; для приміщень з невисокими стелями. Система дуже проста в монтажі, і, відповідно, вимагає мінімум часу на установку. Ще одна перевага тонкого теплої підлоги «Національний Комфорт» — це можливість установки на старий підлогу.

Скориставшись спеціальним калькулятором, що знаходиться на головній сторінці сайту, я розрахував, що тепла підлога на основі двожильного нагрівального кабелю для укладання в стяжку і терморегуляторами I-WARM 720 для кожного приміщення на квартиру з кухні площею 5м2 і двох кімнат площею 16м2 і 11 м2 обійдеться мені при замовленні через інтернет-магазин, тобто з 15%-ою знижкою в розмірі в розмірі 33386 рублів, або 12698 крон, якщо перевести цю суму в естонські крони за курсом 1 рубль = 0,380339 крони. А так як я збираюся змонтувати тепла підлога в квартирі самостійно, то монтаж обійдеться мені в 0 крон, а сума в 12698 крон буде для мене остаточною. Враховуючи, що строк служби теплої підлоги становить не менше 25 років, то в розрахунку на рік експлуатації витрати з придбання теплої підлоги складуть близько 507 крон щорічно.

Якщо тепла підлога буде включений 24 години в добу і 30 днів в місяць, що в принципі, звичайно, малореально, але тим не менш, витрати на електрику для теплої підлоги складуть близько 4400 крон в місяць. Але з урахуванням того, що я запланував встановити і в кімнатах і на кухні розумні терморегулятори, вартість реально витраченого електрики складе для моєї квартири менше 1000 крон на місяць, а це означає, що вартість витрат на опалення квартири в разі заміни центрального опалення тепла підлога істотно зменшиться. Що дозволяє мені зробити висновок про те, що тепла підлога обходиться явно дешевше центрального опалення.

Однак, теплі підлоги — це не тільки економічність, але ще і комфорт, бо тепла підлога створює ідеальний температурний режим: на рівні підлоги +24°С. Ви можете переконатися в цьому, якщо ознайомитеся зі схемами циркуляції теплових потоків в приміщенні з центральним опаленням і в приміщенні з теплою підлогою.

На схемі видно, що традиційні системи опалення створюють потік теплого повітря, який піднімається до стелі, там охолоджується і потім опускається вниз, створюючи протяги. Стать при цьому залишається холодним, температура в кімнаті здається низькою, а витрати на опалення зростають.

Якщо ж в приміщенні змонтований тепла підлога, тепло в цьому випадку розподіляється рівномірно по поверхні всього статі. В той же час давно встановлено, що людина відчуває себе більш комфортно, якщо температура біля його ніг декілька вище, ніж температура на рівні голови.

Ну, а щоб ви не сумнівалися в правильності свого вибору, я ще раз перерахую всі ті плюси, які є в теплих підлог «Національний Комфорт» і через які, власне кажучи, люди і купують.

Комфорт: тепла підлога створює ідеальний температурний режим: на рівні підлоги +24°С.

Універсальність: теплі підлоги «Національний Комфорт» можуть використовуватися для будь-яких приміщень і встановлюватися практично під будь-яке покриття: кахельну плитку, керамограніт, мармур і т. д.

Надійність: теплі підлоги «Національний Комфорт» відповідають сучасним європейським вимогам до якості і безпеки. Це досягається, в першу чергу, конструкцією нагрівальних кабелів, використанням високотехнологічного імпортного обладнання та комплектуючих і матеріалів, а також жорсткими випробуваннями, які проходить вся продукція компанії «Національний Комфорт».

Довговічність: теплі підлоги «Національний Комфорт» служать десятиліттями, як правило, від одного капітального ремонту до іншого і не вимагають технічного обслуговування.

Економічність: теплі підлоги економічні, так як підключаються в мережу через терморегулятор, що дозволяє встановити час роботи системи і температуру підлоги. «Розумні» терморегулятори дозволяють включати систему тільки тоді, коли це необхідно, при цьому значно економити на електроспоживанні.

Простий монтаж: за допомогою детальних інструкцій, що додаються до комплектів теплих підлог, і простих інструментів можна встановити систему самостійно, або запросити фахівців з установки теплих підлог (будівельну бригаду), або замовити фірмовий монтаж системи.

Гарантія: Компанія «Національний Комфорт» — одна з небагатьох компаній, що пропонують дійсно фірмову гарантію на теплі підлоги і післягарантійне обслуговування.

Перерахував я всі ці достоїнства теплих підлог і знову задумався. А, може бути, нам дійсно варто послати комунальників з їх «ненав’язливими» тарифами на відоме кількість російських букв і відмовитися від цих завжди ледь теплих батарей, про існування яких ми зазвичай згадуємо тільки в день отримання рахунку за те саме тепло, яке ці батареї нібито нам давали протягом минулого місяця.

А після оформлення «розлучення» з комунальними тепломережами замовити через інтернет-магазин тепла підлога «Національний Комфорт», змонтувати його і назавжди забути, як страшний сон, про холод у квартирі і про щомісячних гігантських рахунках за цей самий холод в батареях, які виставляються нам «комунальниками». Мені чомусь здається, що це було б правильне рішення. От тільки боюся, що вищезгадані «комунальники» з таким розкладом, напевне, погодяться, що боляче їм вже не хочеться втрачати своїх високих окладів, які стали для них вже такими звичними, і вони нас просто не відпустять …

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?