Гідроізоляція підлоги під стяжку. Різновиди ізоляції

83

Гідроізоляція підлоги під стяжку. Різновиди ізоляції

Існують кілька видів матеріалів для гідроізоляції під стяжку підлоги в квартирі. Завдяки їм не тільки створюється захисний шар від води, але і якісно вирівнюється підлога в приміщенні для подальших з ним дій по ремонту.

 • штукатурна. Така ізоляція складається з декількох шарів загальною товщиною до 2 мм і використовується в двох видах – холодному або гарячому. Вона може добре застосовуватися в цегляних і бетонних будівлях, однак для дерев’яної підлоги повністю непридатна.
 • фарбувальна. Це покриття наноситься широким пензлем для малярних робіт до тих пір, поки не буде досягнута товщина в 2 мм.матеріалами для обмазки можуть бути бітумні мастики, а також полімерні лакофарбові вироби. Фарбувальна ізоляція також буває двох видів-гарячої та холодної. Холодний вид вважається найбільш зручним через простоту нанесення і високу ефективність, в результаті використання епоксидно-каучукової суміші. При гарячому ж методі доводиться плавити бітум, що в закритому просторі не завжди можливо.
 • обклеювальна. Суть такої ізоляції полягає в закріпленні на підлозі водонепроникних рулонних покриттів, наприклад, руберойду, ізоспану, техноніколю та ін.рулонні смуги укладають в кілька шарів з невеликим нахлестом. Для їх скріплення беруть мастику або газовий пальник. Остання застосовується фахівцями при наплавляється способі. Така ізоляція є універсальною і може використовуватися як в бетонних будинках, так і в дерев’яних.
 • просочувальна. Вона складається з пористого матеріалу, який попередньо просочений в’яжучими вологостійкими сумішами. Це можуть бути полімерні лаки, бітумні смоли, а також петролатум. Застосування такої ізоляції рекомендується професіоналами для дерев’яних будинків. При цьому бажано просочувати не тільки підлогу, але і дерев’яні стовпи з усіма наявними перекриттями.
 • лита. Відповідно до думки досвідчених будівельників, такий спосіб вважається найбільш довговічним і надійним. Для захисного покриття вдаються до суміші з гарячого асфальту і бітумної мастики. Його заливають в 2-3 шари до товщини в 10-25 мм. Природно, це сильно впливає на вартість ізоляції і на її вагу. Тому, щоб уникнути непередбачених наслідків, необхідно робити всі розрахунки з особливою ретельністю.
 • засипна. Тут назва говорить сама за себе-це ізоляція, яка складається з сипучих матеріалів підвищеної вологостійкості. Для надійності порошок гідрокарбонату і асфальтоізол необхідно засипати товстим шаром-не менше 50 см, що, в порівнянні з іншими способами, нереально багато. Однак у такої товстої подушки є незаперечний плюс-хороша додаткова теплоізоляція, яку, найчастіше, застосовують або в підвалі, або на цокольному поверсі, де холод відчувається найсильніше.
 • монтується. Складові такої ізоляції можуть бути різними – від профільних стрічок до пластикових або металевих пластин. Вони кріпляться до підлоги за допомогою спеціальних монтажних зв’язок.
 • ін’єкційна. Це одне з кращих сучасних і високотехнологічних рішень, яке створює захист від води, шляхом заливання всіх мікротріщин рідким матеріалом. Завдяки спеціальній формулі, суміш проникає в бетон і застигає у вигляді кристалічних утворень. При цьому цілісність структури повністю зберігається і, більш того, витримує проникнення вологи при тиску. Також дана ізоляція підвищує стійкість підлоги до впливу агресивної хімії.

Гідроізоляція в квартирі своїми руками. Види гідроізоляції

Сама гідроізоляція як процес служить для повного огородження матеріалів, які були використані в будівництві квартири, від попадання вологи в середину. Тому що є волога потрапляє, то починається процес гниття, що руйнує і дуже швидко всю будову.

Гідроізоляцію ділять на внутрішню і зовнішню .

Якщо відбувається гідроізоляція підлоги то її можна класифікувати за складом наступним чином:

 • полімерні
 • бітумні
 • полімерно-бітумні
 • на мінеральній основі

Методи нанесення складів для гідроізоляції діляться на:

 • фарбувальний, оклеечный і обмазочный
 • рулонний, плівковий або мембранний
 • штукатурний
 • проникаючий
 • порошковий

Якщо ви робите гідроізоляцію у себе в квартирі, то характерні для використання такі методи:мастичні, рулонні, плівкові та рідкі матеріали. Рідше зустрічаються порошкові покриття.

