Як називається зелень, схожа на петрушку

100

Трава схожа на петрушку – це кінза, селера, любисток і деякі інші. В основному мова йде про культури, які відносяться до того ж сімейства зонтичні. Вони нагадують петрушечную зелень за зовнішнім виглядом, але часто мають інший аромат і смак. При цьому варто врахувати, що є і отруйні представники, які дуже небезпечні для здоров’я і можуть навіть привести до летального результату.

Рослина, схожа на петрушку з запахом

Багато запашні рослини нагадують петрушку. Серед них в основному трапляються їстівні різновиди, але є і отруйні представники:

 1. кінза дуже нагадує петрушечную зелень по виду-так, в магазині відрізнити їх вкрай важко. Має характерний аромат; якщо придивитися, можна помітити, що листя більш дрібні.
 2. селера має пікантний запах. Його використовують у свіжому вигляді в салатах і в термічно обробленому – в соусах, супах. Його подають до других страв. На відміну від петрушечной зелені дає потужний стебло і округлий коренеплід.
 3. любисток-ще одна їстівна трава з сильним запахом селери. Застосовують для приготування різних страв, в тому числі кондитерських виробів і напоїв.
 4. кервель звичайний частково схожий з петрушечним листям, дає виражений анісовий аромат. Застосовують для різних страв, кладуть в кінці приготування. За смаком нагадує пастернак.
 5. віх отруйний пахне морквою, кореневище на смак нагадує брукву. Вкрай небезпечний-всього 100 г коренів можуть вбити дорослу корову. При отруєнні у людини спостерігається сильна блювота, йде піна з рота. Необхідно якомога швидше зробити промивання шлунка, інакше існує загроза летального результату.
 6. омежник водяний дає приємний запах. Його застосовують в якості приправи до різних страв. Зовні він нагадує омежник шафранний, що є вкрай отруйним. Тому збирати такі рослини не варто.

Пряні трави, схожі на петрушку

Є кілька прянощів, схожих на петрушку. Найлегше сплутати її з кінзою. Є ще менш схоже рослина-любисток, яке також використовують в кулінарії.

Кінза

Кінза – це рослина, дуже схожа на петрушку листям. Зовні вони схожі, і на перший погляд це одна і та ж трава. Але навпомацки листя у кінзи більш ніжні, за розмірами вони дрібніше. Відрізнити її можна і за характерним ароматом, якщо розім’яти стебло (у петрушки такого запаху немає).

Листя у кінзи більш дрібні

Якщо вирощувати рослини, відрізнити їх можна на другий рік. Кінза дає насіння округлої форми, причому вони крупніше петрушкових. Стебло у цієї трави дає менше листя, а квітки мають рожеве забарвлення. Також про кінзе можна сказати як про зелені, схожою на петрушку, але при цьому під час цвітіння вона пахне клопами.

Селера

Селера має листя перисто-розсіченого типу. Це ще одна пряність, схожа на петрушку. Стебло гіллясте і високе, виростає до 1 м.коріння сильно потовщені, кулясті (петрушкові коренеплоди нагадують моркву, тільки пофарбовані в білий колір).

У культурі поширена трава селера пахуча. Його вирощують як одно – і дворічна рослина.

У їжу йдуть як листя зі стеблами, так і самі коренеплоди

Коріння володіють пікантним ароматом і цікавим смаком, тому їх використовують в якості приправи в салатах, супах та інших стравах.

Любисток

Серед спецій, схожих на петрушку, можна згадати і любисток. Його називають приворотним зіллям, любчиком, любимо-травою і любецом. Походить з ірану і афганістану, але в культурі вирощують повсюдно.

На відміну від петрушки, ця трава дає великий стебло висотою до 2 м.він розгалужується у верхній частині. Коріння добре розвинені, товсті. Листя великі, з глянцем. Цим вони не схожі на петрушку – її листя дрібна і матова. У любистку листя мають обернено-яйцеподібну або ромбовидну форму. Квітки дрібні, відтінок жовтий.

Також любисток не схожий на петрушечную траву тим, що він дає сильний запах селери. На смак він більш гострий, пряний, з гіркувато-солоним відтінком. Траву в свіжому вигляді часто використовують в кондитерських виробах, маринадах і напоях. Листя і стебла йдуть для приготування салатів, зеленого масла, до м’ясних і рибних страв.

Траву додають в гарніри, супи і соуси

Бур’ян, схожий на петрушку

Бур’ян, схожий на петрушку, називається кокориш звичайний. Має кілька народних назв:

 • собача або отруйна петрушка;
 • кервель дурня або дурня.

Трава одно – або дворічна, має порожній стебло, який добре галузиться і доростає до 80-100 см.листя схожі на петрушкові тим, що вони теж мають глибоко пір’ясту форму, за обрисами нагадують трикутник. Частки надрізані, самі листові пластини ромбовидної форми.

Кокориш краще не вживати в їжу

Рослина практично не має запаху. На листках кокориша є восковий наліт. Зустріти бур’ян можна повсюдно, особливо на пустирях, поруч з будинками, на дачах і в садах.

