Який зробити підлогу в приватному будинку. Заливка бетонної підлоги

34

Який зробити підлогу в приватному будинку. Заливка бетонної підлоги

Облаштування бетонної підлоги в приватному будинку починається з підготовчих робіт. Спочатку на місці майбутньої підлоги робиться розмітка і гравійна відсипання. Грунт попередньо очищається від рослин і верхнього шару, а потім утрамбовується. Далі насипається шар гравію, який також необхідно добре утрамбувати. У конструкції бетонної підлоги в приватному будинку гравій буде виконувати роль теплоізоляції. Поверх гравію насипається пісок. Після його утрамбовки на поверхні розстеляється товста поліетиленова плівка, що виконує роль гідроізоляційного матеріалу.

Як зробити в приватному будинку бетонну підлогу? після монтажу шару гідроізоляції можна приступати до заливання стяжки. Цементна стяжка в заміському будинку заливається аналогічно стягуванні в квартирі: встановлюються рівні і заливається розчин, який від стіни до дверей розрівнюється правилом.

При заливці бетонної стяжки слід врахувати кілька особливостей. Розчин для заливки повинен бути свіжим, для його приготування рекомендується використовувати цемент марки не нижче м-300, відсів піску і воду. Для підвищення міцності бетонного шару в розчин можна додати спеціальні склади-пластифікатори, які додадуть майбутньому покриттю додаткову міцність.

При заливці стяжки висотою від 5 см можна використовувати армуючі елементи або армуючу сітку, яку укладають на гідроізоляційний шар перед заливкою. У разі облаштування теплих водяних підлог в приватному будинку використання армуючої сітки і додавання пластифікаторів в цементний розчин є обов’язковими процедурами.

Коли бетон після заливки трохи застигне, можна видаляти маяки. Порожнечі, що залишилися після їх видалення, заповнюються таким же розчином. Після заповнення і вирівнювання всіх щілин підлогу закривається поліетиленом і залишається сушитися. Сушка бетонної підлоги є тривалим і відповідальним заходом. Бетон повинен висохнути сам протягом місяця, при наявності системи теплої підлоги опалення до повного висихання стяжки включати забороняється. Включивши нагрівальні елементи, ви допоможете бетону розтріскатися ще до початку експлуатації приміщення. При сушінні бетонну стяжку рекомендується періодично змочувати водою і знову закривати поліетиленом: при дотриманні цієї вимоги покриття набере максимальну міцність і не розтріскається.

Щоб правильно зробити цементну заливку, видалити маяки і висушити бетон рекомендується розглянути фото з роботами будівельників, що спеціалізуються на облаштуванні підлог в приватних будинках.

Підлога в приватному будинку на першому поверсі. Підлоги першого поверху

Підлога є багатошаровою конструкцією, а не просто покриттям, як деякі його собі уявляють. Він укладається на перекриття або безпосередньо на грунт, що залежить від призначення приміщення і наближеності до грунтових вод. Підлога першого поверху відрізняється за своєю конструкцією тим, що в його «пиріг» в обов’язковому порядку входять тепло – і гідроізоляція, а між поверхами укладають шар звукоізолюючого матеріалу. Підлоги в гаражі або підвалі також мають свої особливості. Важливо, щоб підстава витримувало розрахункові навантаження і не допускало проникнення вологи з грунту.

Складові підлоги, що влаштовується в приватному домоволодінні або дачному будинку, умовно поділяються:

 • на чистові підлоги-підлогове покриття.
 • чорні, або чорнові підлоги-міцне рівну основу з одного або декількох шарів, призначене для настилу чистої підлоги.

Також до складу підлоги входять:

 • гідроізоляція;
 • теплоізоляція;
 • вирівнююча стяжка;
 • звуко – або шумоізоляція.

Конструкція підлоги першого поверху може бути:

 • зв’язковий-стяжка з бетонною основою становить єдине ціле.
 • на розділовому шарі — стяжка і поверхня основи не пов’язані між собою.
 • плаваючою-всі верстви відокремлені не тільки від основи, але і від стін.

Підлоги повинні відповідати певним вимогам:

 • міцності;
 • опірності до ударних навантажень і стирання;
 • теплоізоляції;
 • безшумності;
 • протиковзання;
 • гігієнічності;
 • пожежної безпеки.

Існує кілька варіантів, за допомогою яких можна зробити якісний і красивий підлогу в будинку. Це може бути одинарна дощата конструкція, найбільш підходяща для монтажу на дачі. У житловому будинку частіше влаштовується подвійний дерев’яний або бетонну підлогу з хорошим утепленням.

Одинарна конструкція з дощок

Найбільш простий і доступний спосіб облаштування дощатої підлоги широко використовують на дачі, яку не передбачається відвідувати в холодну пору року. Також одинарний дерев’яна підлога житлового будинку доречний в теплих регіонах країни.

Дошки укладають двома способами:

 • на лаги, розташовані поверх балок, закладених в стіни;
 • на балки, встановлені на опорні стовпи.