Якщо взяти рулонну гідроізоляцію, то вона представляє з себе руберойд, толь, склоруберойд або склотканина, яка зроблена з картону, просоченого бітумними сумішами і покриті базальтової крихтою.

Такий метод є одним з найстаріших, але в свою чергу досить ефективним методом. На сьогодні з’явилися інші способи гідроізоляції, які відрізняються більшою ефективністю і зручністю нанесення.

До нових схем гідроізоляції відносяться мембранні способи . Вони не тільки захищають поверхню від вологи, але і служать теплоізоляцією. Зазвичай такі частини самоклейкі, що дають можливість швидко їх прикріпити на потрібне місце. Їх можна використовувати як на рівних поверхнях, так і на складних структурних частинах квартири.

Плівкова гідроізоляція, цей вид заснований на використання різних плівок, які складаються з поліетилену, поліпропілену, полівінілхлориду. Це відмінний варіант гідроізоляції дерев’яної підлоги, і схожим матеріалів підлогового покриття.

Метод мастичної гідроізоляції заснований на використанні бітумів, скла, гуми, смол з пластифікатором і полімерів та інших матеріалів здатних якісно боротися з вологою.

Мастичні варіанти можуть бути:

 • холодні
 • гарячі

Це відмінний варіант провести гідроізоляцію у ванній кімнаті, що б заповнити всі стики і щілини, в яку легко помістити мастичні рідини і суміші. Вони створюють міцну плівку захисту від вологи навіть в найважчих місцях.

Що стосується рідких сумішей, то до них відносяться грунтовки, лаки, просочення та інші рідини різної в’язкості. Які здатні утворити на поверхні матеріалу захищає плівку відштовхуючу воду. Таким сумішам характерне використання на бетонному або дерев’яному полі.

Паралельно можна дізнатися як правильно заливати бетонну підлогу .

Якщо розглянути варіанти з порошку, то їх можна класифікувати:

 • цемент
 • клейові речовини
 • в’яжучі речовини
 • пластифікатори

Порошкові варіанти часто використовуються для гідроізоляції теплої підлоги а так само стінок басейну, саун і лазень.

Чи потрібна гідроізоляція для коркового статі читайте тут .

Монтаж гідроізоляції під стяжку. Призначення підлогової гідроізоляції

Навіщо потрібна гідроізоляція:

 • для запобігання протікання. Якісно виконана гідроізоляція захистить від затоплення сусідів і пов’язаних з цим матеріальних витрат. Це актуально і для господарів приватних будинків, і гаражів, так як внутрішні протікання теж трапляються.
 • для підвищення якості стяжки. Якщо бетон швидко схоплюється, на ньому з’являються невеликі тріщини. Тому даний процес намагаються уповільнити: накривають поліетиленом, поверхню зволожують. Якщо ж присутній гідроізоляція, час застигання бетону збільшується, і він стає міцніше.

Гідроізоляція в квартирі під стяжку обов’язково виконується у ванній кімнаті, туалеті, кухні, де присутній найвищий ризик затоплення сусідів (докладніше: “гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті – вибираємо матеріал і спосіб виконання “). Але фахівці рекомендують виконувати цю роботу і в житлових приміщеннях, оскільки в стягуванні присутня вода, яка може просочитися на нижній поверх. У кімнатах можна обмежитися гідроізоляцією у стиків ж/б плит, стін і підлоги, в області близько труб.

Власникам квартир на самому нижньому поверсі також варто виконати таку гідроізоляцію, як на фото, так як зіткнення стяжки з холодними і вологими повітряними потоками заподіє їй шкоду. Бетон є матеріалом пористим, який вбирає вологу і через це руйнується.

Що стосується того, чи потрібна гідроізоляція під стяжку в приватному будинку, то це також обов’язково. Без неї рідина буде вбиратися в підлогу, і всього через пару років в підставі з’являться тріщини, які зіпсують підлогове покриття. З цієї причини фахівці радять в приватних будинках виконувати гідроізоляцію двічі: і до, і після стяжки.

Гідроізоляція всієї квартири. Як зробити гідроізоляцію підлоги в квартирі-вибір технології і поетапна інструкція проведення робіт

Присутність вологи, часткове потрапляння і періодичний вплив води, все це негативно впливає на стан оздоблювальних матеріалів,Бетонних перекриттів і плит підстави. Гідроізоляція підлоги в квартирі – це один з найважливіших етапів оздоблювальних робіт, що проводиться перед укладанням фінішного покриття.

Внаслідок чого вдається створити надійне і довговічне захисне покриття, що дозволяє частково або повністю уникнути протікання і проникнення вологи.

Нюанси проведення ізоляційних робіт в квартирі

Загальна схема пристрою підлоги в квартирах

Квартира, на відміну від приватної будівлі, зводиться і облаштовується згідно з існуючими будівельними нормами.

