Малина ремонтантна кращі сорти.

41

Малина є однією з найцінніших ягідних культур. В даний час на додаток до малині садівники почали висаджувати ще й малину ремонтантну. Її плоди за масою, смаковими характеристиками і складом нічим не відрізняються від звичайної малини, а урожай можна збирати 2 рази за дачний сезон. У сучасних сортів ремонтантної малини до заморозків визріває зазвичай більше 90% зав’язей, що є дуже хорошим показником.

Якщо ви будете вирощувати малину ремонтантну в саду, то і в кінці літа і восени будете їсти солодкі смачні ягоди малини вже в перший рік посадки саджанців. В першу чергу, звичайно ж, потрібно визначитися сорти ремонтантної малини найкраще посадити. Крім того, цей вид малини починає плодоносити вже в перший рік посадки.

Жовта малина помаранчеве диво

малина ремонтантна кращі сорти

атлант

На думку садівників це найкращий сорт ремонтантної малини на сьогоднішній день. Пагони цього куща малини виростають до 2х метрів, але оскільки вони дуже сильні їх не потрібно підв’язувати до шпалери. Коренева система розвивається потужна, але не дає багато порослі. Рослина дуже добре приживається і розростається, перший урожай ягід дає вже в перший рік посадки.

Це один з найбільш посухостійких сортів малини, опірність до хвороб краще, ніж у багатьох інших сортів.

Сорт з хорошою і дружною врожайністю. З одного куща можна зібрати 5 кг ягід. Плоди подовжені масою до 8 грам, кисло-солодкого смаку з ніжною м’якоттю. На смак ягід не впливають дощ і погана погода, можуть довго висіти на гілках і не псується. Відмінно транспортуються.

Ремонтантна малина атлант

сорт абрикосова

Це найкраща жовта ремонтантна малина, свою назву сорт отримав через те що жовті ягоди малини схожі за кольором на абрикоси. Форма ягід тупоконічна, смак ароматних ягід кисло-солодкий і ніжний, масою до 4 грам. Вважається, то за смаком ці абрикосові ягоди перевершують будь-яку червону малину.

Кущ виростає не сильно високим, гілки не розлогі. Урожайність цього сорту жовтої малини ремонтантної середня, зате стійкий до хвороб і шкідників. В саду виглядає дуже красиво, завдяки саме красивим жовтим ягодам.

Жовта малина абрикосова

діамантова

Найбільш ранні сорти ремонтантної малини діамантової дають великі плоди рубінового забарвлення з блиском в першій декаді серпня. Ягоди дозрівають конічної форми, червоно-рубінового кольору з дрібним опушенням. Смак ягід дуже ніжний десертний, солодко-кислий, без аромату.

Висота куща 1 — 1,2 метра, розлогий, пагони потрібно підв’язувати, інакше вони зламаються під вагою врожаю. Пагони виростають без шипів і кущ дає мало порослі, тому для вкорінення потрібно пригинати гілочку і вкорінювати в горщику. Вкорінені в горщиках саджанці пересаджують на постійне місце разом з грудкою землі. Всі саджанці ремонтантної малини діамантової зацвітають і починають плодоносити в рік посадки. На зиму варто обрізати пагони.

Вкорінюються нащадки добре тільки тоді, коли їх висота не перевищує 5 см, а листочки ще червоні. Якщо нащадки підросли на 10-15 см і листя вже позеленіли, укорінення або зовсім не відбувається, або вкорінюються слабо.

Діамантова

брянське диво

Кращі сорти ремонтантної малини з рекордною масою плодів – до 11 грам мають відмінний смак і привабливий червоний колір. Ягоди великі конічної форми класичного малинового кольору. Смак соковитий з приємним ароматом. Дозрівають в середині серпня, врожайність куща висока, але погана транспортування — ягоди при перевезенні мнуться.

Кущ середньорослий 1,5-1,8 метрів, компактний, шипів мало.

Великоплідний сорт ремонтантної малини брянське диво

геракл

Ця найпопулярніша ремонтантна малина сорту, якій підходять для маленьких дачних ділянок, оскільки кущ виростає середньорослий і слабо — розлогий. На невеликих ділянках займає не так багато місця. Перший урожай можна отримати вже на початку серпня.

Досить нові сорти малини ремонтантної дають урожай великих ягід — плоди виростають масою до 10 грам. Колір ягід рубіновий, а смак характерно малиновий з кислинкою. Ягоди виростають пружні, не мнуться при перевезенні, відмінно заморожуються. З них виходить прекрасне ароматне варення, джем і компоти.

Пагони у куща пряморослі і міцні. Їх не потрібно підв’язувати до шпалер, вони не прогинаються під вагою врожаю ягід.

Кущ середньорослий, слабо-розлогий. Молоді пагони у куща виростають зеленого кольору, а до осені стають вишневими з восковим нальотом. Шипи жорсткі, рівномірно розподілені по всій гілці. З одного куща можна зняти урожай ягід в 2,5 кг.

Сорт геракл

Так само варто придивитися до наступних сортів ремонтантної малини, що дає хороший урожай ягід:

  • метеор – найкраща напівремонтантна малина ранні сорти, навіть можна назвати супер ранні, ягоди можна збирати вже з 10 червня.
  • пінгвін 8>—>- якраз для тих, у кого ділянка невелика, а посадити хочеться максимальну кількість різних культур. Рослина цього сорту висотою всього 1 метр, ягоди виростають масою до 5 грам і мають приємну темно — малинове забарвлення і дозрівають рано, це ремонтантна малина ранні сорти.
  • рубінове намисто – цей сорт ремонтантної малини дає великі плоди масою близько 8 грам, яскраво-рубінового кольору і дуже приємного смаку, ягода добре транспортується, врожайність куща 2,5-2,8 кг з одного куща.
  • бабине літо – середньорослий кущ з ягодами середнього розміру масою 3 — 4 грами, яскраво-червоного забарвлення, хорошої якості, які починають дозрівати в другій половині серпня і плодоносять до заморозків.
  • євразія – один з найпопулярніших сортів ремонтантної малини з високою врожайністю і великими, темно — малиновими щільними ягоди гарного смаку. Сорт ранній, дозрівають ягоди дружно, можлива машинне прибирання. Хороша стійкість до хвороб і шкідників. Може рости і давати високі врожаї в різних грунтово-кліматичних умовах, в тому числі в сибіру.