Дерев’яні вхідні двері, характеристика матеріалів для приватного будинку і квартири

70

Дерев’яні двері

Для підвищення стійкості масиву до зовнішніх факторів поверхню виробу покривається лакофарбовими покриттями, за рахунок чого продовжується термін служби матеріалу. Дерев’яний лист не так сильно страждає від атмосферних опадів, він менш інтенсивно вбирає вологу. За цими характеристиками вхідні двері з масиву не поступається аналогам з інших матеріалів.

Розміри дерев’яної конструкції нічим не відрізняються від розмірів металевого виробу. У першому випадку між коробом і полотном залишається зазор, який буде компенсувати розширення матеріалу при підвищенні вологості. Дерев’яні конструкції часто встановлюють на дачній ділянці або в квартирі з урахуванням дизайну інтер’єру. Вироби з цього матеріалу монтуються як основне або допоміжне полотно. Другий варіант реалізується, коли планується установка двох дверей. Крім того, він повинен бути металевим.

Дерев’яні вхідні двері в квартиру складаються з наступних елементів:

 • ганок;
 • полотно, яке закриє отвір;
 • дверна рама.
 • тарілки;
 • запірний механізм;
 • theshold;
 • перо;

Дерев’яний лист рекомендується встановлювати на об’єктах, де не пред’являються жорсткі вимоги до надійності і міцності. Обов’язковими елементами є прокладки і утеплювач. Необхідно провести зовнішню обробку дерев’яної стулки, що також допоможе підвищити стійкість масиву до зовнішніх факторів.

Види

 1. двостулковий;
 2. одиночний лист.

Перший варіант можна побачити при облаштуванні приватного житла. Не підходить для квартир. У багатоповерхових будинках практично завжди застосовується дерев’яна одностулкова вхідна конструкція. Таку модель зручніше використовувати, якщо є обмеження по площі відкривання і закривання. Двері для приватного будинку або квартири представлені в декількох варіантах:

 • панелями.
 • панель управління;
 • з масиву;

Також існує різниця в типі пиломатеріалів, що використовуються при виробництві пиломатеріалів. Для реалізації кращих ідей вибирається матеріал, менш схильний до впливу вологи, що відрізняється міцністю і зносостійкістю.

Плюси і мінуси

Якщо розглядати деревину, то по міцності цей матеріал поступається металу, але за деякими іншими параметрами вироби цього типу виграють. Переваги дерев’яних вхідних дверей:

 1. привабливий зовнішній вигляд;
 2. екологічність;
 3. незахищеність від вологи (за умови, що полотно було оброблено);
 4. високі показники звуко – і теплоізоляції, здебільшого ці якості сприяють зростанню популярності дерев’яних виробів;
 5. тривалий термін експлуатації;
 6. порівняльна простота обробки.

Якщо правильно вибрати сорт дерева, можна розраховувати на підвищену міцність і вологостійкість самого матеріалу без додаткового просочення. У тому випадку, якщо обрані дерев’яні вхідні двері приватного будинку або квартири, слід враховувати і недоліки:

 • дерево схильне до механічних впливів, зокрема, поверхня може бути пошкоджена гострими предметами при сильному натисканні.
 • необхідність ретельної обробки;
 • після декількох років експлуатації потрібні реставраційні роботи: для цього знімається старе покриття і зверху наноситься ще один шар лаку і лаку;

З яких порід деревини можливе виробництво?