Це означає, що внести будь-які правки або особисті побажання, на етапі облаштування підлоги або оздоблення стін, досить проблематичне завдання. Добре, якщо справа стосується новобудов – гідроізоляційні роботи виконуються безпосередньо по чорновій основі або бетонній плиті перекриття.

Трохи інакше йдуть справи при облаштуванні ізоляції в старих радянських будівлях і будинках з дерев’яними перекриттями. У першому випадку, можна провести демонтаж старої конструкції, виконати оцінку стану несучої основи і на основі цього вирішити, яку технологію і матеріал використовувати.

В інших варіантах, буде потрібно експертна оцінка, так як дерево, особливо при постійному впливі вологи, швидко приходить в непридатність, а облаштовувати нову ізоляцію по старому основи, не зовсім правильне рішення.

Самовирівнююча суміш використовується для усунення пошкоджень і перепаду висот на бетонній плиті

Перед тим, як зробити гідроізоляцію, потрібно провести ряд підготовчих заходів:

 • демонтаж старої підлоги і підлогового покриття. При проведенні комплексної гідроізоляції, виконується демонтаж всіх облицювальних і оздоблювальних покриттів, в тому числі зі стін і стелі;
 • при наявності пошкоджень або нерівностей на плиті підстави, проводиться її обробка із застосуванням самовирівнюється суміші. Це скоротить витрату гідроізоляційних матеріалів і допоможе уникнути проблем з їх укладанням;
 • при проведенні перепланування або інших робіт, пов’язаних з облаштуванням і знесенням перегородок, слід виконати їх в першу чергу, так як гідроізоляція має на увазі облаштування суцільного покриття, з мінімальною кількістю стиків;
 • укладання гідроізоляції відбувається по всій площі приміщення. Не варто економити на цьому, закуповувати матеріал “впритул” або на підлогу приміщення – це призведе тільки до недовговічності покриття або утворення протікання;
 • при виконанні робіт у ванній кімнаті і санвузлі , рівень підлоги повинен бути нижче рівня підлоги в іншій частині квартири. Це убезпечить і дасть трохи часу при витоках води від незакритого крана або затоплення зверху.

Гідроізоляція підлоги перед заливкою. Технологія облаштування обклеювальної гідроізоляції

Облаштування ізоляційного шару здійснюється шляхом наклеювання рулонного матеріалу в кілька шарів на підготовлену основу. Гідроізоляція підлоги перед стяжкою:

 • демонтуємо старе підлогове покриття (якщо ізоляція робиться в старому приміщенні).
 • на бетонній основі сколюємо або збиваємо всі виступи, зрізаємо стирчить арматуру, видаляємо будь-які ріжучі і колючі предмети (наприклад, стирчать цвяхи), обробляємо стики плит.
 • очищаємо підставу від будівельного сміття і бруду.
 • грунтуємо підставу (для кращої адгезії гідроізоляційного матеріалу з бетоном).
 • тріщини і вибоїни заповнюємо цементно-піщаним розчином.
 • розгортаємо ізоляційний матеріал, очищаємо його від пилу і присипок, залишаємо в розстеленому вигляді на 1 день (це виключить появу хвиль і здуття при облаштуванні гідроізоляції).

 • виконуємо “розкрійку” полотна згідно з вимірами, не забуваючи залишати припуски для укладання матеріалу внахлест (10 см); для того, щоб завести його на стіну (20 см); а також в місцях, що примикають до порогу, для прокладки матеріалу в сусіднє приміщення (30 см).
 • укладаємо перший шар мастики (вона може бути холодною або гарячою: товщина шару холодного складу – не менше 1 мм, а гарячого не менше 2 мм) або клею, на якому маємо гідроізоляційне полотно.

Порада! для того щоб зафіксувати гідроізоляційне полотно, досить прогріти сторону, прилеглу до основи, газовим пальником і з силою притиснути до поверхні.

 • матеріал натягуємо, прибираючи хвилеутворення.
 • наносимо наступний шар мастики і укладаємо другий шар рулонної ізоляції (кількість шарів може варіюватися від 2 до 4: чим більше, тим надійність гідроізоляції вище).
 • після укладання всього ізоляційного матеріалу, всі стики необхідно додатково промазати або прогріти.
 • по завершенні робіт стукаємо по поверхні, щоб визначити непроклеєні області.
 • при наявності таких чинимо наступним чином: робимо розрізи, висушуємо поверхню, промазуємо мастикою, накладаємо латки внахлест.
 • поверхню ретельно просушуємо.
 • акуратно обрізаємо надлишки ізоляційного матеріалу.

Важливо! в якості гідроізоляції не застосовуйте матеріали, що мають картонну основу.

