Як недорого зняти квартиру на добу?

314

За підтримки: квартири подобово Єкатеринбурга

Тиждень тому я опублікував на блозі статтю, в якій постарався максимально докладно розглянути проблеми, які чекають початківця «готельєра», тільки-тільки робить свої перші кроки на цьому новому для себе терені. І, як водиться, вже отримав мейл з наріканнями з приводу цієї статті від людей, що встигли її прочитати.

Зокрема, написав дорікав мене в тому, що моя стаття була, на його думку, дещо однобічною і у кожного прочитав її нібито могло виникнути відчуття того, що орендарі — майже всі шахраї, а ось які здають свої квартири на добу як би навпаки по моїй статті виходили суцільно «білими і пухнастими». А ти знаєш, скільки разів кидали мене на гроші ці «білі і пухнасті», зникаючи з отриманими від мене авансом в невідомому напрямку, гнівно запитував автор мейлі. Коротше, ось така вийшла смішна історія. 🙂

Хоча, напевно, мені все-таки треба було б пояснити читавшим ту статтю, а називалася вона — «Як уникнути проблем при подобової здачі квартири в оренду?», метою статті було: з одного боку, попередити початківця «готельєра» про можливі проблеми, а з іншого боку, дати йому конкретні поради, як він може ці проблеми вирішити або взагалі уникнути, тому ця стаття як би і виглядає дещо однобічною.

Після деяких роздумів і з урахуванням всього вищевикладеного, я вирішив, що чесні і порядні орендарі квартирних готелів теж заслужили право дізнатися, як можна захистити себе від непорядних господарів, а головне, дізнатися про те, як можна безпечно і недорого зняти квартиру на добу. До речі, нещодавно дізнався, що по-українськи ця ж фраза звучить, як «недорого зняти квартиру на добу». 🙂 І ось саме цій темі і буде присвячена моя сьогоднішня стаття.

І так, якщо через тиждень-іншу вас чекає поїздка на кілька днів у незнайоме місто, а ви вирішили на час свого перебування там зняти квартиру на добу, тоді я рекомендую вам зробити наступне:

1. Визначитися, яку саме квартиру ви хотіли зняти, визначившись з відповідним вам варіантом з впорядкованості (економ-клас, бізнес-клас або елітна квартира), за кількістю кімнат (з однією кімнатою, двокімнатна, з трьома кімнатами, з чотирма кімнатами або ж квартира з чисельністю кімнат більше чотирьох) і за місцем розташування (в центрі або у віддаленому від центру районі).

2. Визначитися більш-менш з числом днів вашого ймовірного перебування в місті, оскільки від непередбачених ситуацій ніхто не застрахований. Зауважу при цьому, що якщо ви захочете зняти квартиру тільки на одну добу, тоді вам, напевно, буде все-таки краще забронювати собі дешеву готель, бо господарі добових квартир не дуже люблять здавати квартири незнайомих орендарям тільки на одну добу. Якщо ж часовий проміжок вашого перебування в місті становить від декількох днів до декількох тижнів, тоді квартира на добу — буде для вас оптимальним варіантом.

3. Знайти собі квартиру, що відповідає вашим вимогам. Варіантів для пошуку у вас декілька, і кожен з них володіє своїми достоїнствами і недоліками, тому розгляну по черзі кожен з них.

3.1. пошук квартири через знайомих і родичів. Плюси такого варіанту — ціна квартири в оренду у знайомих може бути нижче, ніж на ринку оренди житла. Мінусом є те, що якщо господарі квартири вирішать підвищити ціну або, навпаки, у вас виникнуть труднощі з оплатою квартири, тоді ви ризикуєте надовго зіпсувати між собою стосунки.

3.2. Самостійний пошук квартири. У пошуках відповідного варіанту гортаються газети з оголошеннями про здачу житла в оренду, відвідуються сайти з такими ж оголошеннями в інтернеті, уважно прочитується кожне оголошення на зустрілися вам по дорозі стовпах (див. фото). Плюси: ви нікому не платите за послугу. Мінуси: вам доводиться регулярно витрачатися на газети, витрачається багато часу і ваших сил на пошук відповідного варіанту.

3.3. Робота з «чорним маклером». «Чорні маклери» працюють поодинці, без ліцензій і з обмеженою кількістю інформації, тому можливо, що вас будуть вмовляти швидко погоджуватися на будь-які варіанти, мотивуючи поспіх унікальною можливістю дешево і надовго зняти квартиру у від’їжджаючого за кордон господаря. Крім того, «чорні маклери» часто працюють з неблагополучними мешканцями і квартирами з сумнівними документами. Плюсів особливих не видно. Мінуси: ви реально можете потрапити в неприємну ситуацію, залишившись і без грошей і без даху над головою.