Від товщини дощок безпосередньо залежить крок лаг або балок. Чим тонше дошка, тим менше відстань. Лаги і опорні балки виставляють за рівнем, підправляючи їх положення по горизонталі дерев’яними клинами. Після цього до несучих елементів цвяхами прибивають дошки.

Утеплення та облаштування чистової підлоги

Влаштування підлоги на дачі або в приватному будинку в цьому випадку більш трудовитратно і тривало, але сама конструкція передбачає значне скорочення тепловтрат. Її особливістю є пристрій чорного статі. Фахівці рекомендують використовувати для цього недорогі хвойні деревні породи, а для створення дерев’яного чистового покриття застосовувати шпунтовані дошки.

Між двома рівнями підлог укладають теплоізоляційний шар з пінопласту, шлаку, сухого піску, керамзитобетону або пінополістиролу. На дачі доцільніше скористатися сумішшю глини, соломи і деревної тирси. Неодмінною умовою в дерев’яному житловому будівництві є пристрій невеликого зазору над теплоізоляцією і чистим підлогою для повітряного прошарку.

Бетонна підлога

Пристрій бетонної підлоги нижнього поверху будинку зводиться до декількох етапів:

 1. нанесення розмітки за допомогою лазера.
 2. засипка, розрівнювання і утрамбовка щебеневого або керамзитового шару. А також пристрій і розрівнювання піщаного шару з періодичним поливанням і укочуванням.
 3. настил гідроізоляції з поліетиленової плівки із заходом на стіни вище рівня майбутнього бетонної підлоги.
 4. установка напрямних по маяках відповідно до раніше зробленими розмітками.
 5. заливка бетонного розчину до необхідного рівня і розрівнювання його правилом.

Після схоплювання бетонного розчину напрямні вилучають, а порожнечі заливають сумішшю бетону, після чого затирають. Далі залишається тільки накрити поверхню поліетиленом і час від часу зволожувати її водою. Період повного затвердіння бетонного розчину становить 20-30 діб в залежності від температури і рівня вологості навколишнього повітря.

Як зробити бетонну підлогу в приватному будинку. Як самому зробити бетонну підлогу в приватному будинку на грунті

Існує два способи укладання підлог в приватному будинку: бетонування по грунту або по балках і плитах. Технологія проведення робіт кардинально різниться, вибір потрібного методу залежить, перш за все, від рівня грунтових вод і сухості грунту. Перший варіант обходиться дешевше, його легко виконати самому, заливка підходить для всіх типів фундаменту, крім пальового. В даному випадку бетонна підлога являє собою армовану стяжку поверх утрамбованого грунту, тепло – і гідроізоляційних шарів будматеріалів, кожен з яких має різну товщину і своє функціональне призначення. При дотриманні вимог технології виходить рівне, міцне і довговічне покриття, повністю придатне до настилу декоративної фінішної обробки будь-якого типу і витримує значні експлуатаційні навантаження.

До підлог в приватному будинку, що укладаються безпосередньо на грунт, висуваються певні вимоги. Наприклад, бетонування допускається при:

 • глибині грунтових вод не менше 5 м.
 • наявності в приватному будинку постійного опалення, так як промерзання грунту призводить до збільшення навантаження на фундамент.
 • сухому і нерухомому грунті.
 • усталеному фундаменті.

Заливка бетонної підлоги доцільна при будівництві приватного будинку з підвалом або цокольним поверхом. Роботи починаються після зведення стін і покрівлі і проходять за наступною схемою:

1. Розмітка рівня.

2. Розрівнювання і утрамбовка грунту.

3. Засипка піску, гравію і щебеню.

4. Монтаж гідро – і теплоізоляції.

6. Закладка опалубки і установка напрямнихМаяк.

7. Заливка розчину, вирівнювання і остаточна стяжка.

Розмітка підлоги і підготовка грунту

Фіксатором є нижня точка майбутніх дверних прорізів, для створення рівної лінії на стіні проставляються позначки на висоті 1 м.далі по всьому периметру формується «нульовий» рівень: відміряється 1 м вниз, для зручності в кутах забиваються цвяхи і натягується шнур. Після цього забирається все будівельне сміття і починається вирівнювання і утрамбовка грунту. Необхідна для багатошарової конструкції товщина становить 30-35 см. У деяких випадках необхідно прибрати зайвий грунт, в інших — досипати (бажано пісок). Утрамбовку краще проводити не своїми руками, а за допомогою віброплити, якщо таке обладнання відсутнє, то використовується звичайне колоду. На виході повинна бути рівна і щільна поверхня грунту, без проминания під ногами.

Наступний крок-засипка і утрамбовка чистого річкового піску, для контролю рівня підлоги рекомендується вбити спеціальні кілочки. Поверх 5 см базового шару піщаної гідроізоляції розміщується і вирівнюється гравій, керамзит або щебінь, для ущільнення і розрівнювання каменів засипка промивається водою. Товщина цього пласта становить близько 10 см, для посилення гідрофобних властивостей фахівці рекомендують залити його рідким бітумом. Такий пристрій бетонної підлоги по грунту проводиться для захисту від капілярного проникнення вологи.

