Де знайти робітників для добудови олімпійських готелів в Сочі?

338

Як вам заголовок мого сьогоднішнього посту? 🙂 Чесно зізнаюся, що я не дуже вірю в те, що ця проблема реально існує, а не є надуманою і висмоктаної олімпійськими чиновниками, так би мовити, «з пальця». Однак, саме ця проблема обговорювалася на першому засіданні держкомісії з підготовки та проведення XXII Олімпійських зимових ігор в Сочі, проведеному віце-прем’єром Дмитром Козаком.

Саме на цьому засіданні з’ясувалося, що головною проблемою олімпійських будівництв є в даний час не дефіцит приватного фінансування, як було зовсім недавно, а проблема робочих рук … вірніше, відсутність цих самих робочих рук. Керівники олімпійського будівництва на повному серйозі стверджують, щоб укластися в план-графік будівництва спортивних об’єктів готельного фонду їм потрібно знайти ще 22,6 тисячі робітників, так як із запланованих раніше 95 тисяч робітників на будівництвах в Сочі працює зараз всього-навсього 71,9 тисячі.

Створення держкомісії Дмитро Козак в Білому домі пояснив тим, що до Олімпіади залишився рік і в час, що залишився, необхідно домогтися, щоб «пожежних випадків було мінімум», а організаційні питання (включаючи візи і розміщення гостей Олімпіади, транспорт, зв’язок тощо) вирішувалися автоматично.

Однак, як пише kommersant.ru комісія успадкувала і всі ті господарські проблеми, якими відповідальні за Сочі-2014 чиновники, включаючи і самого Дмитра Козака, займалися з 2007 року, вибудовуючи взаємодію держкорпорації «Олімпбуд» (віце-прем’єр залишив її наглядова рада в березні 2012 року) з Вебом, оргкомітетом «Сочі-2014», адміністраціями Сочі і Краснодарського краю, приватними інвесторами та спонсорами. А Дмитру Козаку знову довелося зануритися в будівельні та господарські питання.

У п’ятницю віце-прем’єр затвердив регламент держкомісії і створив п’ять оперативних штабів. Це координаційний штаб на чолі з президентом оргкомітету «Сочі-2014» Дмитро Чернишенко, оперативний штаб по енергозабезпеченню (глава Міненерго Олександр Новак), оперативний штаб з транспорту (глава Мінтрансу Максим Соколов), крайовий оперативний штаб (губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов) та оперативний штаб з будівництва та експлуатації на чолі з головою Мінрегіону Ігорем Слюняевым. Останньому і належить зайнятися оперативним рекрутингом будівельників. При цьому Дмитро Козак на першому засіданні олімпійської держкомісії пообіцяв проводити її засідання «регулярно, щокварталу», але тут же виправився: «щомісяця».

Матеріали першого робочого засідання комісії між тим попереджають про можливість не впоратися з планом-графіком будівництва олімпійських об’єктів вчасно — через брак на олімпійських будівництвах 22,6 тис. робітників (з передбачених планом-графіком 94,5 тис. осіб в реальності задіяно 71,9 тис. осіб) та 1,2 тис. одиниць техніки (передбачено 6,7 тис., є 5,5 тис.).

Всього для Олімпійських ігор будується 378 федеральних об’єктів і 46 регіональних. З них лише 13 власне спортивних — інші відносяться або до інфраструктури, або до готельним комплексам. Але навіть з головних олімпійських об’єктів в експлуатацію введено лише шість. На інших триває будівництво, і, як випливає з документів, з робочими руками є проблеми.

З найбільшою браком трудових ресурсів стикаються інвестори, несучі основні витрати по фінансуванню будівництва. У них дефіцит трудових ресурсів становить 16,1 тис. осіб при плані 66,4 тис. осіб, але немає дефіциту техніки.

Федеральні органи влади не змогли набрати на будівництво в Сочі 1,1 тис. осіб із запланованих 12,1 тис. (але також не мають дефіциту техніки). На об’єктах ДК «Олімпбуд» зараз не вистачає 2,9 тис. осіб (з 11,4 тис.) і 500 машин (ще 600 одиниць техніки — дефіцит у зоні відповідальності адміністрації Краснодарського краю).

