З чого розпочати благоустрій та озеленення двору багатоквартирного будинку?

471

Естонські маклери, які займаються нерухомістю, вже давно помітили, що в багатоквартирних будинках з недоглянутими дворами квартири майже завжди продаються менш успішно. Думаєте, це випадково? Аж ніяк. Адже давно вже відомо, що будинок завжди починається з двору, який, по суті, давно вже став обличчям будинку … Один тільки вид двору та прилеглої до двору території розуміючому людині говорить про багато що. Про що він говорить? Доглянутий двір, говорить про те, що в будинку живуть дружні і акуратні люди, які дбають не тільки про порядок у своїх квартирах, але і про порядок у дворі будинку. Відповідно вид двору з разломанными лавками і пісочницею, загаженной кішками, здатний відлякати потенційного покупця не тільки від двору, але і від будинку, який в цьому дворі знаходиться, що само по собі зрозуміле, так як адже нікому не хочеться купити квартиру в будинку зі складною криміногенною обстановкою.

Чи можуть мешканці багатоквартирного будинку самі виправити ситуацію у своєму дворі? Так, можуть. Мало того, вони просто зобов’язані це зробити, якщо він і дорожать своїм будинком. Зрозуміло, що в будь-якій справі потрібна ініціатива та участь активних людей. Таким ініціатором може стати будь-який мешканець будинку, в тому числі, можете стати і ви особисто. Головне, щоб у вас було бажання цим займатися. І можу вас запевнити, що ваша ініціатива не залишиться в будинку непоміченою. Багато з тих, хто сумнівається в успіху вашого заходу і нишком підглядає за вами з-за фіранок або навіть відкрито заперечує проти вашого садівництва, з часом зрештою сам одягне робочі рукавиці і візьметься за граблі й лопату. Хороша і гарна ініціатива рідко кого зазвичай залишає байдужими. Діючи спільно, ви зможете впорядкувати набагато більшу територію і створити більше можливостей для придбання, встановлення та загального користування інвентарю для дозвілля. Не менш важливо і те, що, працюючи разом, ви мимоволі будете формувати у своїх сусідів відчуття рідного дому.

Звичайно, треба визнати, що найчастіше мешканці багатоквартирних будинків не беруться за озеленення через брак грошей. Але разом з тим, якщо вникнути в тему і пошукати прийнятні рішення, то можна досить просто і дуже «бюджетно» упорядкувати і прикрасити прибудинкову територію свого будинку. Мало того, якщо більшість мешканців будинку схвалює ваш план озеленення, тоді в цьому випадку можна ще попросити мерію фінансово підтримати ваш проект по благоустрою та озелененню. А гроші, які вам зможе виділити мерія, зазвичай для вас зайвими точно вже не будуть. Так як для благоустрою великій території зазвичай завжди потрібно провести дуже ґрунтовну підготовчу роботу, хоча в той же час, якщо грошей буде мало або не буде зовсім, ніхто вам не зможе заборонити без проекту, розбити, наприклад, клумби або квітники, привести в порядок газон і бордюри, посадити кущі невеликі деревця, а також привести у порядок дитячий майданчик або зону відпочинку.

Саме в ході таких невеликих спільних заходів зазвичай з’являються ініціативні групи, а також народжуються цікаві ідеї про проведення більш масштабних робіт з благоустрою. Хоча при цьому не можна забувати про правила хорошого тону, що означає на практиці, що про будь-якому, навіть самому маленькому плані, потрібно сповіщати мешканців будинку і запрошувати їх до участі в проекті. Вся справа в ініціативі, але головне, як кажуть, почати. Зрозуміло, що у великому будинку слід рахуватися з думкою і великої кількості людей, але це питання не такий страшний, яким він виглядає спочатку, бо все і завжди зазвичай можна вирішити!

