Покриття на дерев’яну підлогу. Порядок покриття дерев’яної підлоги маслом

76

Покриття на дерев’яну підлогу. Порядок покриття дерев’яної підлоги маслом

Масло проникає в структуру деревини, забезпечуючи захист матеріалу зсередини і не створюючи поверх нього суцільну плівку. В результаті показники зносостійкості дерев’яної підлоги істотно підвищуються. Додатковою перевагою масла є його екологічність. Як правило, в складі таких покриттів немає розчинників або ж вони присутні в несуттєвих кількостях.

Важливо знати, що на підлозі, покритому маслом, будуть набагато більш помітні дефекти матеріалу, ніж в разі застосування лаку. Тому робота повинна виконуватися поетапно і в суворій відповідності з рекомендаціями виробника. Загальною вимогою, актуальним для всіх подібних складів, є своєчасне видалення надлишків масла з деревини. В іншому випадку підлогу покриється некрасивими темними плямами.

Привести конкретну інструкцію по покриттю дерев’яної підлоги маслом не можна, тому що порядок дій багато в чому визначається рекомендаціями виробника. Можна лише описати загальну послідовність:

  • поверхня ретельно шліфується. Невеликі ділянки можна обробити наждачним папером вручну, обробку великих площ зручніше і швидше виконувати за допомогою шліфувальної машинки з відповідною насадкою;
  • щілини та інші дефекти закладаються шпаклівкою;
  • поверхня покривається тонким і рівномірним шаром масла. Для нанесення можна використовувати валики, шпателі і спеціально призначені для такої роботи пристосування. Цей момент, так само як і інші рекомендації з нанесення засобу, слід додатково уточнювати в інструкції виробника.

В середньому масло твердне 12 годин. Після цього матеріалу потрібно буде дати ще 3-4 доби на набір міцності.

Важливо! після першої обробки дерев’яної підлоги маслом поверхню буде дуже сильно бруднитися. Такі сліди перестануть з’являтися лише після того як матеріал повністю просочиться, на що в середньому потрібно кілька років.

При необхідності таке покриття реставрується без особливих зусиль: пошкоджена ділянка просто зашліфовується і повторно просочується маслом.

Що можна покласти на дерев’яну підлогу. Діагностика та ремонт підстави

Перед тим, як постелити ламінат на дерев’яну підлогу, необхідно провести його скрупульозний огляд і, якщо виникла така необхідність – ремонт, який можна зробити самостійно. На які моменти слід звернути увагу і як усунути виявлені недоліки, розглянуто нижче:

  • продірявилися або прогнили дерев’яні підлоги. При невеликих пошкодженнях матеріалу, можна укласти ту ж дошку, просто перевернувши її. Місце, яке піддалося впливу цвілі або гнилі, необхідно обов’язково обробити спеціальним складом. Якщо дерево має більш глибокі пошкодження, краще провести повну заміну дощатої ділянки;
  • при скрипі підлог або невеликому їх просіданні на окремих ділянках, необхідно додатково зафіксувати дошки, використовуючи саморізи або цвяхи. Слід глибоко заганяти їх капелюшки в дерев’яну поверхню. В іншому випадку метал, який буде виступати за межі поверхні, зашкодить використовувані в майбутньому електроінструменти – циклювальну машину або електрорубанок;
  • якщо дошки «грають» під ногами разом з лагами, то необхідно проводити фіксацію самих лаг. Для цього лагу кріплять до бетонної основи анкером, попередньо просвердливши її;
  • невеликі щілини або тріщини між дошками можна залити шпаклівкою. Усунути великі проміжки можна за допомогою монтажної піни;
  • при значному просіданні підлог або перепадах, що перевищують норму, необхідно вирівнювати безпосередньо каркас, знявши попередньо дощатий настил. Щоб усунути несуттєві недоліки, використовуються опорні клини, які кріпляться на лаги. При значних невідповідностях висоти, необхідна повна заміна каркаса.

Скандинавський спосіб покриття дерев’яної підлоги. Варіанти захисту дерев’яної підлоги в будинку

Дерев’яні будинки-це острів спокою і надійності в нашому суєтному світі. Теплі, затишні будинки з дерева заспокоюють і розслаблюють, даруючи відчуття умиротворення і затишку. Дерев’яні будинки з костроми. На перший погляд, вельми невибагливі і не вимогливі до дизайну – естетика дерева сама підказує що і як має бути. Натуральні матеріали, які переважають в декорі будинку, створюють свою особливу атмосферу.

Дерев’яна підлога в будинку з колоди – це як само собою зрозуміле. Але щоб зберегти гарний вигляд деревини потрібен дбайливий догляд. Раніше найпоширенішим варіантом захисту дерев’яних підлог була масляна фарба. І, в принципі, вона досі користується популярністю, надійно захищаючи дерево від деформації, подряпин і грибка. Біда тільки в одному – масляна фарба повністю зафарбовує фактуру дерева, далека від екології і виглядає не дуже презентабельно. Зате це найекономічніший спосіб покриття підлог.

Якщо хочете, щоб ваша підлога, в буквальному сенсі, сяяв, зупиніть вибір на масляному або лаковому покритті. Ці види покриттів не приховують красу дерева, підкреслюючи його і зберігаючи на довгі роки. Сучасні масла, які використовуються для покриття дерев’яних підлог, володіють глибоким проникаючим дією, яке просочує деревину, оберігають від розтріскування і надають благородний вигляд. За допомогою масла можна змінити колір деревини, зробити покриття матовим або блискучим. Як правило, використовують лляну, соняшникову або соєву олії, захисні властивості яких відомі з давніх-давен. Не менш популярні спеціалізовані синтетичні масла, до складу яких входить розчинник, який дозволяє маслу глибше проникати в структуру дерева.

Після покриття підлоги маслом необхідно обробити його воском, щоб закріпити результат. Правда на даний момент у продажу вже є масла з воском – працювати зніми набагато простіше і вони не вимагають додаткового покриття. Масляне покриття ідеально для підлог, які постійно відчувають на собі перепади температур і вологості.

Ще один варіант захисту підлоги – лак. Він покриває дерево захисною плівкою, зберігаючи його первозданний вигляд на довгі роки. Лак захищає дерево від грибка і цвілі, а так само комах-точильників. У продажу є три види лаку на різній основі: масляної, скипидарної і спиртові. Масляні лаки найбільш кращі з роботою по дереву. Єдиний недолік лаку-він часто тріскається при перепадах температур і не виносить приміщень з підвищеною вологістю.

Якщо хочеться перетворити поверхню підлоги і надати їй більш дорогий вид – можна перед покриттям лаком використовувати морилку – це дасть додатковий захист дереву і допоможе зберегти його на довгі роки. Після обробки підлогою краще не користуватися протягом 10 днів, щоб лак добре просох і не пошкодився при ходінні.

Перед тим як приступити до обробки поверхні необхідно відшліфувати дошки, перевірити їх на наявність відколів і тріщин, ретельно прибирати пил і бруд і тільки після цього приступити до роботи. Всі ці витрати часу і сил окупляться з лишком – і підлога завжди буде радувати вас доглянутим виглядом і красою.