Руберойд для гідроізоляції підлоги по грунту. Види гідроізоляції земляних підлог

Якщо для інших будівельних матеріалів підлогових покриттів підвищена вологість вважається неприємним, але некритичним фізичним показником, то земляні підлоги з високою вологістю не можуть експлуатуватися взагалі. У зв’язку з цим питанням їх гідроізоляції потрібно приділити дуже велику увагу. Технологія будівництва рекомендує застосовувати для гідроізоляції земляних підлог наступні матеріали.

Таблиця. Види матеріалів для гідроізоляції земляної підлоги.

Як зробити гідроізоляцію підлоги. Гідроізоляція підлоги: основні варіанти і особливості роботи. Покрокова інструкція, як здійснити правильно і швидко гідроізоляцію підлоги своїми руками. Що таке гідроізоляція, для чого вона потрібна і як зробити своїми руками

Гідроізоляція підлоги-один з найголовніших етапів будівництва приватного будинку. Помилки в проведенні даних робіт можуть привести до вогкості в будинку, руйнування стін і фундаменту.

Постійна вогкість в приміщенні може згубно позначитися не тільки на комфорті, але і на здоров’ї його мешканців. Саме тому гідроізоляції підлоги слід приділити особливу увагу.

Про те, що таке гідроізоляція і для чого вона потрібна, розповімо далі.

Пристрій гідроізоляції і підкладки підлоги

Незалежно від того, буде в будинку підвал, чи ні, перед організацією настилу підлоги необхідно укласти підкладку. Волога, як всім відомо, з курсу фізики, завдяки капілярному руху піднімається вгору. Чим щільніше буде грунт, тим краще волога буде підніматися наверх.

Якщо щільність грунту знизити, залишивши між його частинками повітряну кишеню, розміром 0,5 мм і більше, то рух вологи вгору істотно утрудниться. Для цього на грунт укладають шар щебеню фракцією 30-50 мм.якщо волога знаходиться близько до поверхні (неглибоке залягання грунтових вод), то замість щебеню можна використовувати бутовий камінь.

Цей шар створить достатню кількість повітряних кишень, які будуть ефективним гідробар’єром.

Основні принципи влаштування гідроізоляції:

 • шар щебеню не повинен бути менше, ніж 100 мм.після укладання його ретельно утрамбовують за допомогою вібростанків або ручних інструментів. На поверхню щебеню укладається шар річкового або кар’єрного піску. Його висота повинна становити 70-100 мм. Аналогічно, як і щебінь, пісок необхідно ретельно утрамбувати.
 • якщо грунтові води підходять до поверхні занадто близько, щебінь можна змішувати з бітумом або іншими гідроізолюючими складами. При відсутності такої проблеми, можна замінити щебінь керамзитом. Цей матеріал виступає відмінним теплоізолятором.
 • на поверхню піску перед заливкою чорнової стяжки можна укласти шар гідроізоляції. Зазвичай для цього використовують руберойд або гідроізол.
 • якщо знехтувати даними роботами і настелити чорнову стяжку на голий грунт, волога проникне в бетон і при замерзанні і розширенні просто зруйнувати його. Так що підкладку відсипати необхідно обов’язково.

Гідроізоляція фундаменту

Фундамент – основа будь-якої будови. Від правильності його проектування і заливки, незважаючи на його конструкцію, залежить термін і безпеку експлуатації всієї будівлі. Фундамент безпосередньо контактує зі стінами, саме тому погана його гідроізоляція гарантовано призведе до появи вогкості на стінах.

Ключові правила гідроізоляції фундаменту:

 • тип гідроізоляції залежить від типу фундаменту. Так, для стрічкових базисів застосовують бітумні рулонні матеріали, а для монолітного фундаменту використовуються проникаючі матеріали.
 • фундамент повиненБути оброблений повністю від основи до верхньої поверхні. Особливо це стосується будівель з цокольним поверхом. Так, гідроізоляція повинна стримувати вологу, яка знаходиться в грунті нижче нульової позначки. В іншому випадку, навесні затоплення підвального поверху уникнути не вдасться. Внутрішню поверхню фундаменту ізолюють мембранним матеріалом.
 • при установці стовпчастого фундаменту всі стовпи повинні бути якісно оброблені бітумною мастикою, включаючи їх верхню поверхню, на яку будуть укладатися лаги. Верхню поверхню можна промазати мастикою і укласти на неї шматки руберойду. Самі дерев’яні лаги обов’язково просочуються спеціальним просоченням або мастикою, адже дерево першим постраждає від вологи – воно просто почне гнити.
 • щоб знизити згубний вплив вологи на стіни будівлі, на поверхню стрічкового фундаменту перед першим рядом цегли укладається шар гідроізолу.