3.4. Робота з агентствами нерухомості. Плюси: від вас вимагається мінімум зусиль і мінімум часу. Мінуси: за послуги агентств доводиться платити, і платити чимало. І це, не кажучи про те, що агентство агентству ворожнечу і останнім часом в ЗМІ все частіше і частіше лунають повідомлення про агентства-одноденки, які обіцяють «терміново» здати квартиру за «низькими» цінами, а реально нічого клієнту не дають, хіба що йому доводиться платити агентству за роздруківку з адресами здаються на добу квартир, при цьому факт знаходження квартири у цьому списку аж ніяк не означає того, що ця квартира дійсно здається.

4. Визначитися з вартістю оренди. Вартість оренди зазвичай обумовлена місцезнаходженням будинку, його типом і плануванням, віддаленістю від метро, наявністю телефону, меблів і т. д. Крім того, вартість оренди сильно залежить від строку найму — чим більше термін здачі квартири в найм, тим нижче ціна. Вартість квартири істотно знижується, якщо ви вносите передоплату на кілька місяців вперед.

Необхідно також враховувати сезонні коливання цін на нерухомість. З вересня по квітень ціни, як правило, знаходяться на піку, оскільки пропозиція помітно зменшується, а попит зростає. З травня по серпень квартира на добу обійдеться вам дешевше, так як ціни на них в цей час мінімальні, а число охочих здати квартиру значно зростає за рахунок тих, хто влітку живе на дачі або їде у відпустку.

5. Зарезервувати по телефону або по інтернету обрану вами квартиру з попередньою оплатою перших днів проживання, при умові, що вона потім буде включена в загальну вартість проживання. Ця часткова попередня оплата з вашого боку буде для вас гарантією незайнятості обраної квартири в термін, коли ви хочете оселитися, і вона ж переконає господаря в серйозності ваших намірів.

6. Прибувши в місто, відправитися на зарезервовану вами квартиру, де в процесі поселення ви повинні будете підписати договір про подобову оренду і оплатити по рахунку повний період вашого проживання, а також страховий платіж в обсязі добової оренди житла, повертається у день вашого від’їзду. Але перед підписанням договору вам слід скрупульозно виконати вимоги, викладені в наступному (7) пункті.

7. Перед підписанням договору про подобову оренду квартири потрібно:

7.1. Перевірити у господаря квартири документи, що підтверджують право власності на квартиру: свідоцтво права власності, договір спадкоємства, договір дарування, договір купівлі-продажу, договір міни, доручення на право розпоряджатися квартирою, видана громадянину власником житла.

7.2. Перевірити у господаря документ, що посвідчує особу (паспорт).

7.3. Перевірити, скільки власників мається здається квартири. Якщо за документами власників декілька, то за законом слід отримати в письмовому вигляді згоду всіх власників квартири. До цього пункту поставтеся серйозно, особливо якщо ви збираєтеся зняти квартиру на кілька тижнів. У всякому разі, при наявності декількох власників квартири і відсутності їх письмової згоди на здачу квартири постарайтеся обійтися без передоплати.

7.4. Попросити власника квартири познайомити Вас з сусідами. Це потрібно для того, щоб переконатися в тому, що господарі — справжні, а документи справжні.

8. Укласти з власником або його представником договір оренди або найму квартири. Договір оренди квартири вступає в юридичну силу після підписання його обома сторонами, тому перед тим, як підписувати договір, уважно ознайомтеся з ним, а також з його додатками.

Не забудьте обмінятися з господарем телефонами і обов’язково запишіть їх у договір. Дізнайтеся телефон ремонтно-аварійних служб району. Господар квартири має право перевірити стан квартири один раз в місяць. домовтеся з орендодавцем, що він може прийти попередивши Вас за добу. Поясніть господареві квартири, що Вам потрібно розпланувати свої справи.

І ще … Якщо ви отримали пропозицію зняти квартиру подобово за низькою ціною, будьте обережними, адже в наш час це є одним з основних ознак шахрайства. Дуже важливо не давати нікому дані своїх документів, а якщо чоловік, який представляється господарем, не вселяє вам довіри, то буде краще, якщо ви подыщете собі інший варіант.

І на закінчення … Всі рекомендації, які я вам дав, дуже прості, але, якщо ви будете їм слідувати, ви зможете уникнути в майбутньому дуже і дуже великих складнощів при пошуку й оренді квартири на добу, а саме це і є метою цієї статті. Удачі вам!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?