Окремо наголошується проблема будівництва житла для розміщення олімпійців і гостей. Мінімальна потреба номерного фонду, затверджена МОК, становить 41,5 тис. номерів, за програмою будівництва олімпійських об’єктів повинно бути побудовано 43 готелі на 24 тис. номерів. З програми раніше вже виключено шість готелів «у зв’язку з систематичним порушенням інвесторами своїх зобов’язань, зривами термінів базового плану, мережевого графіка, а також відсутністю фінансування». В документах комісії зазначається, що зараз «зірвані або перебувають під загрозою зриву» ще 24 готельних об’єкта. Серед відповідальних виконавців — ТОВ «Топ проджект», ТОВ «Червона Поляна», ВАТ «Центр «Омега»» і ТОВ «РогСибАл». Причина все та ж — «брак робочої сили» в 10,7 тис. осіб.

«Недостатність кількості трудових ресурсів і техніки умовна»,— заявили журналістам «Комерсанта» в Мінрегіоні. «Планова цифра в 94,5 тис. осіб визначена як пікова, тобто це сумарна кількість робочих за умови одночасного проведення на всіх об’єктах робіт, що вимагають максимального залучення людських ресурсів,— пояснили в прес-службі відомства.— Існує природне перерозподіл трудових ресурсів і техніки». У відомстві Ігоря Слюняєва вважають, що передбачені штрафи забудовникам «дозволяють звести ризики скорочення кількості об’єктів олімпійського розміщення до мінімуму». За даними комісії, зараз дефіцит готельного фонду становить 2,4 тис. номерів (6% мінімуму), номери в тризіркових готелях навіть в деякому надлишку.

На 1 січня 2013 року вже освоєно 1,136 трлн руб., або 74,5% від прогнозних 1,5 трлн руб., які оцінений весь олімпійський проект (1 трлн приватних та 0,5 трлн бюджетних коштів). Формально проблема фінансування відійшла на другий план близько року тому: брак оборотних коштів у приватних інвесторів уряд вирішив кредитами Зовнішекономбанку (ВЕБ). Одночасно з порушниками строків будівництва були укладені додаткові угоди, що передбачають жорсткі санкції, щоб не допустити розмивання пропорцій співфінансування з боку Зеба, передбачена неустойка в 2 млн руб. за кожний день прострочення. На 10 січня 2013 року було укладено 68 таких додаткову угоду. Але квазигосударственное фінансування у підсумку вирішено нарощувати при необхідності і понад 70-відсоткового нормативу, стверджують джерела, що брали участь в обговоренні на засіданні комісії.

До речі, хочете дізнатися, що пишуть про цю проблему ті, хто намагався влаштуватися на олімпійську стройку, і ті, хто там вже працює? Даю їх коментарі, як кажуть, без купюр (виправив в коментарях тільки граматику):

momonator, 04:17, понеділок, 04.02.2013

напевно не знає, що в Сочі все — суцільний лохотрон. Платите зарплати і відразу з’являться робочі.

Alexander Shishkin, 05:40, понеділок, 04.02.2013

Так там все просто і вище все сказано. Працювали наші мужики там — і що вийшло? Термін відпрацювали, а зарплата дрібна і не платять! Об’єкт не питав, але повний лохотрон! Вони десь там в горах пропрацювали і більше ніхто туди не поїде, бо не заплатили і грошей не було кілька місяців. А потім я вже й не питав, може так і не отримали ні копійки. І хто працювати буде?

dimaplahov, 06:45, понеділок, 04.02.2013

Що Сочі, що Півночі — це розлучення лохів із сіл, тому ніхто й не їде на будівництва. Платять, якщо взагалі платять мізер, а все інше осідає в кишенях посередників-шахраїв.

