Лінійка для креслення закруглених кутів на 90 градусів для розмітки профільної труби під зварювання

70

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Як ви вже здогадалися з назви і фотографій спочатку, сьогодні я опишу спосіб досить корисного пристосування для розмітки профільних труб, щоб їх можна було зварити під прямим кутом, але з зовнішньої сторони це кут був округлений. Де може застосовуватися такий метод зварювання, думаю розписувати не варто. Автор даного пристосування зробив його універсальним, тобто для декількох перетинів труби. Як видно з першого фото, пристосування просте і не вимагає особливих витрат, як часу, так і матеріалів. Змайструвати таку корисну річ цілком під силу навіть новачкові саморобнику, а в майстерні, та навіть просто в інструментальному арсеналі, вона не завадить.

Матеріали:

* листовий метал товщиною 3-4 мм,* металева смуга перетином 20х4 або 20х5 мм,* оргскло товщиною 4-5 мм,* болтик і невелика пружинка.

Інструменти

* болгарка, * дриль або шуруповерт з набором свердел,* різьбовий мітчик,* штангенциркуль,* маркер,* звичайний циркуль,* косинець,* наждачний папір,* магнітний косинець для зварювання,* напилки круглого і трикутного перетину.

Крок 1.

На початку, автор бере листовий метал, зачищає його від іржі і відрізає пластину розміром 75х90 мм.

Крок 2.

Далі автор бере смугу і від неї відрізає заготовку довжиною 175 мм.використовуючи магнітний косинець, автор приварює смугу до пластини по короткій стороні врівень з кромкою. Шов, як слід зачищає болгаркою. У підсумку виходить ось така деталь.

Крок 3.

У межі смуги, поруч з торцем, автор намічає і свердлить отвір. Потім в ньому він нарізає різьблення і вкручує в неї болтик.

Крок 4.

Від болтика за допомогою штангенциркуля автор наносить на грань смуги і на пластину мітки на відстанях, які вказані на фото. Ці відстані автор вичисли за формулами, згідно з певним перетину труби, це видно по фотографіях нижче. Тобто, при необхідності виконати зварювання труби таким чином, без даного пристосування довелося б проводити ці розрахунки, а з такою пристосуванням, необхідність відпадає. Один раз все розрахував і все.

Крок 5.

Після нанесення міток, автор ідеально вирівняв кромку пластини щодо смуги, використовуючи косинець, отчертіл рівну лінію, потім накреслив ще одну на пластині приблизно посередині. На це лінії поставив точки і по ним просвердлив отвори, між якими, потім врізав болгаркою паз. Його кромки автор обробив круглим напилком.

Крок 6.

На смузі в місцях міток, автор виконав неглибокі пропили і так само обробив їх напилком.

Крок 7.

Відступивши від паза приблизно пару сантиметрів, автор накреслив ще одну пряму лінію і на ній поставив мітки наступним чином: відступивши від смуги 2 см, на лінії поставив точки через кожні 5 мм, всього вісім відміток. За цими мітка автор просвердлив отвори, діаметр приблизно 2-3 мм.у отворів з двох сторін вибрав фаски.

Крок 8.

Відклавши в сторону металеву основу, автор підібрав шматок оргскла. На ньому автор розмітив прямокутну заготовку розміром 95х15 мм, вирізав її. За допомогою двостороннього скотча зафіксував на твердій плоскій поверхні (у автора це ковадло). З одного боку завдав посередині розмітку, потім від цієї точки звичайним циркулем поставив позначку спочатку в 32 мм, а далі на відстані як на фото. По мітках просвердлив отвори. Діаметр так само приблизно 2-4 мм.кромки вийшла деталі обробив на аркуші наждачного паперу, потім злегка відполірував деталь.

Крок 9.

Потім автор пофарбував металеву основу і на смузі, через отвір закріпив болтиком з пружинкою планку з оргскла. Пристосування готово.

Крок 10.

На цьому етапі автор відчуває пристосування в справі. Перша піддослідна – це труба перетином 30х30 мм.спочатку на її межі автор креслить дугу, потім по першій прорізи (від планки) ставить мітку і креслить по ній перпендикуляр. Переносить перпендикулярні лінії на всі грані, на межі протилежної дузі, креслить таку ж дугу, хрестиками відзначає те, що необхідно вирізати.

Наступна піддослідна-труба перетином 40х40 мм.тут все теж саме, але тільки перпендикулярно від другої прорізи. Потім лінії також переносяться на всі грані і чертится друга дуга.

Наступна труба-перетином 50х50 мм.знову все теж саме, але перпендикуляр від третин мітки. До речі зовсім забув, на попередніх фото, а саме на трубі 30х30 мм, автор демонструє, що за допомогою отворів на пластині можна легко визначити середину грані (стінки).

Далі у нас ще кілька піддослідних з різним перетином, принцип той же, тільки зміщується перпендикуляр, зміщення можна простежити по фото, а так само воно буде добре видно на відео (воно в самому низу).

Ну і тепер кульмінація, з кожної піддослідної заготовки автор вирізає зайве, потім демонструє загин, перевіряє кут і прихоплює місце вигину зварюванням. Як бачимо, виходить все дуже акуратно і рівно. А головне швидко.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст. .