Вибираючи вхідні двері, необхідно в першу чергу звернути увагу на тип використовуваного матеріалу. Від цього будуть залежати характеристики продукту, а також його тривалість. Використовувані для цієї мети породи дерев:

 1. попіл. Це поширений матеріал, він міцний і може скласти конкуренцію дубу. Дерев’яні вхідні двері цієї породи стійкі до вологи і витримують механічні дії. Матеріал ясена відрізняється різноманітністю відтінків від рожевого до світло-коричневого.
 2. пляжне дерево. Це ще одна порода деревини, яка відрізняється міцністю. Двері з масиву бука менш стійкі до вологи. Це може привести до того, що обробка не буде проведена.
 3. ебенове дерево. Так називається деревна порода з роду качи. По міцності матеріал перевершує дуб. Ебенове дерево здатне витримувати в кілька разів більш інтенсивні навантаження. Однак його складніше обробляти, сушити, що позначається на вартості. Для порівняння, чорне дерево дорожче червоного.
 4. ялина. Цей матеріал м’який, смолистий. У порівнянні з аналогами, конструкції з деревини ялини менш схильні до грибка і гниття. Колір дверей буде чітким, майже білим.
 5. червоне дерево. У цю групу входять породи: меранті, ньято. Вартість матеріалу набагато вище аналогів. Це пов’язано з підвищеними характеристиками міцності і привабливим зовнішнім виглядом.
 6. сосна. Не ставте такі двері ні в один будинок. Отже, не рекомендується використовувати цей матеріал для заповнення прорізів приватних будинків. Це пов’язано з тим, що сосна втрачає свої властивості під впливом прямих сонячних променів.
 7. дуб. Якщо помилитися при обробці матеріалу, готовий виріб з дерева розбухне.
 • пляжне дерево
 • червоне дерево
 • попіл
 • чорне дерево
 • дуб
 • сосна

Переваги дверей з сосни

Матеріал найкраще підходить для квартири. Відзначені наступні переваги:

 • привабливий зовнішній вигляд;
 • природний вигляд, класичний стиль;
 • вхідні двері з деревини сосни обійдеться дешевше аналогів.
 • пориста структура дозволяє легше переносити підвищену вологість;
 • відмінні звукоізоляційні властивості;

Позитивні сторони дубового масиву

Цей матеріал має безліч переваг, чим пояснюється його велика популярність. Плюси цієї породи:

 1. відмінні звукоізоляційні властивості;
 2. матеріал виглядає як стан;
 3. велика сила;
 4. довговічність, що дозволяє довгий час експлуатувати вхідні двері;
 5. витримує вплив вологи за умови, що виріб було оброблено;
 6. різноманітність відтінків-від світло-жовтого до коричневого, завдяки великій кількості варіантів ви можете вибрати вхідні дерев’яні двері для заміського будинку або квартири потрібного відтінку.

з масиву

Матеріали

При виборі матеріалів, з яких повинна бути виготовлена дерев’яна вхідні двері, для більшості покупців вирішальним є співвідношення ціни і якості. Виробники пропонують широкий вибір сировини, яку можна обробити, вивчивши властивості і характеристики деревини різних цінових категорій.

Масив

Найбільш кращий варіант виготовлення вхідних дверей – це матриця, тобто дошка або дерево з натурального дерева. Розділіть масив на хвойні та листяні дерева. У кожної з цих категорій є свої різновиди лідерів і аутсайдерів, деякі породи дерева більш кращі для виготовлення вхідних дверей, а деякі для цього вибирати не варто.

Якщо розглядати сорти, які ростуть на території росії, то серед листяних дерев основні позиції займають дуб, ясен і біла акація, а для використання в якості вхідних дверей ясен навіть краще дуба за деякими показниками.

«у центрі ” у цьому списку можна назвати клен, липу, горіх, вільху. Використання бука для вхідних дверей вкрай небажано, так як це одна з найбільш вологостійких порід деревини. Вишня також небажана для зовнішніх дверей, оскільки вона має низьку стійкість до зміни клімату.

Серед хвойних порід перше місце ділять модрина і кедр, а якщо говорити про модрину, то обов’язковою умовою високої міцності її деревини є зростання в суворому сибірському кліматі. Рубка модрини в середній смузі росії цінується набагато менше.

Сосна, що має середньо-м’яку деревину, також використовується для виготовлення вхідних дверей, але з деякими застереженнями щодо умов експлуатації. Дорожні двері з масиву ялини не використовують.