nat2011, 08:15, понеділок, 04.02.2013

Дзвонили з оргкомітету Олімпіади. «Вам цікаво попрацювати в оргкомітеті Олімпіади?» На стверджувальне «так»запропонували роботу. Оклад копійчаний, роботи по горло, вміння працювати в стресових ситуаціях. На питання, «а який сенс переїзду зі столиці в провінцію тоді, якщо не заробіток», на іншому кінці дроту трохи не подавилися від такого нахабства: «Ну, ви ж їдете в Сочі! Ви будете причетні до Олімпіади!». Ні, це без мене!

allunion, 11:27, понеділок, 04.02.2013(Посилання)

Звичайно, брак робочих. горбатитися за копійки і вбивати своє здоров’я ніхто не піде. Ось і не йдуть! Платили б нормально і як годиться — все було б гаразд …

Svetlana Puzynina, 13:15, вівторок, 05.02.2013

Робітники з будівництв в Сочі біжать зі страшною силою. Так як робота тільки за їжу в кращому випадку. зарплату отримують — тільки фахівці. Офіційно на роботу ні кого не влаштовують, договори не укладають із зарплати робітники бачать тільки аванси в 5.000, в кращому випадку — 10.000 карбованців, Інші гроші розкрадаються, робочі розбігаються по інших будівництвах до приватним особам.

nikka_80, 19:54, вівторок, 05.02.2013

Сам працюю 2 місяці на реконструкції санаторію. Народ йде потоком, потоком і приходить. Порахували. Так, платять, але 500 рублів в день вийшло! Організація роботи ніяка. Наприклад, принесли рівні «Єрмак» — одного погляду було досить, щоб зрозуміти, що їх купували некомпетентні люди. Тепер про перфоратори — їх купили, а вони через тиждень вони розсипалися. «Интерскол» — наш улюблений! Місцевих на будівництві я не бачив жодного разу. Комісія щотижня від «Олимпстроя»: пробіжать, голови порахують і зникли до наступного тижня. У них постійно тільки одне питання, чому мало людей. Так, розцінки маленькі, тому й мало. Я 15 років працюю на будівництві. Перше питання нам завжди ставили замовники — скільки часу працюєш в цій фірмі. Якщо відповідаєш, що давно, то і відносяться до фірми відповідно, а коли люди за два тижні працюють і йдуть, то про що можна говорити? На інструмент подивляться і кажуть, «ви таким інструментом нічого нам не зробите, що ми хочемо. Шукайте інших замовників!» Розуміють, що хороший інструмент — це продуктивність і якість робіт! А тут, в Сочі, такого немає, так як немає конкуренції серед фірм: «Хто прийшов — той і крутить», «Хто як хоче, той так і платить!» Я вважаю, що їм не потрібні люди! Так як людей навколо себе тримати — це серйозне завдання, і вирішити її можна не тільки грішми, але й ставленням до людей. А коли ти постійно тільки одне питання чуєш, де люди, то толку не буде! Адже що робити тут цим людям? Якщо немає ні інструменту, ні матеріалу, ні розцінок нормальних, щоб просто можна було б жити до зарплати! Гаразд, хлопці, вибачте! Просто накипіло! Доживемо, коли Росія а березні відтане, і знайдемо роботу в центральній Росії.

Загалом, на мій погляд, коментатори гранично доступно відповіли на питання, винесене мною в заголовок. До речі, я впевнений, що і чиновники від Олімпіади всі це знають, бо вони — дуже недурні люди, але вони роблять вигляд, що не знають. Так їм простіше. Простіше робити вигляд, що не знають, чим реально намагатися щось вирішувати. Плюс майже всі чиновники «зав’язані на гроші», в тому числі, і на «відкатні» … А так звану проблему з робітниками на олімпійських об’єктах чиновники озвучили в ЗМІ тільки, так би мовити, для можливої «відмазки» на майбутнє, коли вибухне черговий скандал. А цей скандал обов’язково вибухне, коли з’ясується, що терміни здачі олімпійських об’єктів «накриваються мідним тазом», що гроші, виділені на будівництво в черговий раз закінчилися і знову потрібні нові державні вливання в олімпійські будівництва …

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?