Існує два варіанти верхнього шару: чорнова бетонна стяжка (6-8 см) або заповнення щебенем дрібніших фракцій, перемішаного з рідким цементним розчином. Всі гострі кам’яні краї прибираються, кожен пласт перевіряється на відхилення по горизонталі.

Як зробити підлогу в будинку на землі. Дерев’яна підлога на стовпчиках по лагам

На малюнку представлений варіант конструкції дерев’яної підлоги на лагах в приватному будинку з підпільним простором.

Простір під підлогою утворюється за рахунок того, що лаги укладені на досить високі стовпчики з цегли або бетонних блоків. Така конструкція дозволяє підняти рівень підлоги першого поверху при мінімальному обсязі засипки грунтом цокольного простору.

Тут цоколь і цокольний простір під підлогою знаходяться зовні, за межами теплозахисної оболонки будинку, і будуть холодними.

Для вентиляції підпільного простору в протилежних зовнішніх стінах, вище рівня землі, робляться продухи-наскрізні отвори закриті металевою сіткою для захисту від гризунів. Такі ж отвори повинні бути і у внутрішніх несучих стінах.

Рух повітря під підлогою відбувається в основному за рахунок тиску вітру.

Взимку існує небезпека промерзання грунту в підпільному просторі, що може привести на рухливих грунтах до переміщення підлоги щодо стін.

Для запобігання промерзання продухи на зиму рекомендують закривати, а цоколь утеплювати. Однак, погіршення вентиляції в результаті закриття продухов, веде до накопичення вологи в утеплювачі і дерев’яних деталях — до зниження термічного опору і довговічності цих елементів.

Треба сказати, що такий пристрій підпільного простору застосовується в приватному будівництві з давніх часів. Конструкція не була спочатку розрахована на застосування ефективної теплоізоляції підлоги.

У будинках зі слабкою теплоізоляцією підлоги взимку частина тепла з приміщення проникала в підпільний простір і обігрівала його, запобігаючи промерзання, але збільшуючи тепловтрати.

Сучасна теплоізоляція підлоги практично перекриває надходження тепла в підпіл з приміщень. Запобігти промерзання підпілля можна тільки за рахунок економії тепла землі.

При сучасних вимогах до енергозбереження вентильоване через продухи холодне підпілля-це не найкращий варіант. Його все ще використовують швидше за інерцією.

Як зробити підлогу в квартирі з нуля. Процес заливки по кроках

Розчин зачиняти потрібно, строго дотримуючись вказівок виробника матеріалу. Не допустимі порушення пропорцій і відхилення від інструктажу, що тягнуть за собою погіршення технологічних якостей і експлуатаційних характеристик.

Важливо. Полімеризація суміші для ручної заливки настає через 35-40 хв. Після приготування. Точні дані про життя розчину обов’язково вказані на упаковці.

Через стислості періоду придатності розчину до заливання спроби без помічника влаштувати наливна підлога припинити треба на корені. Краще заручитися двома парами дружніх рук і спочатку розподілити обов’язки. Один готує масу, другий заливає, третій розподіляє шпателем або праскою на довгій ручці.

Залишилося тільки перерахувати дії, дотримуючись послідовність:

Встановлюємо в дверному отворі обмежувач – рейку, відрізок гіпсокартону або профілю. Точно також зробимо, якщо немає можливості виконати заливку в один прийом в занадто великому приміщенні або планується пристрій комбінованих підлог. Приготовлену за всіма правилами масу заливаємо смугами, шириною не більше 50 см.

Перша смуга проходить уздовж розташованої навпроти входу стіни. Уникаючи будь-яких перерв, заливаємо другу смугу, одночасно з тим рівномірно розподіляємо шпателем або праскою розчин. І так діємо до закінчення роботи. Обробляємо залитий шар аераційним валиком, завдяки чому наливна підлога розлучиться з бульбашками повітря. Під час обробки пересуваємося по поверхні в фарбоступах – у взутті з опорними шипами на підошві.

Вкриваємо заливку поліетиленом і вичікуємо покладений за інструкцією термін, потрібний для дозрівання самовирівнюється маси.

Якщо поверхні необхідно надати протиковзкі властивості, залитий підлогу посипають промитим піском або не надто стараються, виганяючи повітря з суміші аераційним валиком.

«кратери», що залишилися від бульбашок, що лопнули, стануть перешкоджати ковзанню.

Розібратися в технології нанесення наливної підлоги нескладно, виконати, проявляючи вправність, теж. Тільки з’ясувати всі важливі моменти потрібно заздалегідь, врахувати технологічну специфіку і грамотно запланувати дії. Знання нюансів заливки не зашкодить і тим, хто вирішив її доручити робітникам.

Як зробити підлогу з дощок в квартирі своїми руками

Дерев’яні покриття для підлоги, як на фото, є досить поширеними в квартирах і приватних будинках, адже вони не тільки мають гідний зовнішній вигляд, але ще і надійні.

Щоб підлога з дерева в квартирі вийшов не тільки красивим, але і довговічним, потрібно правильно вибрати матеріал і виконати укладку відповідно технології.

Відео підлоги по грунту в приватному будинку своїми руками. Частина 1. Пісок і щебінь.