важливо! щодо отруйності кокориша в джерелах можна знайти різні дані. За деякими відомостями це отруйна трава, яку не можна вживати в їжу ні в якому вигляді. В інших джерелах зазначено, що вона нешкідлива. Тому краще не ризикувати і не збирати цей бур’ян.

На галявинах, узліссях, в полях, неподалік від лісових боліт зустрічається дика трава, яка теж схожа на петрушку. Йдеться про жовтець повзучий з однойменного сімейства. Нерідко він росте не тільки в глушині, а й на дачах.

Жовтець віддає перевагу вологим місцям, тому добре росте на ділянках, розташованих в низині

Рослина багаторічна. Воно схоже своїми нижніми листям, що мають трійчасто-роздільну форму. При цьому верхня листя витягнута і щільно прилягає до стебла (без черешків). Стебла товсті, стеляться по землі, на смак соковиті. Мають потовщені міжвузля, чим не схожі на петрушку. Квітки в діаметрі досягають 3 см, мають правильну форму (5 пелюсток), забарвлення яскраво-жовта. Можуть рости поодиноко або групуватися в невеликі суцвіття.

Увага! жовтець повзучий є отруйним бур’яном.

У малих кількостях він не небезпечний, але є з’їсти занадто багато такої трави, настане важке отруєння (в тому числі у домашніх тварин).

Отруйна рослина, схожа на петрушку

Є і небезпечна отруйна трава, схожа на петрушку – це віх. В народі він має досить багато поширених назв – його іменують:

 • омежником;
 • цикутой;
 • болиголовом;
 • котячої петрушкою;
 • дягелем собачим;
 • гориголовкой;
 • бешеницей водяний;
 • мутником.

Трава віх багато в чому нагадує петрушкові листя – вони перисто-розсічені, яскраво-зеленого забарвлення. Але стебла більш товсті, в прикореневій зоні мають червонувате забарвлення. Корінь потужний і сильно відрізняється від петрушечного за зовнішнім виглядом, на смак як бруква. Запах нагадує моркву.

З віхою потрібно бути дуже обережним – у цієї рослини отруйні всі частини, особливо кореневище. Так, для вбивства корови досить 100 г. Основні ознаки отруєння-блювота, піна з рота, спазми м’язів, розширення зіниць.

Віх дуже токсичний

Домашнє рослина, схоже на петрушку

Є і домашнє рослина, схоже на петрушку – воно називається кервель звичайний. Це однорічна трава, яка дає досить витягнуті, довгасті листя. Виростає на кавказі, в середній азії, а також в південних регіонах росії. Називається також журніцей, купрем і снедком.

Трава лише віддалено схожа на петрушку, але у неї теж розсічені листя. Їстівна, вживають в їжу в якості основної або додаткової приправи. Добре поєднується з різними травами, підсилює смаки. Вона дає анісовий запах, а на смак нагадує більше пастернак. При приготуванні страв кервель кладуть в самому кінці, в цьому плані він теж схожий на петрушку. Це необхідно, щоб зберегти аромат.

Трава-вбивця, схожа на петрушку

Серед рослин, схожих на петрушку, є і трава-вбивця, назва якої – омежник шафранний (показана на фото). Виростає на узбережжях боліт в країнах євразії та африки. Це трав’яниста дворічна рослина, що досягає у висоту більше 1 метра. Має характерну будову суцвіть, за що отримало народну назву «пальці мерця».

Омежник токсичний, їм можуть отруїтися як люди, так і тварини. Основні симптоми-блювота, галюцинації, мимовільне скорочення м’язів, в тому числі на обличчі, в рідкісних випадках можливий і летальний результат.

Квітучий омежник шафранний

Увага! на цю рослину схожий споріднений вид омежник водяний.

Його іноді застосовують в якості запашної спеції. Але недосвідчені любителі можуть переплутати його з отруйним представником, тому якщо немає впевненості, ризикуватиОднозначно не варто.

Петрушка являє собою їстівне, пряна рослина з сімейства зонтичні. Має стрижневий корінь циліндричної форми і двічі або тричі розсічені листя яскраво-зеленого кольору. Зовнішні особливості:

 • квітки дрібні, жовто-зелені або світло-зелені;
 • ростуть на кінцях квітконосів, організовуються в невеликі суцвіття, що відносяться до типу складних парасольок;
 • плоди сіро-зелені, нерідко з бурим відтінком, дрібні, в довжину до 5 мм;
 • характерний запах;
 • пряний смак.

У перший рік рослини утворюють розетку з листям, а в другій – стебло. Він прямостоячий, добре галузиться, дає квітконоси, досягає у висоту від 30 до 100 см.

Висновок

Трава схожа на петрушку, як правило, відноситься до того ж сімейства. Це кінза, любисток, кервель звичайний та інші. Їх використовують в якості спецій при приготуванні соусів, супів, напоїв і навіть в кондитерських виробах. З петрушечной зеленню не варто плутати віх звичайний, омежник шафранний і інші отруйні трави.