Клеєний меблевий брус

Ще один матеріал, з якого виготовляють надійні дерев’яні вхідні двері, – клеєний брус. Коли говорять про такий брусі, мають на увазі моноліт, зроблений з окремих зчленованих дощок (ламелей), зібраних в пакет і спресованих. Цей матеріал ще називають меблевими балками. У росії його виробництво ведеться з деревини сосни і ялини, рідше з кедра або модрини.

Завдяки ційТехнології стало можливим використовувати при виробництві дверей деякі особливо примхливі породи дерева, наприклад, липу. У вигляді» чистого ” масиву ця порода деревини практично не зустрічається через особливості будови стовбура і великої кількості сучків.

Меблева деревина зазвичай класифікується як масивна, так як збирається з досить великих фрагментів дошки, хоча її сорт нижче через наявність клею.

Лвл-брус

Цю породу дерева не можна вважати масивною, проте вона має хороші експлуатаційні характеристики і може служити матеріалом для виготовлення вхідних дверей. Особливість конструкції lvl-з’єднання безлічі тонких шарів шпону в єдиний моноліт: брус або плиту. Сировиною для виготовлення такого бруса часто служить деревина хвойних порід. Це сосна і ялина, які завдяки цій технології будівництва покращують свої робочі якості, перетворюючись в досить тверду і стійку деревину, яку можна використовувати у вологих і агресивних середовищах, наприклад, для дорожніх воріт.

В даний час цей матеріал виробляється тільки на двох заводах в росії, тому вітчизняному покупцеві він поки незнайомий. На зрізі така планка нагадує листковий пиріг, тому вимагає обов’язкового покриття. Для додання дверям лвл привабливого зовнішнього вигляду їх обклеюють шпоном цінних порід дерева, таких як дуб, горіх або ясен

Мдф

Цей матеріал складається з пресованого деревного пилу, стружки і лігніну, який склеює цю суміш. Оскільки лігнін також отримують з деревних відходів, є підстави говорити про те, що мдф є екологічно чистим матеріалом. Поверхня можна облицювати, пофарбувати або обробити плівкою пвх.

Не рекомендується використовувати його в якості коробки вхідних дверей, так як шарувата структура матеріалу швидко зруйнується під навантаженнями. Однак цей матеріал можна використовувати в поєднанні з конструкцією з балок lvl, клеєних балок з масиву дерева або в якості покриття на поверхні двері з масиву дерева, зовнішній вигляд якої не підходить з яких-небудь причин.

З огляду на конструктивну різницю, вони діляться:

 • щит: порожнистий, суцільний. Останній з варіантів виконується приклеюванням матеріалу-столярних обрешіток, дсп. Пустотні вироби являють собою каркасні облицювальні конструкції. Їх часто заповнюють гофрокартоном. Вхідні двері з дерева в більшості випадків вимагають вагонки. Використовували шпон, деревне волокно, пластик. Вибір обробки визначається дизайном інтер’єру або екстер’єру. Крім того, враховується і вартість оздоблювальних матеріалів. Якщо до зовнішнього вигляду вимог немає, можна вибрати найбільш зручний варіант.
 • панельні дерев’яні двері рідко встановлюють в якості вхідних. Це пов’язано з тим, що вони мають легку конструкцію, так як складаються з безлічі елементів. Такі двері для приватного будинку вибирають тільки в тому випадку, якщо всередині планується монтувати листовий метал. Часто обшиті панелями дерев’яні конструкції отримують додаткову жорсткість за рахунок розташованої внизу залізної пластини.
 • вироби з масиву дерева. Це найпоширеніший вид дверного полотна. Він відрізняється відносно високою міцністю, так як являє собою цілісне виріб по всій площі. Товщина дерев’яних вхідних дверей сильно різниться. Найпоширеніші варіанти-60, 70, 80 мм.
 • двері з масиву дерева
 • щит
 • з панелями

Дерев’яні вхідні двері купується для приватного будинку з каркасом. Це знижує ризик деформації під час роботи.