У будинку з недоглянутим двором і чахлими рослинами, як я вже писав вище, квартири дійсно продаються менш успішно. Але разом з тим варто визнати, що гарне озеленення не набагато підвищує цінність нерухомості. Поряд з вартістю, поверхом, площею та станом квартири благоустрій округи грає досить скромну роль. Відсутність озеленення помічають, його наявність припускають, але саме по собі більшість з нас його особливо не цінують, тому будь-який упорядкований двір — це, швидше, хобі одного вузького кола, а в цілому озеленення в багатоквартирному будинку рідко вважають реально необхідним. Зрозуміло і те, що мешканці не можуть кожен окремо займатися озелененням двору свого ТСЖ, а повинні робити це тільки за обопільною домовленістю. І, як показує практика, зазвичай члени ТСЖ все ж вміють прекрасно домовлятися.

Благоустрій прибудинкової території завжди потрібно дуже ретельно продумати і спільно домовитися, як краще організувати. Щоб територія навколо вашого будинку не перетворилася в несмачну мозаїку, в саду багатоквартирного будинку слід садити головним чином витривалі рослини, а розбивати сільськогосподарські грядки не можна, так як вони майже завжди вимагають спеціального планування та нагляду.

Деякі масштабні речі, пов’язані з благоустроєм і озелененням вашої прибудинкової території, варто проводити під час чергового суботника за участю більшості мешканців будинку, а деякі менш масштабні роботи, але в той же час вимагають від виконавця спеціальних знань, як, наприклад, догляд за квітковими клумбами тощо міг би взяти на себе садівник або хтось із членів квартирного товариства, хто любить, вміє і хоче займатися садовими роботами. До речі, в даний час багато російських ТСЖ вже побудували в своїх дворах будиночки для відходів, організували паркування, а деякі навіть організували сади або місця відпочинку у дворі, щоб в домі завжди було добре і затишно.

І так, ви особисто загорілися ідеєю благоустрою та озеленення свого двору, але не знаєте, з чого почати.Що ж я вам підкажу, що саме і в якому порядку ви повинні діяти …

Алгоритм ваших дій буде наступним:

По-перше, складіть план, що і в якому обсязі хочете зробити краще у дворі свого будинку.
По-друге, знайдіть союзників і познайомте людей, які готові вам допомогти, зі своєю ідеєю.
По-третє, дізнайтеся у вашій мерії, де, що і в якому обсязі ви можете створити у своєму дворі і мерія готова підтримати ваш проект фінансово.
По-четверте, розкажіть про свою ідею на зборах ОСББ. З великою ймовірністю це призведе в ТСЖ до розбіжностей і довгих обговорень, але так ви, швидше за все, знайдете більше нових прихильників і нові цікаві рішення.
По-п’яте, дуже ретельно продумайте свою ідею, оформіть її письмово та отримайте згоду ТСЖ на її реалізацію.
По-шосте, спробуйте домовитися з керівництвом ТСЖ про загальні принципи озеленення двору, щоб в майбутньому не виникало ситуацій, коли кожен мешканець будинку діє на свій розсуд.
По-сьоме, коли концепція вами продумана, складіть ескізний проект озеленення та благоустрою, який повинен охоплювати наступні теми: парковка, під’їзди, розташування сміттєвих ящиків, складання снігу, відвід води від опадів, освітлення, місця для дитячих ігор: пісочний ящики, гірки і сходи, місця для катання на скейтбордах, можливості для оздоровчого спорту, майданчики для вигулу домашніх тварин, газони, огорожа території, місця розташування дерев, розташування квіткових клумб, підбір рослин, врахування інтересів людей з особливими потребами.
В-восьмих, до ескізному проекту прикладіть кошторис вартості необхідних матеріалів, а також кошторис створення і принаймні п’яти років витрат на обслуговування, щоб була можливість оцінити свої можливості зараз і в майбутньому.
В-дев’ятих, коли ваш ескізний проект затверджений загальними зборами ОСББ, а згода мерії отримано, тоді можна замовляти проект озеленення та благоустрою.
• Багато ТСЖ в даний час займаються або збираються зайнятися найближчим часом утепленням фасадів своїх будинків, ремонт дахів і під’їздів, тому якщо у вашому ТСЖ найближчим часом планується виконувати подібні роботи, слід врахувати і простежити, щоб це нове будівництво не зіпсувало нове озеленення.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?