Невибагливі однорічники для дачі

27

Вербена

Вербена вважається одним з найбільш невибагливих садових квітів. У південних районах, де немає різких перепадів температури, вона навіть перейшла в розряд багаторічників. Вербена спокійно переносить затіненість, хоча краще приживається на добре освітлених клумбах. Квітка не боїться прохолоди і дощу, вважає за краще пухкий грунт, де не затримується зайва волога.

Суцвіття, що складаються з декількох десятків дрібних квіток, в залежності від сорту мають лососевий, бордовий, жовтий і навіть темно-синій відтінок. Висота однорічника варіюється від 20 см до метра з невеликим. Високорослі сорти-відмінне рішення для пишних квітників, низькі – для альпінаріїв і підвісних кашпо.

Пеларгонія

Пишні суцвіття пеларгонії-незамінний атрибут кімнатного квітникарства і садового ландшафту. Однорічник відрізняється великою кількістю зонтичних зав’язей на одному кущі. Відтінок змінюється від білого до темно-бордового. В’януть суцвіття важливо відразу ж прибирати, даючи «дорогу молодим».

Пеларгонія не боїться прямих сонячних променів, а при нестачі світла може швидко пожовтіти і скинути нижнє листя. Місце для клумби вибирають добре провітрюване, а також однорічник не любить надмірної вологи.

Цинія

Білі, жовті, пурпурові і яскраво-помаранчеві поодинокі суцвіття цинній розпускаються в середині червня і тримаються до перших осінніх заморозків. Висота куща, в залежності від сорту, змінюється від пари дециметрів до метра.

Для квітника вибирають добре освітлене, захищене від вітру місце з добре дренованим грунтом. Висаджують цинію насінням або розсадою. Останній варіант дозволяє отримати квітучу клумбу на кілька тижнів раніше.

Бегонія

Для садового розведення підходять два види бегонії:

  • декоративно-листяна, що відрізняється оригінальною формою і специфічним забарвленням листа.
  • квітуча, в період вегетації нагадує пишний пахучий килим через велику кількість відтінків.

Для рясного цвітіння однорічник садять в півтіні, де середня літня температура не перевищує +25 градусів. Надмірно вологих місць слід уникати.

Космея

Витончені квітки космеї на перший погляд нагадують ромашку, проте відрізняються великим колірним різноманітністю і розміром. Діаметр квітки досягає 10-15 см.відтінок змінюється від блідо-жовтого до насиченого рожевого і червоного.

Серед різноманіття сортів однорічними вважаються космея дваждиперістая і сірчано-жовта. Решта цвітуть кілька років поспіль, вимагаючи укриття на зиму.

Астра

Холодостійка і світлолюбна однорічна айстра, завдяки міцним суцвіттям і високої декоративності, часто прикрашає клумби, садові доріжки, парадний вхід. Як і більшість однорічників, сіють айстру насінням або розсадою в кінці травня. Квітки в’януть з настанням холодів.

Аліссум

Пишні «хмари» квітучого аліссума з’являються в саду в червні і в’януть тільки до середини осені. Незважаючи на компактність, білі, малинові і фіолетові кущики можуть досягати висоти в 40 см. Відмітна особливість однорічного аліссума-приємний медовий аромат, що привертає бджіл та інших комах.

У ландшафтному дизайні аліссум застосовують для прикраси рабаток, що обрамляють доріжки, оформлення альпінаріїв і зон відпочинку. Низькі сорти-ідеальний варіант для контейнерного саду і вертикальних клумб.

Петунія

Спочатку петунія відносилася до категорії багаторічних культур, однак, через суворість зим середньої смуги впевнено закріпилася в розряді однорічників. Її можна зустріти при оформленні балконів і терас, але і у відкритому грунті великі квітки виглядають не гірше.

Петунія боїться сильних поривів вітру, тому вважає за краще тихі місця біля стін будівель або на клумбах по сусідству з високорослими багатолітниками.

Портулак

Ошатний «живий» килим, усипаний дрібними різнокольоровими квітами портулаку, стане прикрасою будь-якого садової ділянки. Висота куща не перевищує 20 см. Листочки мають голчасту форму, а суцвіття нагадують невеликі чашки діаметром 3-4 см.

У теплому кліматі портулак спокійно переносить зиму, але в росії вирощується в якості однорічника.

Ешшольція

Ніжні, повітряні пелюстки ешшольції з’являються на клумбах вже на початку червня. Незважаючи на гадану крихкість, відцвітають вони тільки до перших заморозків.

Серед різноманіття сортів однорічником вважається дерниста ешшольція. Її легко впізнати по жовтому або помаранчевому суцвіттю діаметром до 3 см і висоті стебла 15-20 см.

Незважаючи на невибагливість, однорічні квіти все одно вимагають від садівників мінімального догляду. Під час боротися з бур’янами і забезпечувати регулярний, хоча і помірний полив потрібно в будь-якому випадку.