Хризантеми: секрети успіху або правило чотирьох немає

72

Вибір місця для хризантем в саду проводиться за правилом чотирьох “ні”: тіні, вітру, підтоплення і застійного повітря.

Догляд за хризантемами

Піски перед посадкою хризантем потрібно покращувати щедрою добавкою торфу і перегною.

Полив

У червні-липні, в період бутонізації, рясно поливайте хризантеми, обов’язково під корінь, а в серпні полив можна припинити.

Обрізка хризантем

Кущі, призначені для зрізання, починайте формувати заздалегідь. Залиште на них по 3-4 стебла, інші видаліть. Важливо, щоб рослина направило всі поживні речовини на формування великого верхівкового суцвіття, тому пагони в пазухах листків виламуйте в міру появи. Стебла необхідно підв’язати до опори. Збираючи букет, не зрізайте стебла, а по можливості ламайте. Після цвітіння обріжте хризантему на висоті 15-20 см, зберігаючи прикореневу поросль, якщо вона утворилася.

Підготовка до зими хризантем

В середині жовтня замульчуйте місце посадки сосновою хвоєю або соломою шаром 3 см або підгортайте перегноєм, торф’яної крихтою. В кінці жовтня-початку листопада укрийте рослина ялиновим гіллям. У квітні, як тільки зійде сніг, укриття зніміть.

Розмноження хризантем

Ділити і пересаджувати хризантеми на нове місце потрібно не рідше ніж раз на три роки. У середній смузі росії цю роботу проробляють в жовтні, до заморозків, або в червні. Місця для посадки готуйте перед тим, як викопати матковий кущ, і висаджуйте деленки негайно. Рясно пролийте і притените їх на перший час.