Порядок установки

В першу чергу необхідно прибрати з ділянки будівельне сміття і пил. Додаткові кроки для самостійної установки:

 1. дерев’яний ящик закріплений в отворі. Для цього використовуються клини. Для забезпечення якісного монтажу в процесі застосовується будівельний рівень.
 2. положення порога, наличників контролюється.
 3. щоб просвердлити цеглу або бетон в потрібному місці, в ящику просвердлюються отвори для кріплення.
 4. ящик знімається, з торця просвердлюється стіна.
 5. в дюбеля встановлюються саморізи.
 6. потім дерев’яний ящик знову ставлять на місце.
 7. зробіть розмітку для установки кілець. Їх зразкове розташування – на відстані 20 см від торця дерев’яних дверей.
 8. місце, де буде розміщуватися петля, необхідно розточити і пофарбувати.
 9. тільки після цього петлі можна закріпити.
 10. заповніть простір між коробкою та стіною.
 11. здійснюється оштукатурювання цих ділянок.

Утеплення

Використання поролону, утеплювача з поліестеру, мінеральної вати, пінополістиролу, ізолону сприяє підвищенню теплоізоляційних якостей дерев’яної конструкції. Кожен з цих матеріалів вибирається в якості ізолятора з урахуванням властивостей. Двері в розібраному вигляді, ставиться паралельно підлозі. Ви повинні видалити обладнання. Отже, вхідні двері утеплена. Жорсткий матеріал кріпиться рідкими цвяхами або дерев’яним каркасом з невеликих профільних брусків. Конструкція закривається оздоблювальним матеріалом. Утеплювач можна встановлювати на вулиці і в приміщенні.

Види

Дерев’яні двері можуть бути різної форми і дизайну, що багато в чому визначає їх ціну. Великим плюсом також є те, що серед великого асортименту можна знайти не тільки класичні і стандартні двері, але і безліч варіантів незвичайних форм:

 • широкий асортимент дверей з масиву дерева. Деякі моделі цього типу зроблені зі стовбура дерева і коштують досить дорого. Але більш затребувані клеєні варіанти, так як мають спрощений виробничий процес і набагато дешевше.

 • на ринку будівельних матеріалів найбільш актуальними моделями є двері з дсп і мдф. Найбільшою популярністю користуються вироби з мдф, так як вони вважаються зносостійкими, до того ж мають досить високими якісними характеристиками при доступній ціні. Усередині таких дверних конструкцій часто бувають аркуші паперу, а іноді і фанери. Зовні такі вироби зазвичай покривають шпоном.

 • вироби з дерев’яних панелей часто заповнені всередині якимось твердим матеріалом. Такі вироби вважаються дуже міцними. Виробники випускають їх в широкій колірній гамі.
 • також існує такий різновид дерев’яних дверей, як панельні. Усередині такої конструкції часто встановлюють спеціальні листи, що гарантують їх ще більшу стійкість, зносостійкість, надійність і значно поліпшують основні характеристики, а також запобігають деформації стулки при тривалій експлуатації.

Поради щодо вибору

Купуючи дерев’яні вхідні двері для приватного будинку, в першу чергу слід орієнтуватися на те, в яких кліматичних умовах вона буде використовуватися.

У разі, якщо це помірний клімат центральної смуги росії, де зимові морози нижче -30 ° рідкісні, пошуки утепленої сендвіч-двері спантеличити не варто. Ви можете просто купити якісні двері з масиву дерева або клеєного шпону з товщиною панелі 40 мм, з вбудованим ізоляційним кабелем по контуру.

Варто знати, що найнижча теплопровідність має деревина кедра, за нею йдуть модрина, липа, сосна, ясен, клен і дуб. Кедрові двері-найкращий захист як від морозу, так і від сонячних променів.

Крім того, варто врахувати такий момент, як чутливість різних порід деревини до вологи. Найменш чутливі кедр, модрина, ясен і акація; сосна має властивість утворювати цвіль, тому вимагає особливо ретельної сушки і обробки під час виробництва. Дуб також піддається впливу вологи.

Для тих регіонів, де зими супроводжуються сильними морозами, бажано купувати утеплену конструкцію. Двері типу» сендвіч ” представлені в магазинах в достатньому асортименті, але при бажанні їх можна виготовити на замовлення.

Такі двері мають особливу конструкцію, завдяки чому ідеально підходить в якості вхідних. Зовнішня поверхня виконана з масивної дошки, часто з панелями або візерунками, в залежності від фантазії майстра і побажань клієнта. Розмір цього столу може варіюватися від 40 мм до 50 мм в посилених версіях. Усередині такої конструкції є порожнина для утеплювача, яку закривають іншим листом панелі (у деяких виробників внутрішня сторона виконана з мдф, що знижує витрати).

Як утеплювач можуть використовуватися:

 • поліуретан-ізоляція найвищої якості, оскільки пінополіуретан заповнює всі порожнечі і має термін служби 50 років.
 • мінеральна вата, яка не є ідеальним заповнювачем, так як має властивість кришитися і кришитися, в кінцевомуУтворюючи незахищені ділянки, так звані ” містки холоду»;
 • пінопласт (пінополістирол), який також має ряд недоліків: в холодні зими всередині нього накопичується конденсат, що приводить до промерзання і появи цвілі, що в кінцевому підсумку призводить до руйнування наповнювача;

Крім того, для ділянок з суворим кліматом рекомендується встановлювати дверні конструкції тамбура, одна з яких утеплена, а друга більш тонка і має декоративне значення.

Між такими дверцятами завжди знаходиться прошарок теплого повітря, що забезпечує максимальний захист від холоду.

Про те, як правильно вибрати вхідні двері для приватного будинку, дивіться в наступному відео.

Зовнішня обробка

Часто дерев’яні двері закривають дермантином. З внутрішньої сторони можна використовувати мдф, пластик. Також останній з варіантів бажано під колір дерева. Крім оббивки, потрібно подумати, який запірний механізм і аксесуари найкраще купувати вдома. Завершити інтер’єр допоможуть дрібні деталі.

Фурнітура

Якщо ви плануєте встановлювати двері з масиву дерева, потрібно вибирати петлі, засувки, ручки, накладку для вбудованого замка з урахуванням стилю конструкції, типу матеріалу. Колір золота може зіпсувати зовнішній вигляд дерев’яних дверей з матеріалу середньої і низької цінової категорії. В результаті дизайн буде виглядати менш ефектно. Металева фурнітура-універсальне рішення для всіх типів дерев’яних дверей.

Особливу увагу приділяємо петлям. Вони повинні підходити під вагу конструкції. Слабкі петлі можуть не витримати навантаження на них. Вага дерев’яних дверей від 70 до 220 кг.петлі можуть бути зовнішніми або прихованими. Другий варіант більш безпечний, так як зловмисникам складно до нього дістатися. Однак з такими петлями стулку можна відкрити тільки на 90°.

Замки

Якщо під дерев’яні двері підбирається замок, слід враховувати, що в такі конструкції можуть бути встановлені запірні механізми будь-якого типу. Однак найкращий комбінований варіант, коли одночасно монтуються циліндр і важільний замок. Запірні механізми в більшості випадків вбудовуються в товщу ряду дерев’яних дверей вставними, але можна розглянути варіанти у вигляді підвісних конструкцій. Основна їх частина монтується всередині на двері. При покупці замка слід враховувати напрямок відкривання стулки.

Про фурнітуру

Багато дерев’яних дверей виглядають масивно. Особливо, якщо у них є нитки. Для таких виробів краще вибирати металеві ручки, так як вони вважаються найбільш практичними і міцними.

Не рекомендується вибирати вироби з дешевими аксесуарами, так як вони можуть повністю зіпсувати зовнішній вигляд виробу. Всі деталі і меблі повинні ідеально відповідати стилю і дизайну двері.

Привабливість дерев’яного входу

Багато дизайнерів цінують дерев’яні вхідні двері для приватного будинку і за те, що вони мають дуже оригінальний і неповторний вигляд. Природний малюнок полотен неможливо скопіювати ні з одним іншим матеріалом, а м’які природні відтінки роблять екстер’єр більш гармонійним і затишним. Крім того, ви також можете прикрасити такі пристрої за допомогою різних видів прикрас, різьблених візерунків, піднятих панно і т.д. Головне, щоб всі елементи поєднувалися між собою і створювали цілісний образ для загального сприйняття. В іншому випадку навіть найкрасивіша двері не зможе врятувати становище.

Ціна питання

Багато покупців відмовляються купувати дерев’яні двері, оскільки вважають, що їх вартість можна пристойно оплатити в кишені. Але сьогодні найрізноманітніші виробники пропонують безліч дверей за дуже розумними цінами.

Панелі розсувних дверей з дуба і сосни для приватних будинків і дач можуть коштувати покупцям від 10 тисяч рублів, масивні дверні панелі – вдвічі. Двері з дубовими панелями коштують в середньому від 15 тисяч рублів і вище.

Найчастіше бренди намагаються продавати старі колекції або моделі з дефектами з великими знижками, тому дуже важливо не замовляти таку продукцію в інтернеті, а вибирати особисто, щоб бути впевненим в якості товару.

Утеплені моделі дверей можуть бути дорожче, проте їх якість буде набагато краще звичайних. Як правило, ціна товару складається з матеріалів, прикрас, аксесуарів і доповнень. Що стосується відомих брендів, то іноді ціна може прямо залежати від популярності бренду.

Як вибрати?

Багато будівельників рекомендують звернути увагу на російських виробників, які займаються виробництвом дверей з натурального дерева. Сьогодні якість товарів багато в чому покращилася, тому немає сенсу вибирати між іноземними товарами, коли вітчизняне виробництво не гірше. Крім того, російські бренди і компанії вже багато років випускають продукцію, повністю відповідну європейським стандартам якості.

Підбирати бажану модель дверей краще прямо в магазині, причому перевагу слід віддавати тільки перевіреним компаніям, які вже кілька років випускають продукцію цього типу.

Особливу увагу варто приділити обробці деревини і її покриттю, так як від цього багато в чому буде залежати термін служби виробу.

Дерев’яні вхідні двері для приватних будинків повинні мати ідеальну тепло – і звукоізоляцію, тому дуже важливо знати всі їх характеристики. Якщо вам потрібні двері нестандартного розміру, ви легко знайдете компанію, яка виготовляє таку продукцію на замовлення.

При виборі вхідних дверей особливу увагу слід приділити розмірам дерев’яної стулки. Розмір повинен бути правильним, будь-які перекоси, пошкодження і дефекти повинні бути повністю бездоганними. Не менш важливо звернути увагу на надійну систему замикання, яка захистить будинок від небажаних гостей.

Щоб двері були ще більш герметичною і теплою, багато фахівців рекомендують також встановити спеціальний гумовий ущільнювач по периметру двері.

Джерела

 • https://dekoriko.ru/dveri/vhodnye/derevyannye-dlya-chastnyh-domov/
 • https://odveryah.ru/vybor/vhodnye-derevyannye-dveri
 • https://stroi-innovatsii.ru/poleznoe/dveri/dereviannye-vkhodnye-dveri-dlia-chastnogo-doma/
 • https://stroy-podskazka.ru/dveri/vhodnye/dlya-chastnogo-doma/

[згорнути]